Skocz do zawartości
kierowca

jednak bedzie wieksze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.Nie dawno mialem w planach założyc male akwarium ale razem z żona postanowilismy ze jak szalec to na calego:)A wiec opisze co juz mam a czego szukam lub czego nie wiem.

Akwarium wymiarach100/50/50 szklo opti 1 cm tylnia szyba czarna, komin zewnetrznyz trzema otworami pod srubunki 25 i dwoma komprami wave-markerstelaz pod akwarium z profili 40/40/3mm i wysokosci 80 cm

odpieniacz schuran 120 z pompa jebao 3000

pompa obiegowa jebao 6000

cyrkulacja 2*tunze 6055 z sterownikiem, pompy umieszczone w dwoch komorach wave-marker.

oswietlenie nadal szukam, myslalem o ledach Maxspect lub pojde w t5 39w,Dodam ze nie mam zamiaru narazie isc w spsy choc wiadomo woda slona wciaga a ja lubie wyzwania.Czy na poczatek 4*39 w starczy? jak tak to prosze o porade co do swietlowek(lubie bardziej niebiesko)

Duzo czytam na temat metod prowadzenia zbiornika,uwazam ze powinno sie wybrac jeden i trzymac sie swojej decyzji, sklaniam sie do paletek ale nadal sie ucze.

Czy taka cyrkulacja bedzie wystarczajaca czy dolozyc jeszcze jedna nap jebao rw 8?

Prosze o porady co jeszcze zmienic, dokupici w jakim kierunku isc

 

Edytowane przez kierowca (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem bardzo dobrze sobie to wymyśliłeś:

100x50x50 - nie będzie wąsko, żałuję że takiego nie postawiłem na początku; jeśli masz "geograficze" mozliwości do rozważenia zwiększenie głębokości o 5-10 cm.

Obiegowa 6000 - skręcona do ok 60% i będzie cichutko

Tunze cyrkulacja - jest OK, niewielkie, silne, ciche  jeśli kiedyś zechcesz SPSy to może Tunze 2x6095 i również skręcone

Odpieniacz - nie wypowiadam się, już nie używam; osobiście kiedyś szukałem z pompą nie-chińską (łatwiej potem ponoć sprzedać)

oświetlenie - lampa ATI 6x39 lub 8x39. Na początek włączone 4x39 dla LPS, gdy zechce się SPS -załączysz kolejną sekcję bez wymiany lampy

powodzenia

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz miejsce zrób 55/60 szerokości i jak masz to zrób 55 wysokości i jak masz to 125 długości :) - a teraz dlaczego :)
60 ponieważ ważna jest głębia i zupełnie inaczej się wtedy się wszystko ustawia

55 ponieważ jak zaczną rosnąć to te 5 robi swoje :)

125 aby dać T5 54W - są bardziej efektywne i relatywnie tańsze od 39W

 

a jeśli pozostaniesz przy wymiarach które podałeś to 6x39 to minimum i raczej polecałbym 8x39 to samo sie tyczy ilości rur jesli zrobisz 125 a jeśli zrobisz 100 lub 125 na 55 i 50 wysokości to 8 rur to już ideał

rury ATI w zależności ile bedzie wtedy można dobierać modele ale 4 x39 to za mało - będziesz 2 razy zmieniał - szkoda kasy

 


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha i jeszcze jedno - spływ 25 to za mało - 32 rób i jak ma być Jebao 6000 to tak samo powrót na 32 - to jest optymalna średnica dla tej pompy i wtedy spokojnie praca 60-80% i cisza od niej


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety akwarium juz zrobione w znanej firmie wiec licze ze znali sie na swojej roboocie i bedzie ok. 

Mam pytanie ile powinno byc zywej skaly? Podobaja mi sie akwaria z mala iloscia skaly. Mam w sumpie komore przeznaczona na siporax. Czy istnieje jakis przelicznik np kg skaly -litr siporaxu

Czy lampa led o mocy 120 w to dobry pomysł. O takiej mysle

Pacific Sun Black Python  BT EX 120W bluetooth.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź do sklepu karton o wymiarach dna akwarium i ustaw na nim skały tak jak mają miej więcej wyglądać. To będziesz wiedział ile ma być kilogramów. Lampa to stary model i musiałaby wisieć dość wysoko, żeby doświetlić całe akwarium, wtedy pozostaje pytanie czy starczy jej mocy. Jak ma być LED to pomyśl o innej dłuższej lub dwie Pacific Sun.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrescie udalo mi sie dokupic brakujacy sprzet na start akwarium.Na koniec zakupów zostawilem sobie lampe, tu najwiekszy problem co wybrac.Stoje przed wyborem miedzy

ATI Sunpower 6x39 DIMM

 Razor R 420 180 W 15000K a

lampa div led 200 w z sterowaniem.

osobiscie stawialbym na ta div choc cenowa wszystko podobne.Czy ktos moze poradzic, podpowiedziec co wybrac? przypomne ze na poczatku planuje lpsy moze kiedys proste spsy.Akwqarium ma byc relaxem i odpoczynkiem a nie ciaglym walczeniem o parametry:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał Razor. Prosta w ustawieniach, dobre opinie, w razie "W" szybki serwis na miejscu. Pod te korale co planujesz dobry wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam Zetlight qmaven 6600, wg mnie fajniejsze światło i 4 kanały do ustawiania co da lepsze możliwości ustawienia światła.

Wysłane z mojego XT1650 przy użyciu Tapatalka


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Gothmog napisał:

A ja polecam Zetlight qmaven 6600, wg mnie fajniejsze światło i 4 kanały do ustawiania co da lepsze możliwości ustawienia światła.

Wysłane z mojego XT1650 przy użyciu Tapatalka
 

To jak są ważne cztery kanały do ustawienia to może nowy Maxspect RSX, cena podobna do Razor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza jak się zepsuje to będziesz musiał szukać dobrego elektronika i będzie problem ze znalezieniem oprogramowania do niej, problemy z tymi lampami są opisane na sąsiednim forum Aqua Reef. Jak chcesz lampę DIY to lepiej zrób ją sam, przynajmniej będziesz znał ją od podstaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobno to jest lampa od tomasza wiec sprzet sprawdzony i prosty w budowie,Ao pierwszej wlasnie czytalem ze brak serwisu i tak jak piszesz brak aktualizacji.Mam jeszce do wyboru pacific sun 2*100 w w dobrej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka to dokładnie lampa pacyfic sun? Ogólnie mają dobre opinie i masz serwis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dość stary model, ale dobrze opisywany. Nie wiem czy widziałeś, ale jest temat na forum o tej lampie 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i lampa kupiona.Wybór pad na  Pacific Sun Hyperion R2 .Czy ktos dysponuje oprogramowaniem do tej lampy? Na stronie pacific w dziale do sciagniecia przenosi mnie na strone zakupów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I na stronie zakupów masz niżej pasek, na którym jest pozycja pliki do pobrania. Spróbuj

2 godziny temu, kierowca napisał:

i lampa kupiona.Wybór pad na  Pacific Sun Hyperion R2 .Czy ktos dysponuje oprogramowaniem do tej lampy? Na stronie pacific w dziale do sciagniecia przenosi mnie na strone zakupów

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako ze znów wracam do projektu po chwilowych klopotach z lampa iogólnym braku czasu,Mam pytanie, wygospodarowalem w szafce miejsce o wymiarach 50/25 cm.W to moejsce chcialbym wstawic akwarium i urzadzic dsb plus refugium.Czy warto sie bawic w to w tak malym akwarium? jak wykonac zasilanie i powrót do sumpa?

Edytowane przez kierowca (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.