Skocz do zawartości
kasiazUK

Ułożenie skały a cyrkulacja???

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

Znowu ja i moje tysiac pytan do...

Wiec bede miec ok 15-20kg Marco Rock w zbiorniku 90x45x45 i tu moje pytanie. Jakie bedzie najlepsze uzlozenie skaly zeby cyrkulacja dzialala prawidlowo chodzi mi o brak martwych stref i zbiorowisk detrytusu. Zakladam jedna cyrkulacje TMC Reef Tide 1.500-6000 .

wiem ze kazdy napisze uloz jak ci sie podoba ale mi bardziej o praktyczne ulozenie chodzi niz wizualne. Na zdjeciach 3 ktore najbardziej mi sie podobaja. Czy sie sprawdzi ktores??

EBF3EB29-1E73-4E8A-8100-A9A64971E119.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie przeskoczysz pytaniami. Mogą starczyć dwa, a może być tak, że będzie potrzebnych pięć. Założysz, zalejesz i się przekonasz ile będzie Ci potrzebne cyrkulatorów. Do tego kiedyś korale urosną, zwiększą swoją objętość i co wtedy? Zacznij od standardowych dwóch i w razie potrzeby dołożysz jeden lub dwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, maciej01 napisał:

Tego nie przeskoczysz pytaniami. Mogą starczyć dwa, a może być tak, że będzie potrzebnych pięć. Założysz, zalejesz i się przekonasz ile będzie Ci potrzebne cyrkulatorów. Do tego kiedyś korale urosną, zwiększą swoją objętość i co wtedy? Zacznij od standardowych dwóch i w razie potrzeby dołożysz jeden lub dwa.

Dziekuje za odp ale dotyczyla cyrkulatorow a moje pytanie „jak najlepiej ulozyc skale zeby ulatwic cyrkulacje”?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z jednym cyrkulatorem będzie trudno ułożyć tak żeby się podobało i nie było martwych stref

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, kasiazUK napisał:

Znowu ja i moje tysiac pytan do...

Pierwsze zdjęcie z góry. Jest wizualnie dobre jak i praktyczne. Dodatkowo dłuto i młotek do ręki okulary na nos i porobić dodatkowo małe groty. Ryby będą zadowolone i miały miejsce gdzie się chować. Samopoczucie ryb będzie lepsze. Co do cyrkulacji to i tak będzie się zmieniało w trakcie przyrostów korali i nowych zakupów. Pozdrawiam Roman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyrkulacja układasz względem skały a nie skałę względem cyrkulacji. Po drugie miejsca z wolniejszym przepływem też są potrzebne. Nie wszystkie zwierzęta lubią urwanie głowy :D


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Kośmid napisał:

Cyrkulacja układasz względem skały a nie skałę względem cyrkulacji. Po drugie miejsca z wolniejszym przepływem też są potrzebne. Nie wszystkie zwierzęta lubią urwanie głowy :D

Wiem ze masz racje. Myslalam kiedys o ulozenie „skalniakowe” tzn na tylniej scianie jednak sama mysl o tym co tam sie zbiera i zostaje mnie od pomyslu odsunela. Chcialabym i groty i plaszczyzny a najlepiej zeby jak najmniej jej stalo na dnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadbaj o ekipę w postaci babki piaskowej i nigdzie nic nie będzie Ci zalegać. Osobiście też mam groty, nawisy, mostki i skałę sięgającą powierzchni. Nigdy z tym problemu nie miałem a cyrkulacji nie mam mocnej. Tunze 6045 i obiegówka.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ułóż skały tak jak Tobie się podoba i wtedy kombinuj z cyrkulacją i pomyśl o babce tak jak wspomniał kolega Kośmid, Marek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeden cyrkulator to typu maxpect gyre. Zaś jeśli nie chcesz mieć problemów z hałasem, serwisem czy awariami - tylko oryginalny.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym odradzał wariant drugi bo sam w sten sposób ułożyłem i mam dwie takie groty, ale trudno jest nawet dwoma falownikami uzyskać dobry przepływ. Poza tym bardzo trudno przymocować korale SPS bo są za wysoko.  Moim zdaniem jak zauważyłem u innych to najlepszy jest wariant trzeci .W takim układzie ze skałą na środku, jest doby przepływ i dużo różnych poziomów na ustawianie szczepek w zależności od wymagań świetlnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.