Skocz do zawartości
kyle3

63l na Real Reef Rock

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem tyle, krewetka pistoletowa razem z babką staje się bardzo "odważna" kopie tunele na potęgę. Mi babka wyskoczyła z akwarium  i niestety poszła na wielką rafe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak, o wyskakiwaniu czytałem :) zanim pojawi się babka zrobię jakaś siatkę ochronna na akwarium. Czyli w tym układzie mógłbym liczyć ze to krewetka przejmie na siebie funkcje przekopywania piasku? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jeśli to nie jakaś tajemnica to czy mógłbyś mi powiedzieć ile dałeś za lampkę ? obecnie szukam czegoś w rozsądnej cenie do akwa 60x27x25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w akwarium pojawił się pierwszy koral - mała Pachyclavularia :) chyba ma się całkiem dobrze, bo już dzisiaj zaczyna ładnie polipować. 

dodałem też dwa Nassariusy do przekopywania piasku (czyli łącznie ze ślimaków mam 2 Nassariusy, 2 Tectusy i 1 Strombusa). Poza tym, krewetka i krab przeszły z powodzeniem wylinkę.

Parametry na razie chyba w miarę niezłe:

- NO3 - 0

- PO4 - 0

- pH - 8.1

- kH - 9.5

zastanawia mnie tylko jedna rzecz - patrząc na akwarium, woda wydaje się czysta, ale wata którą mam w kaskadzie po 1 dniu od wymiany bardzo mocno brązowieje... macie pomysł, co może być tego przyczyną? z góry dzięki!

 

20180211_094522 (800x450).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie już tak wymieniam praktycznie codziennie od ponad dwóch tygodni i na razie ciagle to samo... zastanawiam się co może być powodem. Zaczęło się jak pojawiły się zalążki dino, ale ono dawno zniknęło a ta wata ciagle tak mocno brązowieje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zbiera syf nic dziwnego ;) działa podobnie jak odpieniacz, też na starcie pomimo "czystej" wody odpienia.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie przejmowac sie specjalnie? :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Cieszyć się że spełnia swoje zadanie ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak spisuje się piasek? :) Zastanawiam się nad zakupem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm... trudno mi powiedzieć, bo jako totalny "świeżak" nie mam porównania z innymi rodzajami piasku, ale chyba nie mam powodów do narzekań :) nie jest za drobny więc nie pyli i całkiem ładnie wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kolejnym tygodniu testy w normie:

- NO3 - 0

- PO4 - 0

- pH - 8

- kH - 10

Pierwszy koral (Pachyclavularia) ładnie się w dzień pompuje, więc w kolejny weekend chciałbym wprowadzić kolejne korale (wstępnie myślę np. o Sarcophytonie, Capnelli, Sinularii albo Gorgonii)

no a potem może w końcu jakaś pierwsza rybka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.