Skocz do zawartości
waldek123blau

Walka z bryopsis

Rekomendowane odpowiedzi

32 minutes ago, ZiomEkk_ said:

Ja ciągle się waham czy podawać czy nie.

ja podam, nawet mam w domu juz fluconazol, tylko zastanawiam sie kiedy, bo moje akwa ma dopiero 3tygodnie, wiec dopiero dojrzewa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja podam, nawet mam w domu juz fluconazol, tylko zastanawiam sie kiedy, bo moje akwa ma dopiero 3tygodnie, wiec dopiero dojrzewa.
No to jaki sens? Ja mam akwarium dojrzałe, ze stabilnymi i niskimi parametrami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam baniak tylko spsowy , po zastosowaniu tego leku glon bryopsis  odszedł w niepamięć a koralą nic nie zaszkodził wiec mogę polecić


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam baniak tylko spsowy , po zastosowaniu tego leku glon bryopsis  odszedł w niepamięć a koralą nic nie zaszkodził wiec mogę polecić
Jaka dawka? Masz może refugium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minute ago, ZiomEkk_ said:
3 minutes ago, anney said:
ja podam, nawet mam w domu juz fluconazol, tylko zastanawiam sie kiedy, bo moje akwa ma dopiero 3tygodnie, wiec dopiero dojrzewa.

No to jaki sens? Ja mam akwarium dojrzałe, ze stabilnymi i niskimi parametrami.

bo weterani na tym forum radza go rwac. a przez rwanie przeciez sie roznosi, czyz nie?    

ja mialam w planie go zostawic poki co, nie pchac lap do zbiornika i jak juz wszystkie parametry sie ustabilizuja, zakonczy sie dojrzewanie, a te glony sie rozsieja tudziez nie znikna, wedy zastosowac fluconazol i sugestia rwania go teraz mnie troche zrzucila z planu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żadnych glonowych filtrów a dawaka to taka jak gdzies chłopaki pisali bo dokładnie nie pamiętam jak u siebie dawałem choć wydaje mi się ze paczkę na 900-1000 litrów wody .

2 minuty temu, anney napisał:

bo weterani na tym forum radza go rwac. a przez rwanie przeciez sie roznosi, czyz nie?    

ja mialam w planie go zostawic poki co, nie pchac lap do zbiornika i jak juz wszystkie parametry sie ustabilizuja, zakonczy sie dojrzewanie, a te glony sie rozsieja tudziez nie znikna, wedy zastosowac fluconazol i sugestia rwania go teraz mnie troche zrzucila z planu.

Nie rwać bo będzie go więcej


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minutes ago, Robert K said:

 

Nie rwać bo będzie go więcej

tak wlasnie myslalam. Zatem mam czekac jak dojrzewanie sie skonczy i jesli one nie znikna same, to podac fluco, czy podawac teraz?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem co Ty masz za glon u siebie ale jeśli bo bryopsis to zwalcz to w zarodku i będziesz miała spokój


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
bo weterani na tym forum radza go rwac. a przez rwanie przeciez sie roznosi, czyz nie?    
ja mialam w planie go zostawic poki co, nie pchac lap do zbiornika i jak juz wszystkie parametry sie ustabilizuja, zakonczy sie dojrzewanie, a te glony sie rozsieja tudziez nie znikna, wedy zastosowac fluconazol i sugestia rwania go teraz mnie troche zrzucila z planu.
Musisz dostać klapsa. W niczym Twój glon z jednego mało wyraźnego zdjęcia nie przypomina tego glonu...

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ZiomEkk_ napisał:
2 minuty temu, Robert K napisał:
Ja nie wiem co Ty masz za glon u siebie ale jeśli bo bryopsis to zwalcz to w zarodku i będziesz miała spokój

Ja mam Caulrepa Prolifiera w sumpie

Akurat pisałem do koleżanki ale wydaje mi się ze ten lek działa tylko i wyłącznie na grzybnię którą posiada bryopsis


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minutes ago, fresz33 said:

Musisz dostać klapsa. W niczym Twój glon z jednego mało wyraźnego zdjęcia nie przypomina tego glonu...

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

hahahahaha, nie no nie tak szybko! ja leszczowi pisalam,ze to bryopsis. ale luz, przeciez nic jeszcze nie robie. n angielskich forach bryopsis i rwa i wpuszczaja bryopsozercow. P&L

7 minutes ago, Robert K said:

Akurat pisałem do koleżanki ale wydaje mi się ze ten lek działa tylko i wyłącznie na grzybnię którą posiada bryopsis

ok. dzieki za info. Zrobie jeszcze troche szerszy research (nie chce zaklocic dojrzewania, a 14 stycznia w koncu chce cos zywego wpuscic)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
ok. dzieki za info. Zrobie jeszcze troche szerszy research (nie chce zaklocic dojrzewania, a 14 stycznia w koncu chce cos zywego wpuscic)
Wpuścić to Ty możesz na chwilę dolabelle albo kraba [emoji14]

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Freszu, królu, ale przecież u mnie mam dwóch nielegalnych imigrantów, pustelniki i cowrie ślimaka. I żyją! Mimo nh4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie możesz zastosować fluconazol 5mg/l taką dawkę użyłem w moim zbiorniku po 2 tygodniach bryopsis i wszystkie inne glony znikły.

W refugium żadnych strat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spokojnie możesz zastosować fluconazol 5mg/l taką dawkę użyłem w moim zbiorniku po 2 tygodniach bryopsis i wszystkie inne glony znikły.
W refugium żadnych strat.
Jak dokładnie trzeba to przyrządzić? Kupuję w tabletkach i rozpuszczam w RO? Nie mam też odpieniacza.


Czy takie coś będzie ok: https://www.doz.pl/apteka/p91-Fluconazole_tabletki_100_mg_7_szt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tabletki rozkrusz i wodą z akwarium w pojemniku wymieszaj.

A jak nie masz odpieniacza to dodatkowe napowietrzanie jest wskazane.

Wszystkie absorbery musisz wyjać.

Po 14 dniach wymiana wody około 10-20% i absorbery możesz dalej stosować.

Tylko nie karm wiele bo (PO4 i NO3) .


Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

I wykonaj wymianę wody przed leczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tabletki rozkrusz i wodą z akwarium w pojemniku wymieszaj.
A jak nie masz odpieniacza to dodatkowe napowietrzanie jest wskazane.
Wszystkie absorbery musisz wyjać.
Po 14 dniach wymiana wody około 10-20% i absorbery możesz dalej stosować.
Tylko nie karm wiele bo (PO4 i NO3) .


Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka


I wykonaj wymianę wody przed leczeniem.
Nie używam żadnych absorberów. Czy te tabletki z linku wyżej będą ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak


Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

A ile masz tego bryopsisu?


Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.