Skocz do zawartości
Nuke

Kolejne Akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Koleżanki i koledzy,żona chce mieć kolejne Akwarium,ale upiera się przy stadzie Neonów. Pomijając fakt że mam już 2 morskie i jedno słodkie.

Akwarium może mieć wymiary max 200x50x60h.

Jedynym warunkiem jest kolorowe stado.  Ale przy morskim jest raczej mało realne. Chodzi mi o dużą ilość ryb w "małym" litrażu

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje małżonki :)

Nie bardzo rozumię co mamy podpowiedzieć, czy jakie inne rybki stadne do słodkiego, czy ławice rybek morskich?

Jeśli chodzi o słodkie to faktycznie neonki są super - można pomieszać innesa z neonem czarnym.

Natomiast jako słony odpowiednik do tylko anthiaski. Niektórzy próbowali hodować chromiski w większej grupie ale z zasady one tłuką zawsze najsłabszego osobnika.

P.S.

Też bym chciał tyle zarabiać coby mi żona pozwalała na cztery akwaria :D


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za całość wychodzi mi teraz średnio 350 do rachunku za prąd, więc nie jest tak źle.

Dokładnie chodzi mi o alternatywe dla słodkiego. Anthiasy są ładne,nie aż tak kolorowo by było. Ale wyczytałem że max 10sztuk bo jak będzie więcej to mogą się podzielić na 2 stada i będzie wojna,a 10 sztuk to dość skromne stado na 2 metry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić różnorodne odmiany anthiasów, obecnie jest z 30 rodzajów kolorystycznych :) ale w handlu w Polsce można spotkać z 3-4 odmiany.

Ja na 180x60x65 miałem 10 sztuk anthiasów.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie czyli na moje 2 metry nawet 15 sztuk czy 20 niezadowoli żony.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oo ja miałem w słodkim neony inessa i czerwone po 10 i pływały w osobnych stadkach i się tłukły a trzeba się przyjrzeć żeby rozróżnić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i panowie ratujcie,padło obecnie na pyszczaki:( 

Akwa już zamówione bedzie 150x50x50  z kominem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malawi to też dobry wybór. Ładne akwaria zazwyczaj są z pyszczakami.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego mam morską kostkę ponad 330 w obiegu,drugie ponad 600 w obiegu i właśnie 520 słodkiego z pielęgnicami.Pyszczaki mimo że było by ciekawie i kolorowo do mnie nie przemawiają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ensso

W czym mamy Ci pomóc skoro decyzje w Twoim domu podjemuje żona? :v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumię? Masz 2 zbiorniki morskie i nie jest w nich kolorowo? Chcesz  postawić kolejny ale kolorowy? To co masz w tych dwóch? Z tego co wiem ryby morskie są najbardziej kolorowymi rybami na świecie, żadna słodka ryba nie będzie miała takich kolorów, barw jak morska.

 

Skoro decyzją żony padło na pyszczaki to postaw taki zbiornik i po temacie, kup mixa kolorystycznego i po temacie  

Tak na marginesie, też mam 4 zbiorniki ale to ja decyduję o obsadach a nie żona :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje są 3 i do tego Legwan,więc jak widać mam łaskawa żonę hihiihhi,a do tego próbuje ją jakoś przekonać żeby było również morskie,ale jej warunkiem jest stado ryb.A w morskim to na dłuższą metę nie przejdzie.Chyba że kupić powiedzmy 30 anthiasów i coś do nich dobrać podobnego,a zanim dorosną to coś się wymyśli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem przekonany że nie da się trzymać stada Nemo....  Pierwsza myśl czy te inne kolorystycznie odmiany to natura czy człowiek. I czy w takim przypadku można je mieszać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj sobie tą serię filmów od początku. Oni prosto wyjaśniają jakie są założenia projektu: duża ilość błazenków i mocne karmienia rozładowują agresję. Kwestie kolorów tutaj chyba nie mają nic do rzeczy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym władał angielskim....Ale jeśli to kwestia karmienia to żaden problem dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2017 o 12:12, Pirotechnic napisał:

Możesz kupić różnorodne odmiany anthiasów, obecnie jest z 30 rodzajów kolorystycznych :) ale w handlu w Polsce można spotkać z 3-4 odmiany.

Ja na 180x60x65 miałem 10 sztuk anthiasów.

sam teraz wybieralem dla siebie cos z rodziny anthiidae i mialem do wyboru:


Pseudanthias squamipinnis
Pseudanthias tuka
Pseudanthias lori 
Pseudanthias cooperi 
Pseudanthias pleurotaenia 
Pseudanthias bicolor 
Pseudanthias bimaculatus 
Pseudanthias randalli 
Pseudanthias smithvanizi 
Pseudanthias flavoguttatus
Pseudanthias bartlettorum 
Pseudanthias aurulentus
Pseudanthias dispar 
Serranocirrhitus latus 
Sacura margaritacea 
Nemanthias carberryi 

 

tutaj mozesz w jednym miejscu porownac duzo odmian

http://www.dejongmarinelife.nl/fish/anthiidae/0



cenowo squamipinnis zaczynaja sie od 50zł, niedawno seb miał promocje chyba po 32zł. ciekawsze i mniej popularne odmiany to 100-200zł do 1000zł za rarytasy

rybki te są niesamowite, nadają akwarium pełnię energii i życia...

Chromisy też są ciekawą opcją w większym stadzie, u siebie nie zauważyłem jeszcze agresji. Są również dostępne ciekawe opcje kolorystyczne ale nie będą kosztowały 15zł/szt


 


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak słodkie to też fajne są biotopy azjatyckie. Gurami, razbory, prętniki, brzanki, bojowniki, a na dnie cierniooczki i bocje.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Nuke napisał:

Gdybym władał angielskim....Ale jeśli to kwestia karmienia to żaden problem dla mnie.

Masz w tym filmie opcję napisów po polsku. to tłumaczenie przez bota ale całkiem sensowne, da się domyślić co autor miał na myśli. miłego oglądania :D jeśli dobrze pamiętam założenia są takie: duża ilość błaznów oraz obfite karmienie ogranicza agresje i rozkłada ją na wiele egzemplarzy. To jest jeden z najlepszych sklepów w USA więc ufałbym , że wiedzą o czym mówią.

edycja: w tym filmie nie ma opcji tłumaczenia ale już w update'ie tematu jest tylko po angielsku..... może przetłumaczysz google albo ktoś Ci opowie z domowników / znajomych którzy znają angielski na tyle żeby z napisów zrozumieć (co jest dużo łatwiejsze)

 

Edytowane przez Przemek79 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A moim zdaniem uszczęśliwianie rybek na siłę bo takiej sytuacji w naturze nie spotkasz.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.