Skocz do zawartości
Areya

120l kompromisu czyli przesiadka z Passata do Golfa

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z faktem, iż najwyraźniej 500+ robi robotę[emoji12] jestem obecnie w trzeciej ciąży (teraz to już na pewno ostatniej!). W domu śmiga RSM250 i małe ukwiałowe 40l.. I usłyszałam od ślubnego: BASTA! Mam się przesiąść do mniejszego litrażu (o połowę minimum czyli mniej więcej z Passata do Golfa) i to bez gadania, ma być jak zawsze estetycznie (najlepiej AIO) i łatwe w obsłudze (żeby każdy ogarnął na wypadek szpitala czy czasu gdy będę niezbyt na chodzie, co w zasadzie już jest..). Zegar tyka, brzuch rośnie i coraz trudniej będzie mi zrobić przesiadkę.

Decyzje zapadły, przystąpiłam do fazy realizacji. Z uwagi na konieczności zachowania pełnej estetyki bez angażowania mocy przerobowych MAŁŻonka (ReefMaster odpadł z powodu braku możliwości, lub bardziej trudnego dalszego rozwoju) postawiłam na zestaw Juwela (Lido). Nie podoba mi się jednak pomysł kupienia szkła z pokrywą i filtrem, a potem wywalenie dwóch ostatnich elementów do kosza lub szukanie nabywcy (mam dość zabawek do wyprzedania). Kupiłam szafkę i zamówiłam szkło full optiwhite 60x40x50. Tak panie i panowie - lecimy bez sumpa. Założenie jest takie że obsługę przejmuje posiadany przeze mnie Tunze Reefpack 250, który uważam za bardzo solidne rozwiązanie do takiego litrażu. Jak będę w końcu bardziej na chodzie dołożę sumpa poprzez pudełko przelewowe, ale obecnie mam spinać się maksymalnie w czasie i ograniczać zabawę do absolutnego minimum. Mogę to zaakceptować.

Pozostaje mi myślenie o oświetleniu i tutaj mam następujące koncepcje (już przewalczyłam koncepcję akwarium bez klasycznej pokrywy): zaakceptowana wstępnie tj. TMC V2 ilumen air 600. Druga opcja to Maxspect r420r (16k). Trzecia to nowe Jebało AK70. Czwarta Kessil A160 Tuna Blue.

Założenie dla światła jest takie że nie może wisieć, DIY odpada (nie mogę lutować w ciąży, więc rozumiecie..), ma być estetyczne i latwoprogramowalne. TMC w sumie spełnia te funkcje w 100% i ma spory zapas energii ale mało informacji o tych lampach (nawet u nas raczej lakoniczne opisy niż pełne recenzje..).

 

Podsumowując:

Akwarium full optiwhite 60x40x50

Szafka z zestawu Juwel Lido 120

Tunze Reefpack 250

Cyrkulacja: Jebao Crossflow CP-40

Pompy dozujące AquaTrend Doser One

Automatyczna dolewka AquaTrend LevelOne Evo

Oświetlenie: ???

 

Planowana obsada: LPSy i miękkie (może Milkę wezmę z SPSów i jakieś Montipory)

Amphiprion ocellaris, Hexataenia, Chromis viridis. Pterapogon i Zebrasoma pójdą na sprzedaż.

 

 

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życzę siły i cierpliwości z racji ciąży ... I powodzenia w projekcie ;]


120LT Plany na 600L W trakcie realizacji..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiedziałem że mężowie mogą tak mówić do swoich dam :) BASTA :)

hehehe

powodzenia :) i dawaj fotki :) i przed i po

..akwarium oczywiście ;) 


tu w sumie nie trzeba nic pisać :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życzę powodzenia w realizacji projektu. Ja sam przymierzam się do przesiadki "w drugą stronę :-) Wracając do tematu, to odradzał bym Jebao AK70, bo czytałem ostatnio o nim na forum, ze jest poważny problem z oprogramowaniem. Podobno jest niedopracowane i jest powazny problem z programowaniem lampy - jak to u chinoli, poczatki są trudne. Nie wiem, może już udało im się poprawić ten feler, ale lepiej - poki co - nie ryzykować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będą fotki, będą. Mam jeszcze do obrobienia 3h materiału nagranego podczas tarła błazenków.. [emoji6]

Nie dziękuję za życzenia żeby nie zapeszać [emoji4]

 

A co myślicie o oświetleniu?

 

Edit: zamówiłam ostatecznie ilumen air 600. Dobry zgryz z tym miałam ale decyzja zapadła zgodnie z mężowymi preferencjami. Ostatecznie mógł nakazać całkowitą likwidację... Dobry pan


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa dobry pan... Narozrabiał i jeszcze krzyczy żeby mniejsze stawiać... :)

Moim zdaniem przy morszczyźnie, im mniejsze tym trudniej i więcej roboty. Bez sumpa = więcej roboty.

Przemyśl temat. Może panel jakiś choć - schowasz sprzęt a i miejsca w środku więcej.

 


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz koniecznie popracować nad swoim mężem, może za karę będzie musiał odrobić 100h pracy społecznej przy akwarium? :clowning

A tak na poważnie, to miałem podobną przesiadkę, tylko z 450 na 100 litrów. Może zastanowisz się nad akwarium z panelem? Raz że wygląda estetyczniej, dwa daje większe możliwości niż samo akwarium bez panelu/sumpa. Czy np. zastanawiałaś się jak rozwiążesz sprawę dolewania odparowanej wody? Chociaż jak szkło już zamówione, to pewnie za późno na takie rozważania.


było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałam, myślałam, spoko majonez. Automatyczna dolewka załatwi sprawę odparowanej wody (AquaTrend) a sumpa dostawię jak się z własnym mózgiem spotkam :) przy odrobinie szczęścia jeszcze w tym roku. Muszę natomiast zrobić szybki przeskok do mniejszej wody bo jak tak dalej pójdzie to faktycznie dziecko będzie spać na fotelu ;) A tego bym nie chciała


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślenie ma przyszłość. Po dwóch dniach analizowania wszystkiego doszłam do wniosku, że równolegle zacznę stawiać sumpa i przelew pudełkiem zorganizuję. W sumie to będzie niewielki poślizg, bo po postawieniu nowego szkła będzie do likwidacji jeszcze moje ukwiałowe (kostka 35cm), które następnie zostanie sumpem o ile wszystko zagra jak planuję. Także sumpa dopnę w locie.

Dzisiaj przyjedzie lampa (iLumen Air 600) i zobaczymy czy się do czegoś nadaje (cały czas zastanawiam się czy nie lepiej było wziąć Spectrę Optima od AquaTrendu..).
Ciekawe czy poza eRybką ktoś jeszcze zdąży przed weekendem dostarczyć sprzęt [emoji848] pojawiłabym się juz :)

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjechało szkło.. oooo panie, wspaniałe! Rozpakowałam tylko górę żeby przy kurierze sprawdzić czy jest całe, ale już mi się podoba. Głębokie, solidne, wydaje się że ładnie poklejone. I zapakowane pancerne.

Będzie się ładnie komponować z iLumenem, który jednak zostaje, chociaż spodziewałam się nieco lepszego blikania.. zobaczymy jak to wyjdzie na gotowo, bo swiecenie z ręki nad RSM czy pozostałością 40l niewiele daje pojęcia o ostatecznym efekcie. Plus za łatwe programowanie i efekt chmur (burze jakoś mnie nie przekonują bo mi się wydaje że rybki się stresują [emoji4] ). Dla mnie nieco za mało niebieskich diod, ale ja lubię poziom 16000-17000K jak wszystko zaczyna świecić [emoji4]

Czekamy na szafkę - miała być dziś ale okazało się że jeden sklep akwarystyczny dostępny na Allegro poleciał w kule i sprzedaje sprzęt, którego nie ma na stanie. Zaproponowali czekanie 2 tygodnie. Muahahahahaha [emoji23] zadzwoniłam do drugiego sklepu i dziś ma wyjść do mnie szafka bezpośrednio z dystrybucji Juwela (co ciekawe ten sklep dopiero na Allegruniusiu zaczyna i myślałam że nieco drożej = lepiej a tu wyszło że żółtodziób przeskoczył starego wyjadacza o 10 długości i jeszcze zaoszczędziłam dyszkę [emoji6] ). Dobrze i tak poczekać - nie mam jeszcze folii na tlo, muszę zamówić matę pod szkło, pudełko przelewowe, przegrody do sumpa, hydraulikę... start będzie bez wpiętego sumpa i tak, bo pompa obiegowa robi mi za obieg też w RSM.. nie wszystko na raz [emoji4] stay tuned!338ddb70cbf084a1f042ddbd635402fd.jpg16d4676e440e28e8478fcbaa9a93a3cd.jpg

 

 

Edit:

Zabawy nadszedł czas. Przyszedł MAŁŻonek i ustawił mi szkło prowizorycznie na komodzie - właściwej szafki jeszcze nie ma, ma dojechać max we wtorek.. będę musiała dostroic lustrzankę i komórkę do nowych barw, bo jest zdecydowanie jaśniej i bardziej liliowo niż wynika z fotki. Tak czy siak lampa już w testach..

9c705e2a94df378dd068f13172ace8d5.jpg

 

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie dotarła zamówiona szafka z zestawu Juwel Lido 120.

Wstępnie złożona i ustawiona na miejscu wraz ze szkłem. Jak ja się tam pomieszczę.. [emoji848]ced0395864303036ba9a0b1bd0b95a50.jpg

 

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to wschód słońca [emoji560]
Normalnie jest mniej fioletowo, choć bardziej niż w RSM (ale tu mam więcej diod niebieskich, cyan, zielonych..). Zdjęcie niżej.


Zamówiona hydraulika (20mm na powrót, 25 na zrzut i rewizję), czekamy też na pudełko przelewowe choć to do startu nie będzie używane (start będzie bez włączania sumpa w obieg). MAŁŻonek skończył montować szafkę (ostatecznie półka będzie zamontowana po ustaleniu miejsca na sumpa) i jestem zachwycona. Juwel się spisał. Jutro testy szczelności chyba i zalewka do połowy wysokości (z podmiany z RSM). 326e8ea277932c630bbc95b1c87c66c5.jpg

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co robisz test szczelności szklarz ma obowiązek to zrobić przez 7 dni zalanym woda lej na full

po opakowaniu widać ze w transporcie szlag go nie trafil


tu w sumie nie trzeba nic pisać :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ja jestem zboczona [emoji23] nie wierzę ludziom.. ;)
Jak to ktoś ładnie ujął: "Gdy przechodzę przez jednokierunkową to i tak patrzę w obie strony. Tyle wiary mi zostało w ludzi" [emoji12]
Dla spokoju sobie sprawdzę szczelność. To raptem 7 wiader podmiankowych z Casto a mąż będzie miał zaliczoną gimnastykę [emoji23]

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pudełko przelewowe.... nie poznaję Cie... wiesz, że to działa ale są problemy - jak planujesz sumpa to trzeba było zrobić komin a spływ na początku zamknąć - kawałek szkła wklejonego a potem bez problemu wyciętego. Obecnie umieściłabyś tam Tunze i prawie by śladu nie było...


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pudełko przelewowe.... nie poznaję Cie... wiesz, że to działa ale są problemy - jak planujesz sumpa to trzeba było zrobić komin a spływ na początku zamknąć - kawałek szkła wklejonego a potem bez problemu wyciętego. Obecnie umieściłabyś tam Tunze i prawie by śladu nie było...

Sama siebie nie poznaję [emoji6] choć nie powiem - prawie RM ściagnęłam na chatę. Tu nieco czas na całą akcję wymusił pewne rozwiązania, a także brak możliwości osobistego wykonania wielu prac czy choćby zawiezienia szkła do szklarza w celu wydlubania przelotów. Tak czy siak jestem spocona ze stresu na samą myśl o wpinaniu sumpa do obiegu (długo walczyłam o zachowanie RSM ale cóż..). A ponieważ muszę jeszcze trochę bujać skalę i korale w RSM to będę zalewać w 3 etapach właśnie (robiąc duże podmiany). Zobaczymy jak to wyjdzie..

 

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

 

 

 


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzymam kciuki aby było jak najlepiej


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dziękuję za trzymanie kciuków żeby nie zapeszyc.. bo system już ruszył. Sump co prawda nie zalany (szczerze powiem że nie poklejone jeszcze przegrody a nawet szklarz jeszcze nie wie że ma je ciąć ;) ), ale MaŁŻonek się rozkręcił przy przesiadce i zalaliśmy pod gwizdek.
Skała przeniesiona wstępnie, korale na dnie ale costam już widać.
Sump musi ruszyć jak tylko będzie poklejony + hydraulika bo mam za dużo skały i pompy mi przeszkadzają. Przeniosłam prosto z RSM duża konstrukcję zrzucając jedynie stalową montiporę z góry.. nie ma lekko a bo tak ją pokleiłam kiedyś że się nie da rozdzielić ;)
Na dziś z grubsza tyle. Muszę przykleić korale, wsypać piach + cała hydraulika a jednocześnie trwa likwidacja RSM..5da06dad325f1809c6b1506378733072.jpg

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafa o świcie (w rzeczywistości jest ciemniej, lampa skręcona na 1% na każdym z kanałów).

Dziś kleimy sumpa i hydraulikę (tj. MAŁŻonek klei, ja patrzę [emoji6] ). RSM rozebrany do poziomu pozwalającego spuścić wodę do 0 (reszta korali i skały znajdzie tymczasowy dom w dużym plastikowym pojemniku ze znanej szedzkiej sieci). Pterapogon i żółtek już w nowych domach. Do wylowienia została Hexa - mąż, który tym razem musi mi pomagać dużo więcej niż wcześniej z racji mojego odmiennego stanu, już wie skąd ta nazwa dla ślicznej przecież rybci. Gonił ją po mocno oproznionym już akwarium a ona nagle przeszła w inny wymiar i zniknęła [emoji6] pewnie dała nura w najmniejsze ze skałek. Ja pamiętam jak wylawialam ja że szczepkarium z 2cm wody (po katastrofie ekologicznej z udziałem syna i paczki karmy dla ryb) - długo myślałam że w ogóle jej tam nie ma a to cwana bestia jest [emoji4]

 

W zbiorniku jako tako polapane to jest chociaż skała z rhodactisami jeszcze będzie podniesiona wyżej bo mieszkających w niej blazenków nie widać [emoji6] duża skala z prawej będzie bardziej w prawo przesunięta ale to po zrobieniu zrzutu na gotowo. Potem pójdzie piasek - mam Reeflowers Pearl White, bardzo go lubię. Pewnie normalnie już bym dała piach ale ilość konstrukcji skalnych do skończenia skutecznie mnie zniechęca do tego pomysłu.

Jak na chwilę obecną to jedynie euphyllie i duncanospammia mnie ostro nienawidzą i siedzą zafoszone, ale my już problem z porozumieniem w RSM zaczęłyśmy mieć więc nie oczekiwałam wielkiego wybuchu radości po przesiadce. Funkia, caulastrea i trachyphyllia nie zauważyły za to różnicy w wystroju [emoji6] I weź tu bądź mądry, książki pisz...da92ab39fe41f5dcfbd12a168b7ade9d.jpgba53db4459e4e63a6b967440e2784b59.jpg

 

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas wraz ze wzrostem ilosci dzieci przybylo akwariów ;) nie wyobrazam sobie w odwrotna strone ale podziwiam ;)) ps u na do 3x sztuka w koncu corka :p


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U nas wraz ze wzrostem ilosci dzieci przybylo akwariów [emoji6] nie wyobrazam sobie w odwrotna strone ale podziwiam [emoji6]) ps u na do 3x sztuka w koncu corka [emoji14]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
300l stoi w garderobie czekając na zostanie sumpem za jakiś czas.. if you know what I mean [emoji12][emoji48] na razie jednak musiałam coś z gabarytem począć, żeby zrobić w sypialni miejsce dla małej po wyniesieniu komody. U nas była już parka, teraz druga córa się szykuje.. :) ale najważniejsze to żeby Nemo zawsze były, nawet w mniejszym bajorku :)

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium już ładnie się prezentuje. Będzie jakieś przykrycie typu np. jakaś siatka, szyby, bo jak wiadomo ryby lubią wyskakiwać?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, alic3 napisał:

U nas wraz ze wzrostem ilosci dzieci przybylo akwariów ;) nie wyobrazam sobie w odwrotna strone ale podziwiam ;)) ps u na do 3x sztuka w koncu corka :p


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

To mieliscie szczescie bo ja mam 4 synow (z czego najmlodszy ma 5 msc) i ani widu ani slychu corki wiec zaprzestajemy prob :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie poddawajcie się, probujcie do skutku [emoji48]


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.