Skocz do zawartości
CzaQ

Stelaż - czy potrzebny?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

W Red sea płyta wygląda na standardowe 18mm ale ktoś musi potwierdzić. Będziesz robił wzmocnienie przez środek?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, zipke napisał:

W Red sea płyta wygląda na standardowe 18mm ale ktoś musi potwierdzić. Będziesz robił wzmocnienie przez środek?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

Tak, planuję dołożyć jedną lub dwie belki pod górnym blatem na szerokość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We Wrocławiu nie ma żadnego zakładu stolarskiego? Dajesz wydrukowaną instrukcję szafki Red Sea, ewentualnie kilka zdjęć złożonej szafki i zaznaczysz, że chcesz mieć taką samą szafkę tylko pod inny wymiar akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że jest i to sporo, dlatego trudniej wybrać i pytałem o polecenia, żeby mieć większą pewność, że wszystko będzie dobrze zrobione ;) Wczoraj zrobiłem dokładnie tak jak radzisz - wziąłem tą instrukcję montażową szafki, dodałem opis oraz kilka zdjęć z filmów i wysłałem do kilku zakładów stolarskich. Wydaje mi się że szafka nie jest trudna do zrobienia więc po prostu wybiorę ten zakład, który będzie się mógł jak najszybciej za to zabrać i postawi odpowiednią cenę.

Edytowane przez CzaQ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jak odpiszą i za ile wycenili taką szafkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1.12.2017 o 23:43, maciej01 napisał:

Daj znać jak odpiszą i za ile wycenili taką szafkę.

Dostałem odpowiedzi od kilku zakładów stolarskich i tutaj dzielą się one na dwie grupy. Te które liczą koszt końcowy za każdy m2 wykorzystanej płyty i mają większą cenę za samą robotę oraz drugie, które liczą koszt całej płyty + tańsze wykonanie. Podliczając ceny są mniej więcej na podobnym poziomie. W moim przypadku czyli szafki o wymiarach 60x60x90 wykorzystuję tylko ok. połowę 18mm płyty MDF. Dlatego zastanawiam się czy nie skorzystać z tej drugiej opcji i zrobić tak, że wykorzystam całą płytę - wtedy wystarczyłoby na podwójny blat, boki, pojedyncza półka i jakieś poprzeczki wzmacniające. Cena końcowa takiej szafki to w okolicach 600zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko najlepiej sprawdź na żywo jak te firmy wykonują szafki, meble i dopiero wtedy podejmij decyzję. Wyliczenia na papierze nic nie mówią o jakości wykonania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na mapach google znalazłem koło mojej pracy zakład spawalniczy więc podszedłem z ciekawości zapytać o wycenę stelaża oraz właśnie zobaczyć jak wykonują robotę. Wcześniej przeczytałem kilka dobrych ocen o tym zakładzie w internecie i rzeczywiście wykonanie jest na wysokim poziomie. Cena za stelaż stalowy o wymiarach 60x60x90cm, profil 40x40x2mm, polerowany, malowany antykorozyjnie proszkowo - 500zł. I zacząłem się zastanawiać czy może warto trochę dopłacić i mieć więcej miejsca pod akwarium, gdzie przy wymiarach mojego każdy cm się liczy oraz spokojny sen, że nic się nie gibnie na bok. I teraz mam rozkminę:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz obawy, że szafka z płyty nie wytrzyma obciążenia i jesteś w stanie dołożyć więcej $, to bierz stelaż. Ja osobiście nie bałbym się szafki z płyty pod taki litraż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.