Skocz do zawartości
thomas516

dojrzewanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuje zalozyc akwa na zywej skale , piasku i dojrzalej wodzie z dzialajacego zbiornika, w zwiazku z tym moje pytanie ile szybciej zajmie dojrzewanie zbiornika i czy lagodniej to przebiegnie

Edytowane przez thomas516 (wyświetl historię edycji)

akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skala i woda z duzego sklepu ktory ma w ofercie rowniez zakladanie na zywej wodzie, skale, piachu, jak i pielegnacje akwarii, dla tego maja w ofercie sprzedazy zywa wode z dojrzalych zbiornikow

Edytowane przez thomas516 (wyświetl historię edycji)

akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Równo rok temu, założyłem kostkę 40 l kupując skałę, wodę i życie jednocześnie ( dwie ryby i kilka miękkich koralów.)

Wszystko przeżyło oprócz kraba.

Drobne plagi były - zakwit bakterii (mętna woda), lekkie glony, małe dino wszystko przeszło.

nie mam piasku, akwarium na kaskadzie.

Teraz pojawiła się róża....ale to już inny temat.

Wszystko kupiłem w szczecińskim sklepie,  najmniejszym pod względem powierzchni za to o największej pojemności w obiegu ...chwalą się 5000 l.

Oczywiście prowadzą tylko morskie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie to szczecinski sklep na Malczewskiego, zycia na razie nie bede kupowac, poczekam i zobacze jak z parametrami, chodzi mi tylko o samo dojzewanie, zeby to lagodniej przebiegalo i szybciej


akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrej jakości żywa skała odgazowania, żywy piasek, woda z dojrzałego akwarium to dojrzewanie powinno przejść dość szybko i łagodnie. Ja startowałem na żywej skale, żywym piasku i świeżej solance. Dojrzewanie przebiegło dość szybko i praktycznie bez glonów, plag. Glony rosły praktycznie tylko na szybach, a na skale prawie ich nie było. Szyby wystarczyło czyścić dwa razy w tygodniu, w porywach trzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na swierzej solance to plag bylo mnustwo, a glony wszedzie jezowiec nie wyrabial z czyszczeniem :) dla tego tym razem chce wystartowac na wodzie z działającego zeby zminimalizowac wszystko, podejzewam ze wczesniej mialem tez lipne skaly bo kupowane od kogos z akwa przez net 


akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja skały miałem od Jadwigi, fakt życia w niej było bardzo mało ale dojrzewanie szybkie i bezproblemowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wymaga czasu. Moim zdaniem nie ma reguły. Np u mnie dojrzewanie przebiegało bardzo delikatnie ale uważam ,że nie powinno się zbyt "mieszać" w zbiorniku, innymi słowy nie kombinować za bardzo. Czas i cierpliwość. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.