Skocz do zawartości
hex222

Reaktor Biopellets

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ,

 

Zastanawiam sie na zakupem reaktora Biopellets ale jestem ograniczony miejscem bo mam panel. Komora na reaktor ma 15 cm x 25 cm x55h)

 

Zastanawiam sie tylko nad tym jaka jest różnica między reaktorami w których woda jest tłoczona od góry na samo dno i odbijana znów do góry a tymi ktore maja pompę na dnie i tłoczą wode od dołu. Czy działają tak samo? Czy któryś jest lepszy, gorszy ?

 

Interesuje mnie Skimz BR83 lub TMC Reef Filter 1000. Ale one maja pompę od dołu a nie chce kupić jakiegoś szmelcu.

 

Proszę o porady.

 

Z góry dzięki.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

"tłoczone od dołu" nie wymagają mocnej pompy, reszta jest to samo : pallety mają się kręcić ale nie za szybko żeby się nie ścierały i nie za wolno by się nie sklejały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W rozwiązaniu z pompą od dolu nie potrzebujesz rdzenia którym wtlaczasz wodę jak przy reaktorze z podlaczeniem od góry więc przy tym samym rozmiarze reaktora wchodzi więcej peletek. 

Zasada działania obu jest taka sama.

Reaktor z podpięciem od góry wybrał bym przy zasilaniu z pompki która nie jest zamoczona w wodzie. Ewentualnie zamoczoną w wodzie ale tu idea rozwiązania jest taka że reaktor możesz na wężach odsunąć od akwarium czy sumpa. Reaktor z pompą w dolnej części wstawił bym do sumpa (panelu) razem z pompą. W tym rozwiązaniu reaktor jest częścią osprzętu sumpa i montujemy go w jednej z komór.

Problem w tym że w obu rozwiązaniach musisz zadbać żeby do reaktora nie dostawał się syf. Czy reaktor zassa wodę od dołu czy od góry bez różnicy. Najważniejsze żeby w panelu ci się zmieścił. Modele z wbudowaną pompą są wygodniejsze w obsłudze, ale jeżeli w komorze w której go chcesz zamontować zbiera się syf i zaciągnie go pompa to będzie gromadzić się w reaktorze i rozkładać stając się źródłem problemu.


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w związku z brakiem miejsca w sumpie mam filtr biopellets poza sumpem podpięty na bypasie obiegówki, tyle że musi być to filtr przystosowany do pracy poza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W rozwiązaniu z pompą od dolu nie potrzebujesz rdzenia którym wtlaczasz wodę jak przy reaktorze z podlaczeniem od góry więc przy tym samym rozmiarze reaktora wchodzi więcej peletek. 
Zasada działania obu jest taka sama.
Reaktor z podpięciem od góry wybrał bym przy zasilaniu z pompki która nie jest zamoczona w wodzie. Ewentualnie zamoczoną w wodzie ale tu idea rozwiązania jest taka że reaktor możesz na wężach odsunąć od akwarium czy sumpa. Reaktor z pompą w dolnej części wstawił bym do sumpa (panelu) razem z pompą. W tym rozwiązaniu reaktor jest częścią osprzętu sumpa i montujemy go w jednej z komór.
Problem w tym że w obu rozwiązaniach musisz zadbać żeby do reaktora nie dostawał się syf. Czy reaktor zassa wodę od dołu czy od góry bez różnicy. Najważniejsze żeby w panelu ci się zmieścił. Modele z wbudowaną pompą są wygodniejsze w obsłudze, ale jeżeli w komorze w której go chcesz zamontować zbiera się syf i zaciągnie go pompa to będzie gromadzić się w reaktorze i rozkładać stając się źródłem problemu.

Czy jeśli zabezpieczę wlot pompy jakaś wata lub gąbką to rozwiąże problem syfu w reaktorze ?

Raczej tak nie wielka ilośc waty czy gąbki nie spowoduje ogromnych skoków nutrientów.

Mam racje czy może wręcz przeciwnie?

To będzie pierwszy mój reaktor BP wiec proszę o wyrozumiałość :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniaj wate odpowiednio często i powinno być ok.


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.