Skocz do zawartości
boo12

Ozonowanie pomieszczenia z akwarium ?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie zastanawiam się na zakupem takiego małego ozonatora do domu bo pokazał mi się grzyb na ścianie a i do klimy w samochodzie się przyda.

Czy może to mieć zły wpływa na warunki w akwarium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe ozonatory mają kiepską wydajność, więc pewnie  nic się nie stanie. Grzybowi też. Na grzyb najlepsza sprawna wentylacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwaria też ludzie ozonują 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) ozon w sumie szkodliwy dla człowieka jeśli jest wdychany - ozonuje się pomieszczenia czy klimy w samochodach uszczelniając pomieszczenie/samochód i podając ogromne ilości ozonu do środka *bez ludzi* 

wydaje mi się że się nie sprawdzi na grzyba a i zaszkodzi domownikom - zakup higrometr i sprawdź jaka jest wilgotność w domu w różnych punktach, może być tak że wilgoć się gdzieś zbiera bo cyrkulacja powietrza w domu jest lipna - wtedy wystarczy wentylator, i otwieranie okien, zamontowanie wywietrzników, lepszej wentylacji - np mechanicznej itp, albo osuszanie pomieszczenia,

Edit: jeszcze jedna sprawa mi wpadła do głowy - kondensacja pary wodnej na np zimnej ścianie, jak masz nie ocieploną ścianę i jest zimna, będzie skraplała się na niej wilgoć z mieszkania i wyrosną grzyby - pleśnie.

Edytowane przez Ura (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Ura napisał:

jeszcze jedna sprawa mi wpadła do głowy - kondensacja pary wodnej na np zimnej ścianie, jak masz nie ocieploną ścianę i jest zimna, będzie skraplała się na niej wilgoć z mieszkania i wyrosną grzyby - pleśnie.

Tutaj masz rację, ale temat już na bieżącą rozwiązuje mieszkam na pierwszym piętrzę które częściowo miało już skosy dachu które były murowane niczym nie ocieplone, więc co nie ocieplone było już jest na +1 i 90% poddasza również już zrobione, bo sporo miejsca na duży salon, problem w tym, że osuszacz pochłaniacz wilgoci nawet klimatyzator grzyba nie wytłucze więc zanim przyjdzie mi tłuc tynki chciałem spróbować jeszcze ozonować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za niska temperatura w pomieszczeniu również przyśpiesza pojawienie się grzyba... miałem taki problem w nowo wybudowanym domu gdzie przez wieniec przemarzała ściana... podniesienie temperatury z 18* na 22* rozwiązało problem.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.