Skocz do zawartości
FroFo

Aquael Nano Reef Duo 49 litrów (pierwsza kostka)

Rekomendowane odpowiedzi

Briareum i anthelie zdejmij z głównej konstrukcji skalnej, bo za chwilę zarosną Ci całą skałę, a przy okazji mogą zadusić inne korale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz o wiele fajniej kosteczka się prezentuje. Dolewka super. Dajesz jakieś jedzonko koralom? Kotek chyba czeka na rybkę:D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz o wiele fajniej kosteczka się prezentuje. Dolewka super. Dajesz jakieś jedzonko koralom? Kotek chyba czeka na rybkędefault_biggrin.png.
Kotek wie, że nie wolno... ale szuka okazji :)

Dla korali wlewam codziennie porcje fito. Czy coś jeszcze by im się przydało? Pokarmów jest dużo i nie wiem który kupić przy jednoczesnym dozowaniu fitoplanktonu.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co przesadzać na początku z pokarmem, daj się koralom zaaklimatyzować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie wszystko żyje i się rozwija.

Dokupiłem 2 małe błazenki, mają się dobrze. Jak podrosną to pewnie zwiększę litraż.

Oprócz fito i pokarmu dla rybek i bakterii nic więcej nie leję do akwarium.

Myślę teraz nad odpieniaczem Bubble Magus QQ1. Nie zajmie mi miejsca bo wiesza się go na boku akwarium. Wiem, że przy regularnych podmiankach niepotrzebny, ale myślę o nim jako o zabezpieczeniu przed moim przekarmieniem, przenawożeniem itp. Dostanę parę groszy za fuchę więc mógłbym go zakupić bez naruszenia budżetu domowego.
Czy są jakieś przeciwwskazania żeby go nie kupować? Np. wyjałowię wodę - ustawię go na słabe pienienie. Czy coś jeszcze może być niebezpieczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bry

Może ja mam jakąś wadliwą.. Jak nic nie ruszam to działa super, nie przyczepiają się algi i brud, wodę ciągnie.

Jak czyszczę w pobliżu jej przewodów czyścikiem i któryś przewód chyba dotknę ręką (choć czasami jestem pewien, że dolewki nie dotknąłem) to:

- włącza się alarm dolewki, restartuje ją i zaczyna lać wodę bez przerwy, znowu muszę restartować i przeważnie zaczyna działać poprawnie

- dolewka nie działa, trzeba ją restartować (wyłączyć z prądu), przeważnie zaczyna działać poprawnie, jak nie to kolejny restart.

Dioda zawsze świeci się na zielono - nie pokazuje błędu.

Rzadko mnie nie ma w domu więc dla mnie jest ok, nie muszę biegać z wodą, must have. Nie wiem czy są lepsze, ta trochę kosztuje, raz na tydzień/dwa tygodnie występuje któryś z powyższych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za info, muszę coś właśnie kupić bo ciągłe dolewanie wody przestaje mnie już bawić a dopiero zacząłem morską przygodę. Poczytam jeszcze na spokojnie o dolewkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.Jeśli się tak dzieje z dolewką to do reklamacji. U mnie sprawuje się super. Nie może lać wody bez przerwy. Ma wbudowane zabezpieczenia, które muszą działać.  Nie będziesz w domu a pompeczka przepełni akwa i problem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że dolewka nie działała poprawnie gdy obie jej części nie nakładały się na siebie (soczewka w akwarium vs obudowa na zewnątrz). Jak są dobrze dopasowane to odpukać wszystko na razie działa więc nie reklamuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, 

I jak tam, kostka jeszcze hula czy była wymiana na coś większego? :)

Jestem własne na etapie zakupu tego zestawu i Twoje wpisy będą dla mnie nieocenioną bazą wiedzy! Także będę wdzięczny za każdy kolejny wpis i zdjecia :)

Edytowane przez Ka.rol2 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium powoli się kręci.

Plag nie miałem. Jest kilka bąbli Valonii, ale powoli znikają. Do tego z dwie małe kępki Bryopsis, ale nie rozrastają się.

Błazenki rosną, ślimaki i krewetka na aiptasie żyją. Coś zjadło 5 małych aiptasi więc pewnie to ona. 

Korale miękkie rosną szybko.

Caulastrea jest pochłaniana przez gąbki, była w średnim stanie jak ją kupiłem. Dunka powoli sobie rośnie. 

Zoa i Euphyllia zostały zjedzone do kości... Nie wiedziałem czy przez krewetkę czy przez dwa kraby czerwononogie. Po tym jak zobaczyłem kraby które rzuciły się na Anthelia dostały eksmisje. Krewetka od tego czasu siedzi spokojnie więc jej nie ruszam. Kraby pewnie nie miały co jeść, choć wg mnie nie głodowały. Niby kraby nie jedzą korali ale nie znalazłem innego winowajcy.

Dwie osłonice znikły w tydzień w tym czasie co zoa i Euphyllia, zjedzone?

Jak wyczyszczę szyby i będę miał chwile wolnego to zrobię zdjęcia.

Parametrów nie sprawdzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

I jak tam, udało się strzelić jakieś foto? :)

Jakieś nowiny? 

Pozdro 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.