Skocz do zawartości
Kamello90

Lampa led

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, cil90 napisał:

po pół roku

 

Masz 100% racji :) Przy nowym projekcie dam wiekszy plaskownik/radiator. Ale prawde mowiac zadbalem o to zeby diody byly dokrecone, a nie przyklejone. Dziwne było tylko to, że umierały w momencie włączenia, co wskazuje raczej na inna przyczynę zepsucia niż przegrzanie.

Też mam ledy 10W świeca już ponad rok. Przykręcone do profila aluminiowego  załączałem je bez chłodzenia to po pewnym czasie zaczynały migać bo się za bardzo grzały..po dołożeniu wentylatora wszystko śmiga..


ReefMax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, cil90 napisał:

Masz 100% racji :) Przy nowym projekcie dam wiekszy plaskownik/radiator. Ale prawde mowiac zadbalem o to zeby diody byly dokrecone, a nie przyklejone. Dziwne było tylko to, że umierały w momencie włączenia, co wskazuje raczej na inna przyczynę zepsucia niż przegrzanie.

Skoro padają po włączeniu to winę pewnie ponosi driver, nie miałem nigdy tych zintegrowanych na 230v, więc niech się wypowiedzą mądrzejsi. Ale do 10W nie polecam płaskownika, Radiator minimum z żebrem wysokim na 15mm. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ensso

@dadario czy Twoim zdaniem 3x10w + 1x3w (łącznie 33w) na radiatorze 100x188x35h z chłodzeniem aktywnym  w postaci wentylatora 92x92 - 540m3/h poradzi sobie ze zdrową temperaturą pracy diod?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej tak. W mojej lampie na radiatorze 165mmx250mmx25mm jest 4x10W+12x3W+12x1W. Całość jest chłodzona 15cm wiatrakiem komputerowym zasilanym 9V i temperatura jest około 30st. Ale wysterowane są na około 50%. Przy 100% po godzinie temp 45st, ale zostaje mi jeszcze zapas mocy wentylatora. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.