Skocz do zawartości
Andretti

małe błazenki - rozmiar po 14 dniach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od kilku miesięcy moja blisko 10-letnia para błazenków składa ikrę regularnie co 2 tygodnie.

postanowiłem spróbować :-) Opróżniłem zbiornik na dolewkę - wlałem wodę z akwarium (około 10L),

wygrzebałem stary brzęczyk który robi za cyrkulację . Zaopatrzyłem się w fito i wrotkę oraz pokarm

JBL artemia nobilfluid dla narybku... po 8 dniach , gdy na ikrze świeciły już pięknie oczy małych nemo

poczekałem do około 2 w nocy i zacząłem łapać wyklute larwy... złapałem około 60.

Jak to przeważnie przy pierwszej próbie ... większość padła po 1-2 dniach... Nie wiem może wrotki było za mało....

Może larwy były jakieś słabe , bo nie wszystkie wykluły się jednej nocy - część dopiero następnego wieczoru.

 

Tak czy siak - pytanie mam takie :

finalnie 3 sztuki przeżyły do 10 dnia , a 1 sztuka żyje do dziś - dziś jest 14 dzień od wyklucia. Rybcia jest już

sama także jedzenia ma pod dostatkiem (tak myślę) , widzę jak żeruje na szybie - łapie drobną wrotkę .

Ale jest problem - jest nadal bardzo mała - w sumie to niewiele większa od 2-3 dniowych larw....

Na youtubie widziałem  9- 14 dniowe błazenki , już po przemianie - piękne "duże" rybcie. Mini kopie

dorosłych nemo. Co może być przyczyną , że moja rybka po 14 dniach nadal jest larwą i nie rośnie ... a żyje ?

może ktoś z hodowców nemo się wypowie w czym rzecz ? Z góry dzięki , bo rodzice znów zaczęli czyścić

miejsce pod ikrę...

 

 

 

Edytowane przez Andretti (wyświetl historię edycji)

PŁYTKIE....

150L, 6x39W , Tunze ReefPack,

Obsada : miękkie oraz LPS 

http://nano-reef.pl/forums/topic/79258-płytkie-akwarium-2016/#comment-991136

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najprawdopodobniej źle zbilansowana dieta, od 4 dnia powinieneś już podawać świeżo wyklutą artemie raz dziennie oraz mieszanke fito i wrotki w stosunku 66%fito 33% wrotki, z czego wrotki w 1ml powinno być około 80 sztuk :) 

U mnie w 9 dniu rybcie miały pierwszy pasek i około 7-8mm po 14 dniach 2pasek ale na tym etapie zostala mi już jedna sztuka, którą zabiłem zbyt dużą podmianką wody i zmianą zbiornika na sterylną nówkę ;/  

Po zmieleniu ukwiała przez cyrkulator błazny przestały się trzeć  


12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja rybcia - nadal jest larwą / brak pasków - ma około 5mm

możliwe że dieta, choć w jej zbiorniku pływa dużo planktonu / wrotki różnych rozmiarów .

chyba że to kwestia przejścia na żywą artemię ... najwyżej wyhoduję następnym razem

bo cysty gdzieś jeszcze mam...

 

zbiornik oświetlam tylko światłem naturalnym (dziennym) ale to chyba nie ma znaczenia

dla wzrostu ?! 


PŁYTKIE....

150L, 6x39W , Tunze ReefPack,

Obsada : miękkie oraz LPS 

http://nano-reef.pl/forums/topic/79258-płytkie-akwarium-2016/#comment-991136

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma wielkie znaczenie ;) noc maximum ma trwać 4h- polecam nowego korala, jest wszystko ładnie opisane, btw jaka wrotka ? 

po 14 dniach 2 paski i ryba mięsista, już pomarańczowa i około 1cm

 

Edytowane przez Co-2 (wyświetl historię edycji)

12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Jeśli jest dużo planktonu to mozliwe, że kiepskie parametry wody. sprawdz  zasolenie, azotany, fosforany i amoniak najlepiej seachem Ammonia  alert bo salifertem to sobie można...


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, TMK napisał:

 Jeśli jest dużo planktonu to mozliwe, że kiepskie parametry wody. sprawdz  zasolenie, azotany, fosforany i amoniak najlepiej seachem Ammonia  alert bo salifertem to sobie można...

Woda jest taka jak w głównym akwarium (OK) , do tego codziennie czyszczę pipetą dno oraz robię podmiankę na poziomie 5-10% ale też na wodę z głównego akwarium. 

plankton hoduję w butelce - dolewam co jakiś czas do zbiornika z rybą tak żebym widział że ma co jeść... myślę że gdyby w wodzie był amoniak to żadna mała ryba by nie przeżyła tam 14 dni... 

 

Edytowane przez Andretti (wyświetl historię edycji)

PŁYTKIE....

150L, 6x39W , Tunze ReefPack,

Obsada : miękkie oraz LPS 

http://nano-reef.pl/forums/topic/79258-płytkie-akwarium-2016/#comment-991136

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, greggoldi napisał:

I co dalej? Zyje? Rośnie? Ciekaw jestem.

 

padła następnego dnia . Wczoraj błazny znów złożyły jajka... więc spróbuję jeszcze raz z żywem solowcem


PŁYTKIE....

150L, 6x39W , Tunze ReefPack,

Obsada : miękkie oraz LPS 

http://nano-reef.pl/forums/topic/79258-płytkie-akwarium-2016/#comment-991136

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę poszukam w domu kiedyś miałem hopla na temat rozmnazania błaznów uzbierałem kilkadziesiąt stron różnych materiałów jak znajdę to dam ci znać :P 


120LT Plany na 600L W trakcie realizacji..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja mam dokładnie ten sam problem. Rybki dożywają do 8 max 10 dnia. Jest tak za każdym razem( narazie 2 próby) i tak jak u kolegi nie rosną. 

Nie wiem czemu ale wydaje mi się że przyczyna leży w słabej jakości wrotki.

Mam dwie równorzędne hodowle wrotki zmienie im pokarm w jednej z nich ( zakupie dedykowany rotie reef  lub rgcompleat) i wtedy sprawdze czy to nie wina słabej jakości fito.

Albo jeszcze jeden motyw. Od 4 dnia podawać artemie jak kolega pisał wyżej.

A Tobie już udało się coś wykombinować???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno problemem jest fito. Też miałem taki sam problem, założyłem nową kulture fito i wszystko zaczęło funkcjonować jak należy, metamorfoza już po 7 dniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.