Skocz do zawartości
kolalysy

Skimmer neck cleaner

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc , szukam urzadzenia do automatycznego czyszczenia kubka odpieniacza w whiteskim 250, czy ktos juz stosowal, macie jakies patenty ? Glownie chodzi mi o to czy ktos kupil jakiegos gotowca i go zamontowal do tego odpienka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam do Vertex robi uniwersalne głowice do czyszczenia rury odpieniacza ( rura kubka ) pasują do Vertexów i do Bubble Kingów - ale może się da zamontować w innych - można wywiercić dziurę na mieszadło w pokrywie kubka, albo dokupić przykrywkę z otworami od Vertexa - niestety jest jedna wada, mimo uszczelnień silnik tych mieszadeł czyszczących ulega korozji po około roku użytkowania. Niestety nie ma na to rady, chyba żeby jakoś to uszczelniać samemu. 

Do tego trzeba by zastosować spust na urobek, albo pompkę perystaltyczną która by wyrzucała urobek co jakiś czas - wg mnie lepsze rozwiązanie w wypadku przelania odpieniacza, dodał bym jeszcze czujnik pływakowy z wyłącznikiem od firmy Aqua Trend - w razie jak przeleje kubek - wyłączy odpieniacz - można zastosować w pokrywie kubka, albo w zbiorniku na zlany urobek - byle by nie był za duży bo nastąpi spory spadek zasolenia w akwarium ( dolewka będzie dolewała RODI by wyrównać poziom w akwa ) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luft z salarias pl ma gotowe i działają super a jaką masz srednice rury tą wewnetrzna w kubku

kubek.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnośnie Vertexa to czytałem bardzo słabe opinie na stronach z USA. Potwierdające włąśnie że apda to po roku.

Odnośnie odpieńka to średnica wewnętrzna (liczona po wewnętrznych ściankach) to 135 mm, zewnętrzna  250 mm.

Myślałem aby zamontować takie mieszadło i właśnie pompkę perystaltyczną albo w kubku albo dodatkowym zbiorniku,  kóra wylewałaby urobek do ścieku (myślę, że by się nie zatkała w końcu urobek go brudna woda - może tylko na samym dnie szlam).

 

Tak się jeszcze zastanawiałem nad czujnikiem który by wyłączła odpieniek w razie przelania. Ale nie widzę tu wartości dodanej, tzn. jeżeli mam podłaczony pojemnik zewnętrzny na urobek  to nawet jak odpieniek zacznie przelewać to syf najgorszy i tak już się zebrał na dole pojemnika. A z kole jakby się opieniek wyłączył np. na 3 dni byłby problem z napowietrzeniem akwarium.

Edytowane przez kolalysy (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kolalysy napisał:

odnośnie Vertexa to czytałem bardzo słabe opinie na stronach z USA. Potwierdające włąśnie że apda to po roku.

Odnośnie odpieńka to średnica wewnętrzna (liczona po wewnętrznych ściankach) to 135 mm, zewnętrzna  250 mm.

Myślałem aby zamontować takie mieszadło i właśnie pompkę perystaltyczną albo w kubku albo dodatkowym zbiorniku,  kóra wylewałaby urobek do ścieku (myślę, że by się nie zatkała w końcu urobek go brudna woda - może tylko na samym dnie szlam).

 

Tak się jeszcze zastanawiałem nad czujnikiem który by wyłączła odpieniek w razie przelania. Ale nie widzę tu wartości dodanej, tzn. jeżeli mam podłaczony pojemnik zewnętrzny na urobek  to nawet jak odpieniek zacznie przelewać to syf najgorszy i tak już się zebrał na dole pojemnika. A z kole jakby się opieniek wyłączył np. na 3 dni byłby problem z napowietrzeniem akwarium.

Ja mam dwa czujniki pływakowe jeden w kubku jakby odpieniek przelał a drugi w sumpie- gdyby poziom wody się zwiększył na tyle że odpieniacz mógłby zacząć przelewać, tak to sobie wymyśliłem, jadę już tak 3 albo 4 rok i nie wyobrażam sobie inaczej, szczególnie przy dużym odpieniaczu. Moża dodatkowo pod czujnik podpiąć alarm jak boisz się że nie zauważysz, że przelał. Co do napowietrzania to ludzie jadą w ogóle bez odpieńka i życie nie pada także to można pominąć.


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wartość dodana jest taka że jak masz spływ z kubka i zacznie ci przelewać, i przelewa długo to po prostu wylewa ci solankę, a dolewka w koło dolewa RO - zasolenie gwałtownie spada co jest tragiczne dla obsady - jak masz mały baniak dolewki to dolewka doleje co ma dolać - np 10 litów i tyle odpieniacz wyleje 10 litrów solanki i dodatkowo trochę więcej  puki nie spadnie mu poziom wody tak że nie będzie przelewać, spadnie poziom wody w komorze pompy głównej w sumpie / panelu - jak masz ustawiony niski poziom to pompa może zacząć zasysać powietrze - albo będzie pracowała na sucho - mądra pompa się wyłączy, głupia spali - pada cały obieg i nie ma filtracji :)

to chyba tyle co mogłem wymyślić. No i jeszcze część ludzi ma podpiętą dolewkę do elektrozaworka i bezpośrednio leje się woda z filtra RO - tak to można dolewać i dolewać nawet i tydzień po trochu, no chyba że dolewka jest inteligentna na nagłe spadki poziomu wody, ale tutaj nie koniecznie będzie taki nagły może przelewać tylko trochę :)

Czujnik się przydaje w takim systemie, a w sumie drogi nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja planuję zrobić tak, ze pompka perystaltyczna będzie mi wylewać np. 1 litr dziennie (tj. 10 x 100 ml) urobku do ścieku (tzn. będzie ustawiona na 1 litr a ile wyleje to się okaże).

Odnośnie napowietrzania to miałem kiedy sytuację, że odpieniek nie pracował 2 dni i padły mi 3 antiasy.  Było to w upały więc zakładam, że temp.  plus brak tlenu.

Nie grozi mi natomiast, ze za dużo urobku pójdzie w ściek przy przelewającym odpieniaczu (u mnie nie ma takiej możliwości)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) to dobra opcja ale skalibruj sobie mniej wiecej ile tego urobku będzie bo pompy perystaltyczne pracujące na sucho niszczą wężyk stantoprenowy - ulega degradacji, u mnie tak na sucho pracowała jedna głowica w dozowniku Jebao - kot przegryzł rurkę dolotową i nie pobierało nic poza powietrzem, wężyk stantoprenowy w głowicy padł i musiałem wymieniać, więc lepiej żeby coś tam zawsze było :)

Tak w wysokiej temperaturze rozpuszczalność tlenu jest mniejsza i łatwo o przyduchę w akwarium. 

Dnia 26.12.2017 o 15:19, Artek edos napisał:

Luft z salarias pl ma gotowe i działają super a jaką masz srednice rury tą wewnetrzna w kubku

kubek.jpg

 

Nie mogę tego znaleźć na sklepie internetowym, pod jaką nazwą to jest na sklepie ? no chyba że tylko stacjonarnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłączę jednak pompę AM SP 3000 tak na wszelki wypadek aby się nie zatkała i podepnę ją do Apexa.  Ostatecznie jednak myślę o czujniku pływakowym w zbiorniku/kubku  i wówczas uruchamiam pompę przez Apexa. Taka AM SP 3000 ma gruby wężyk więc powinna także szlam zaciągnąć. 

 

Średnicę wewn odpienka mam 135 mm.

 

Zastanawiam się jeszcze, że jeśli zrobię czujnik pływakowy to czy jest sens robić oddzielny zbiornik na urobek czy wszystko upchnąć w kubku w mojej sytuacji. Skoro i tak pompa będzie t wyciągać do ścieku.

 

Edytowane przez kolalysy (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.