Skocz do zawartości
kasiazUK

Pierwszy SUMP - pomocy!!

Rekomendowane odpowiedzi

Tak tak to znowu ja i tysiac pytan do. 

Ok wiec zamieszczam zdjecie mojego sumpa

86x40x32 czy jakos tak

chodzi mi o to co jak umiescic zeby to mialo rece i nogi

po prawej w mala komore mam spad wody wiec tam bedzie skarpeta, przeplyw pod do malej komory odpieniacza dolem idzie do przedniej dlugiej i przelewem do tylnej dlugiej. Pomyslalam ze w przedniej wkleje kawalek szkla po drodku zeby przeplyw byl na media stamtad do dsb/refugium a dopiero lecial na ostatnia komore gdzie bedzie powrot i miejsce na jakis reaktor koedys gdzies. Czy tak to powinno dzialac prawidlowo??

F9A20DDC-E82E-457C-A8F2-6EB26D4814E0.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozrysuj strzałkami na obrazku gdzie i jak woda ma płynąć...Bo jakoś tego nie potrafię sobie wyobrazić. Ostatnia komora (pompy powrotu) moim zdaniem jest zdecydowanie za duża. Ogólnie nie widzę sensu dzielenia na kilka malutkich komór takiego sumpa. Wytnij wszystko, no i daj komory kolejno:powrót/odpieniacz, dsb/refugium, powrót/reaktor.  Komory kolejno o szerokości 25cm (wystarczy na typowe odpieniacze), 35cm dsb i powrót 15cm. Wysokości wg uznania i pod odpieniacz ewentualnie spływ wody w razie braku zasilania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, dadario napisał:

Rozrysuj strzałkami na obrazku gdzie i jak woda ma płynąć...Bo jakoś tego nie potrafię sobie wyobrazić. Ostatnia komora (pompy powrotu) moim zdaniem jest zdecydowanie za duża. Ogólnie nie widzę sensu dzielenia na kilka malutkich komór takiego sumpa. Wytnij wszystko, no i daj komory kolejno:powrót/odpieniacz, dsb/refugium, powrót/reaktor.  Komory kolejno o szerokości 25cm (wystarczy na typowe odpieniacze), 35cm dsb i powrót 15cm. Wysokości wg uznania i pod odpieniacz ewentualnie spływ wody w razie braku zasilania. 

 

D5866DD9-D83B-4C70-AEDF-1DB28EAE2DCC.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywal wszystko i wklej tak jak pisałem. Bez zbędnych kombinacji...w prostocie siła 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki model odpieniacza i pod jak duży zbiornik główny ten sump ma być? 

 

Edytowane przez AmonS (wyświetl historię edycji)

b92d252d1cb9323c7717535c6689f494u1709a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, AmonS napisał:

Jaki model odpieniacza i pod jak duży zbiornik główny ten sump ma być? 

 

Akwarium 90x45x45

odpieniacz mam Bubble Magus Curve 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpieniacz ma być w tej 2 małej komorze? a da radę go wyjąć nie wyjmując sumpa z szafki? jaką wysokość szafki planujesz?  ja bym dał tak jak pisze dadario ;) 
Ewentualnie w tym Twoim wywalić przegrodę między małymi (żeby dało się odpieniacz swobodnie wyjmować :) ) po tym jak z tych małych dołem przejdzie do długiej dać taką wstawkę żeby woda szła górą i tam dsb i refugium ... tyle że nie będzie dobrego przepływu i dalsza część (na końcu długiej komory) będzie słabo działała... 
Mniejsza... jak masz możliwość wywal przegrody i zrób to od nowa :) 

Tu masz podobny wymiar jak u Ciebie ( tylko tej waty tam nie dawaj XD ) 

 


b92d252d1cb9323c7717535c6689f494u1709a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, AmonS napisał:

odpieniacz ma być w tej 2 małej komorze? a da radę go wyjąć nie wyjmując sumpa z szafki? jaką wysokość szafki planujesz?  ja bym dał tak jak pisze dadario ;) 
Ewentualnie w tym Twoim wywalić przegrodę między małymi (żeby dało się odpieniacz swobodnie wyjmować :) ) po tym jak z tych małych dołem przejdzie do długiej dać taką wstawkę żeby woda szła górą i tam dsb i refugium ... tyle że nie będzie dobrego przepływu i dalsza część (na końcu długiej komory) będzie słabo działała... 
Mniejsza... jak masz możliwość wywal przegrody i zrób to od nowa :) 

Tu masz podobny wymiar jak u Ciebie ( tylko tej waty tam nie dawaj XD ) 

 

Spadles mi z nieba. Chyba wlasnie takiego rysunku szukalam. Ok tne jutro przegrody i zrobie od nowa. Czasem te gotowe zestawy wcale nie sa takie fajne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyjemność po mojej stronie ;) 
PS: ktoś bardziej doświadczony niech jeszcze zerknie na to bo ja jeszcze w sumie aż tak doświadczony nie jestem ;) warto się jeszcze upewnić czy taki projekt jest na sto pro OK :D  


b92d252d1cb9323c7717535c6689f494u1709a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaprojektuj tak przegrody aby w każdej komorze był ruch powierzchni wody, inaczej może tworzyć się film bakteryjny i inne syfy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wiec usunelam wszystkie przegrody oprocz rezerwy. Zostal box wielkosci 71x37x38. Blagam niech ktos jak krowie na rowie opisze jak dac przegrody bo wlasnie jestem u znajomego szklarza i bede miala jakies 6 37x40 ktore moge spokojnie poprzycinac w domu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.