Skocz do zawartości
Arik

mini rafka w samochodzie

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie projekt akwarium morskiego sama skała woda+kraby i może jedna rybka w samochodzie w którym spędzam większość dnia. Oczywiście było by to akwarium ok 10L bez wiekszego osprzętu np jedna mała pompka obiegowa. Mam duże akwarium morskie w domu niestety mam taką prace ,że 3/4 dnia spędzam w trasie. Samochód to polonez caro więc jest duzo miejsca do popisu. Za wszystkie porady z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:p:D:D :drink

Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekałem na porady a nie szyderstwa. Wiem ,że pomysł jest nowatorski ale wg mnie możliwy do zrealizowania.Do trzymania 3 krabów i saliarisa nie potrzeba chyba 500L i odpieniacza. Polonez słynie z mocnej elektryki więc myśle ,że za jakiś czas was zaskocze. W samochodach sa montowane lodówki i telewizory wiec czemu nie rafka? Oczywiście tylko na okres letni zimą by musiał być montowana grzałka.Chyba nic lepiej nie pomoże sie zrelaksowac w długiej podróży jak spojrzenie na rafe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że uprawiamy hobby dla sadystów, nie znaczy, że pewnych granic przekraczać nie należy. Pomijająć szereg innych kwestii, w akwarium takim należałoby hodować gatunki z obszarów o b. intensywnej aktywnosci sejsmicznej ;-)


370L 2xT5-54W cyrk- 8000l/h foto: http://www.nano-reef...e=gallery&f=716

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polonez.. latem temperatura w srodku z 40 stopni i 10 litrow z krewetkami i jedna rybka .. nie zapomnij dodac wazyw i przypraw .. bedziesz mial zupe ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok to wywale radio i zwieksze akwarium do 25l. Jedynie nurtuje mnie jak zabezpieczyć wode przed wylewanie sie przy hamowaniu. Co do wstrząsów to nie narzekam polskie drogi wbrew wszystkiemu nie sa takie złe a zawieszenie poldka jest idealnie dopracowne jak na tutejsze warunki. Dodatkowo umiesciłbym je na czymś w rodzaju gumowej piłki lub poduszki amortyzującej wstrzasy.Przecież mam w nim trzymac 3kraby i ślizga nie popadajmy w przesade. Na ten pomysł wpadłem będąc w czechach. Widziałem tam 200l akwarium morskie w przyczepie kempingowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm no nie wiem czy salarias to dobre rozwiazanie to w brew pozorom duza ryba. i moim zdaniem sporo wydala bo ciagle zre glony


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest pomysł nowatorski tylko jedna wielka głupota. Lepiej w czasie jazdy zajmij się bezpiecznym prowadzeniem pojazdu, a nie myśleniem o takich bzdurach. To jest znęcanie się nad zwierzętami. Jak lubisz takie hardcorowe sytuacje to może niech ktoś cię przywiąże do dachu i zabierze na wycieczkę do jakiejś żwirowni tym wspaniałym Polonezem aby troszeczkę potrzęsło.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MISZCZU!!:p


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie wynalazki pokazuja firmy na potrzeby targow lub wystaw - akwarium w samochodzie, w muszli klozetowej, lampce nocnej itp. jestem na 10000% pewien natomiast, ze sobie zwyczajne jaja robisz, bo mi az lzy polecialy:)


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. Ogólnie to raczej co najmniej dziwny pomysł. ale jak bardzo chcesz...skałka porośnięta pieknymi aiptasiami. Mozna by jakiegoś glona o ile przewidujesz światło. chyba Qubab pokazywał taka fajną tapetę z aiptasią.

Obawiam się za kazde inne zwierzę zdechnie lub bedzie się męczyć. Aiptasia znosi bardzo duże wahania temperatury, Podejrzewam, że nie trzeba będzie nawet pompy- droga załatwi ruch wody, skałki trzeba by przykleić do akwarium.. Pokrywę chyba też. Może słoik? Lubwa otwory na zewnętrzną pompkę i tamtędy podmieniać wodę.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze gdzies wyczaisz jakas latarnie z 10 000 K i tam bedziesz parkowal?:lampka

Jak widzisz nasze forum jest otwarte na wszelkie nowosci. Opisz caly Twoj projekt to jak kiedys ktos nowy bedzie sie pytal to go skierujemy od razu do Ciebie. Juz tu czytalismy o akwarium zrobionym w bombce na choinke to dlaczego nie w samochodzie, tym bardziej, ze sie wyjmie radio? I to w Polonezie!

Byc moze bedziesz musial odpowiedziec komus zainteresowanemu jak takie akwa zrobic w np.Wartburgu i z radiem, ale jak teraz wszystko opiszesz to pozniej bedzie latwiej!


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już mój dziadek miał takie coś w syrence. Z tyłu woził na półce szklaną kulę ze złota rybką. Co do przyczepy to owszem widziałem ją na targach. Może dziś przeżywacie szok ale za 20 lat akwarium w samochodzie to już może być normalka.Co do saliarusa to zrezygnuje z niego na rzecz garbika. Jak zdechnie to wiadomo tańszy jest. Strata 30zł to nie strata 70. Myśle też o specjalnym zbiorniku na deszczówkę z tyłu samochodu żeby zbierać wode na uzupełnianie tej co wyparuje. Sól kenta ,żywa skała 2kg i będzie grało jak w organach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Arik :

.Co do saliarusa to zrezygnuje z niego na rzecz garbika. Jak zdechnie to wiadomo tańszy jest. Strata 30zł to nie strata 70.

Nie wiem czy ti sarkazm ta twoja wypowiedź, ale UWAZAJ

TO CO NAPISAŁEŚ JEST DLA MNIE NIEDOPUSZCZALNE.

JAK WEZMIESZ PSA ZE SCHRONISKA TO TEŻ GO BEDZIESZ TRZYMAŁ W SAMOCHODZIE BO JAK ZDECHNIE TO NIC NIE KOSZTOWAŁ?

SZKODA, ZE NIE MA NA FORUM JAKIEGOŚ FILTRA DLA TAKICH OSOBNIKÓW, BO BYŚ TAM WYLĄDOWAŁ

NIE POZDRAWIAM


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wogole napisz cos wiecej o rodzinie, przeszlosci, czy miales rower z pompka itp. To nam mocno przyblizy Twoj sposob myslenia.

Ps: moze nawet znajdziesz jeszcze tansze rybki to bedziesz mogl je czesciej zabijac (jak beda po 15 to 2xczesciej).:lampka


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pilot

znacie ta melodie?

"...Zostawcie Arika ,nie wysmiewajciego!

W Polonezie ciagle gra muzyka dla nowego garbika!..."

Arik,tak na powaznie, jestes ziomalem Adi`ego? :p Moze nowe wcielenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej lampie te rybki są chyba sztuczne ,bo żywych tyle tam by nie weszło ,znaczy sie by sie podusiły. Ale pomysł z lampą jest fajny. W razie czego bede woził ze sobą kota to będzie pałaszował padlinę. Rower mam ale standard bez przeróbek.Zapytajcie tej Pani co sprzedaje w aqua medicu byłem tam ta syrenką dziadka widziała tą rybkę i nawet sugerowała zamiane na morskie tego zbiorniczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to widzial w tes sposob zeby baniak taki z 200L przyspawac do maski z przodu :drink


-------------------------------------------------------

160 x 70 x 70 (800l)optiwhite, sump 200l, BK 250 intern, ATON 2x250 Watt (E40) + 4x54 W T5, pompa zwrotna red dragon 6500, cyrkulacja 2 x 6100 tunze + multikontroler, FR509, Profilux, pompki grotecha - balling i ZEOvit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pilot

Arik ja tez lubie jezdzic z rybami ...

Najczesciej jest to 20kg swiezo wedzonego pstraga.Dobra cyrkulacja w aucie zapewni mile doznania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamykam w cholere ten chory watek, to forum jest o tym jak nalezy dbac o morskie zwierzeta a nie jak nalezy je torturowac. " W razie czego bede woził ze sobą kota to będzie pałaszował padlinę." - bardzo smieszne, idz sobie prosze trollowac gdzie indziej.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.