Skocz do zawartości
volf

docieplenie domu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Czy jest ktoś obecnie na etapie docieplenia budynku. Firma nabrała kilka robót i się nie wyrabia ,wszystko się przeciąga. Styropian położony i oklejony siatką tydzień temu, wczoraj pokryli podkładem pod tynk, dziś miało to doschnać a jutro i/albo w niedziele mają tynkowac kolor na gotowo. W razie niepogody mają to robić pod przykryciem. I ciekawi mnie czy ktoś z was już tak robił w takich warunkach atmosferycznych jak teraz. Miałem obawy to powiedzieli że dają pięć lat gwarancji, ale dalej mam obawy. Dlatego przyda się opinia z pierwszej ręki. 

Edytowane przez volf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa ,że się tym zajmuje zawodowo .No i jakby ci to napisać :rolleyes: teoretycznie nie powinno sie już wykonywać tynków cienkowarstwowych ,praktycznie jeśli chodzi o wykonanie to niema lepszego czasu, wszystko wolniej schnie ,mniejsze prawdopodobieństwo narobienia składań na fakturze tynku , ale jest jedno ale ,niemożna dopuścić przez ok dwa/trzy dni by ściana zmokła, zawilgociła no i nie może być nocnych przymrozków . Jest też prawdopodobieństwo wystąpienia przebarwień na tynku , w razie jakieś reklamacji u producenta tynku (systemu) masz pewne ,że taka nie zostanie uznana , dla nich temperatura minimalna do wykonywania tynków to 5 stopni na plusie .A tak na marginesie ,jeśli nie zastosuje się całego systemu danego producenta od początku do końca to niema się co łudzić na uznanie jakiejkolwiek reklamacji.

Pamiętaj ,ze punt widzenia zawsze zależy od puntu siedzenia :) 

a i jeszcze jedno ,piszesz ,że w niedziele chcą położyć , chyba nie znają tego powiedzenia :

niedzielna praca w gówno się obraca ;) oby w tym wypadku się nie sprawdziło :) 

 


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kris pogoda dopisała, już 7* słońce świeci i robią w sześciu żeby dziś skończyć. Na koniec roboty mają założyć plandeki na rusztowania żeby doschlo. Tak że mam nadzieje  powinno być wszystko ok. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, volf napisał:

Tak że mam nadzieje  powinno być wszystko ok. 

Ja już jestem wybudowany ale obiecałem synowi że przypilnuję jego budowę. Wioska obok. To po prostu horror. Obyś nie miał takich problemów. Pozdrawiam Roman.  

bedzie_ci_sie_wydawalo_ze_serial_2016-12-27_12-46-20.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roman, jeśli chodzi o fachowców to mi nawet nie wspominaj bo apopleksji dostaje, coś wiem na ten temat. Od dwudziestu lat zajmuje się kompleksowym wykończeniem wnętrz :) Niestety z docieplaniem zewnętrznym nie miałem do czynienia.     Chłopaki się spisali chałupa otynkowana. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.