Skocz do zawartości
waldek123blau

Walka z bryopsis

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam co 2 dzien dodawac 200mg leku :) Mam jeszcze 6 kapsulek. Akurat starczy do konca kuracji :)


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy podczas kuracji lać bakterie? I wódkę ? Co myślicie ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuję użyć tego specyfiku i raz na jakiś czas (lub może na zawsze - choć w to powątpiewam) pozbyć się tych glonów. Tylko co będzie obżerał mój jedyny (póki co) rybny mieszkaniec - Salarias? Teraz ma gloniki i obżera skałę tu i tam. A co podczas kuracji? Co po niej? Tylko karmienie? Czy wtedy suszony pokarm bądź jakieś inne pokarmy roślinne znowu nie przyniosą tego paskudztwa? Czy rybka przeżyje akcję antyglonową?

Edytowane przez pabloz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
42 minuty temu, pabloz napisał:

Tylko co będzie obżerał (...)  Salarias?

Sailarias żre bryopsis ? pierwsze słyszę -  mutant jakiś ?

a można go karmić normalnie mrożonkami (Artemię wciąga jak Reksio szynkę :D )  suchym płatkami czy granulkami też nie gardzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to bryopsis ale chyba tak, salarias podpływa i wyrywa pyszczkiem z tych kępek, gniazdka raczej nie buduje :)
Wcześniej obżerał szybę, widać na foto ślady po pyszczku, ale jak szybę wyczyściłem to szarpie jak reksio szynkę, tylko że te glony. W sumie dobry pomysł na imię, nazwę go reksio :)

 

tutaj szyba ze sladami obżerki Reksiaf2212b5b939e4b7acdf27b6801b85cf1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

to co pokazałeś raczej wygląda na "zwykłe" glony nitkowate

bo  bryopsis wygląda tak - podobne do choinki

bryopsis_corticulans_3.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro ten lek uwala bryopsis, to czy uwali też inne glony nitkowate? Jeden forumowicz z tego forum (nie pamiętam nicka, na FB jest jako Aqua Amator) zapodał go u siebie i właśnie się chwali że mu bieleją te nitkowate, w sumie to chyba zrozumiałe o ile jedno i drugi jest algą. Więc Reksio chyba będzie głodował :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
9 minut temu, pabloz napisał:

Skoro ten lek uwala bryopsis, to czy uwali też inne glony nitkowate?

Więc Reksio chyba będzie głodował :( 

tego nie wiem

na pewno nie będzie - a jak pisałem (mój) łyka wszystko a glony to tylko sałatka do posiłku :P

12 minut temu, pabloz napisał:

 to chyba zrozumiałe o ile jedno i drugi jest algą

niekoniecznie - to co zadziała na jedne glony wcale nie musi zadziałać na inny gatunek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, pabloz napisał:

Skoro ten lek uwala bryopsis, to czy uwali też inne glony nitkowate? Jeden forumowicz z tego forum (nie pamiętam nicka, na FB jest jako Aqua Amator) zapodał go u siebie i właśnie się chwali że mu bieleją te nitkowate, w sumie to chyba zrozumiałe o ile jedno i drugi jest algą. Więc Reksio chyba będzie głodował :( 

Nie bedzie glodowal. Zawsze sobie cos znajdzie w baniaku do zarcia :)  spokojnie


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, pabloz napisał:

a tutaj ten glon co go teraz szarpie

3d6c8d3b9fe24a0fbb29aecff19fe224.jpg

Na te glony pomoże krab percnon. U mnie zjada wszystko co zielone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 5 dzien kuracji. Z racji ze nie zdejmowalem kubka odpieniacza podaje co 2 dzien kapsulke 200mg Flukonazolu na podtrzymanie :)

Widac pierwsze efekty. Glon robi sie blady i odpada od skaly. Jest go zdecydowanie mniej. 

Zamierzam prowadzic kuracje jeszcze przez 10 dni do wykorzystania ostatniej kapsulki leku. 


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie słabo [emoji53]12 dzień i glon nadal się utrzymuje. Czekam jeszcze tydzień. Jak nic się nie poprawi to nie wiem czy spróbuje jeszcze z preparatem reeflowers remalgae. Jak to nie załatwi sprawy to restart. U mnie glony wyglądają takc2e7c66648b7ba2dddd00cb76797f082.jpg6cceea9ae6f49ef0445e7f70111ab886.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przy takich krzaczorach zdecydowalem sie na wyjecie wszystich skalek i wyszorowanie ich szczotka w niewielkiej ilosci rozrzedzonej solanki

dopiero po tym jak sie krzaczory mechanicznie przerzedziły to te glony ktore jeszcze pozostały na skalce - takie 5-7mm dlugosci - zaczęły blednac az po kilku dniach w zasadzie zniknely i poki co nie wrocily

wiec moja hopoteza jest taka:
jeżeli glony sa za dlugie i za bardzo zbite to lek na nie może nie zadziałać bo po prostu nie spenetruje odpowiednio tkanki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W dniu 10.06.2018 o 20:32, Olaf Nowicki napisał:

U mnie słabo emoji53.png12 dzień i glon nadal się utrzymuje.

bo to co jest na fotkach to nie wygląda na bryopsis  - porównaj z tym

bryopsis_corticulans_3.jpg

lub wygogluj

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po 14 dniach wszystkie zielone glony zdechly. Jest czysciutko. Poszlo 13 x 200mg Flukofastu na 200L baniak. Kubka z pienidla nie zdejmowalem. Jestem mega zadowolony z kuracji. Wszystko zyje :)


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosował ktoś ten specyfik w akwarium bez odpieniacza o filtracji opartej na DSB i refugium?
O ile lek usunę przez podmianę wody o tyle martwię się czy nie zabije mi to glonów w refugium...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
6 minut temu, ZiomEkk_ napisał:

martwię się czy nie zabije mi to glonów w refugium...

nie zabije (zobacz jakie refugium ma Waldek :) ) - ale wodę przydało by sie dodatkowo napowietrzyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Teraz, ZiomEkk_ napisał:

sposób z podniesieniem Mg do 1700/1800, podobno też zabija glona.
 

stare wiadomości - był jeden specyfik który prócz Mg miał "jeszcze coś" ale wycofano go z produkcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Tak to było mg z kenta.

stare wiadomości - był jeden specyfik który prócz Mg miał "jeszcze coś" ale wycofano go z produkcji


Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 1/7/2018 at 6:28 PM, waldek123blau said:

Już się pozbyłem wszystkich korali miękkich ale w chwili walki antybiotykiem miałem sarcophytony, sinularie, pseudogorgonie i zoa nic nie padło i wszystko się świetnie pompowało. Antybiotyk zwalcza tylko Bryopsis bo jest ukierunkowany. Całe życie w akwarium jest bezpieczne!

wiem,ze watek stary, ale fluconazol nie jest antybiotykiem, tylko lekiem przeciwgrzybiczym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.