Skocz do zawartości
czesiu

Jakie oświetlenie

Rekomendowane odpowiedzi

To najpierw mam kupić, żeby przejrzeć instrukcję? Ja chciałbym ją przejrzeć zanim kupię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

podejrzewam że w ponad 90?% będzie podobna do poprzedniej - różnica będzie w ledach i może więcej bajerów - z których i tak nie ma potrzeby korzystać 

w końcu do kilku lamp pasuje ten sterownik ? - nie zagłębiałem tematu - zobaczyłem zasilacz i już wiem że to nie dla mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim temacie prosiłem o porównawcze zdjęcia Razor-RSX i się nie doczekałem. Wtedy bym widział poglądowo jaka jest różnica w kolorach oświetlenia. Podstawowa różnica to cztery niezależne kanały w porównaniu do Razor który ma dwa. Bajery to są ze sterownika ICV6, z których na dzień dobry podoba mi się ustawienie faz księżyca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
5 minut temu, maciej01 napisał:

W moim temacie prosiłem o porównawcze zdjęcia Razor-RSX i się nie doczekałem.

i słusznie - bo fotki (zwłaszcza w dobie potęznych programów do obróbki) czy filmiki a zobaczyć na żywo - różnica może być ogromna - lepiej podjechać do sklepu i zobaczyć samemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że w mojej okolicy nie ma sklepu który ma obie te lampy. Czy jest cel i sens jechać kilkaset kilometrów, żeby obejrzeć lampy? I pisałem wcześniej, że chciałbym zobaczyć poglądowe zdjęcia porównawcze, które w zupełności wystarczą,. Jak sklep wstawi zdjęcia i je obrobi jakimś programem, to skąd będą wiedzieli jakie kolory ja preferuję? Mędrkować każdy potrafi.

Edytowane przez maciej01 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, silvia napisał:

(...) - nie zagłębiałem tematu - zobaczyłem zasilacz i już wiem że to nie dla mnie

Silvia, bo ja ciemna masa. Co jest nie tak z zasilaczem ?


d500ece3b854be2a513c6929b6054b12u1617a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jest "przeogromny" , a dodatkowy (osobny) sterownik tylko pogarsza sytuację - wolę lampy kompaktowe 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało mówią mi te wykresy. Ja potrzebuję zobaczyć zdjęcia, film porównawcze obu lamp nad tym samym akwarium bo jestem wzrokowcem. Obejrzenie na żywo odpada ze względu na odległość, jaką muszę pokonać do sklepu który ma obie lampy fizycznie na stanie, na półce. Zasilacz zawsze można schować, ukryć i nie będzie przeszkadzała jego wielkość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, maciej01 napisał:

Mało mówią mi te wykresy. Ja potrzebuję zobaczyć zdjęcia, film porównawcze obu lamp nad tym samym akwarium bo jestem wzrokowcem. Obejrzenie na żywo odpada ze względu na odległość, jaką muszę pokonać do sklepu który ma obie lampy fizycznie na stanie, na półce. Zasilacz zawsze można schować, ukryć i nie będzie przeszkadzała jego wielkość.

Hej...Powiem Ci ze nawet zdjecia i filmiki moga przeklamywac i watpie czy wogole sa jakies zdjecia w sieci,ktore pokazywalyby jak lampa faktycznie swieci...Ja zrobilem jakies zdjecia swojego zbiornika i nie przypomina to nawet z grubsza,jak naprawde lampa swieci...Inna rzecza jest ze nigdy mi dobrze nie radzilem sobie ze zdjeciami akwarium,nawet lustrzanka,ktora potrafie zrobic inne tematy,ale nie akwarium...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zgadza się zdjęcie nie odda tego jak na prawdę świeci lampa i to jak w takim świetle wyglądają koralowce. Ja robię zdjęcie telefonem czy lustrzanką i widzę na żywo coś zupełnie innego niż na wyświetlaczu.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ale jak widać kolega się uparł i już :) nie przetłumaczysz - problem w tym że swe żale powinien chyba wylewać w @ do producenta czy sprzedawców - założył zwój temat o tej lampie to nich go tam kontynuuje a nie spamuje tutaj że "ktoś go olewa"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:rolleyes:. Forum jest dla wszystkich i każdy może pisać, a jak koledze wyżej się nie podoba to niech się nie udziela i nie spamuje. Wiem, że zdjęcia nie oddają rzeczywistych kolorów, ale można ustawić aparat tak, żeby choć trochę oddawał kolory zbliżone do rzeczywistych. Można zrobić zdjęcie tego samego akwarium, z tymi samymi ustawieniami aparatu i będzie jakiś pogląd jaka jest różnica między lampami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle w Polsce i na naszym forum znów przepychanki! Kolega czesiu zadał pytanie i niech sam wyciąga wnioski z naszych odpowiedzi Po co ta nerwówka?


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2017 o 18:30, czesiu napisał:

 

Do tej pory miałem ledy, ale nad wieloma zbiornikami widzę świetlówki i całkiem nieźle to wygląda.

Może wy mi pomożecie z wyborem ? :)

 

Więc nie zawracaj sobie głowy ledami tylko bierz ati :)


100x40x60h, Sunpower 6x39w, Vertex omega 130, 6045 + RW8,  Tunze 1073.020, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
43 minuty temu, maciej01 napisał:

:rolleyes:. Forum jest dla wszystkich i każdy może pisać, a jak koledze wyżej się nie podoba to niech się nie udziela i nie spamuje. Wiem, że zdjęcia nie oddają rzeczywistych kolorów, ale można ustawić aparat tak, żeby choć trochę oddawał kolory zbliżone do rzeczywistych. Można zrobić zdjęcie tego samego akwarium, z tymi samymi ustawieniami aparatu i będzie jakiś pogląd jaka jest różnica między lampami.

zastanów się dokładnie o czym ty piszesz  - pokazałem wykresy więc DOKŁADNIE widać różnice w MOŻLIWOŚCIACH

fotki tego samego zbiornika NIC ci nie dadzą - bo lampy są regulowane :D wystarczy trochę zmienić moc jednego z kanałów i - masz inny kolor a że każdy kanał można regulować od ilu do ilu % ? a potem x 4 kanały = powodzenia życzę w liczeniu ile to możliwości ustawień

nawet fotki zrobione z max ustawieniami nic ci ni dadzą - bo nie będą to fotki twojego zbiornika :) i u ciebie będzie to wyglądało INACZEJ

chcesz się przekonać - to kup lampę wysyłkowo i wypróbuj - nie spodoba się to masz prawo zwrotu - i tyle w temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Więc nie zawracaj sobie głowy ledami tylko bierz ati default_smile.png

I właśnie takie komentarze wszystko mi psują :p Już postanowiłem, że jednak wezmę sprawdzonego razora 120/130W, a przez Ciebie zacząłem się zastanawiać czy jednak nie lepiej świetlówki :p
Ale z racji tego, że zbiornik stoi u mnie w pracy i z podwieszeniem lampy może być problem to raczej skieruję się ku lampie Maxspect Razor 120 lub 130 W (dwie stówy różnicy..).
Dzięki za porady i nie kłócić mi się :p

d500ece3b854be2a513c6929b6054b12u1617a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2017 o 20:44, czesiu napisał:

No chyba że jakaś inna lampa, najlepiej tańsza :p

Maxspect Razor 120 kosztuje 1850zł jak to się ma do taniej lampy? No chyba że myślisz o używce? Wiadomo że Maxspect Razor 120  jest porządną lampą i powinieneś byś z niej zadowolony. Jak już postanowiłeś to się tego trzymaj.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Maxspect Razor 120 kosztuje 1850zł jak to się ma do taniej lampy? No chyba że myślisz o używce? Wiadomo że Maxspect Razor 120  jest porządną lampą i powinieneś byś z niej zadowolony. Jak już postanowiłeś to się tego trzymaj.

Ja znalazłem za 1650, a nowsza wersja 130W za 1850.

d500ece3b854be2a513c6929b6054b12u1617a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No owszem są to niuanse mało istotne w porównaniu z używką 8xT5 x24w za 300zł z OLX:

https://www.olx.pl/oferta/lampa-akwarium-morskie-slodkie-CID103-IDp1RUj.html#53833f5487


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, czesiu napisał:


Ja znalazłem za 1650, a nowsza wersja 130W za 1850.

A nie korci Cię nowy model, następca Razor? Ta sama cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A nie korci Cię nowy model, następca Razor? Ta sama cena.


Do mojego (długość 80cm) chyba juz bym musiał model 150 (zalecana długość akwa 70-90cm), a ona juz jest za 2200

d500ece3b854be2a513c6929b6054b12u1617a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.