Skocz do zawartości
Norx

Wirnik w PSK 2500

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Odgrzebałem jaki temat dotyczący tej pompy i odpieniacza ATI bubble master 250. Zgodnie z zaleceniem go "polepszyłem"....ale coś kiepsko piane mi ubija. Jest super dużo pęcherzyków powietrza ale coś piany brak. Zastanawiam się czy zmieniając mesh, nie dałem go za mało(czy to może mieć wpływ?).

Jutro dam nowy mesh, dałem 2warstwy, to twraz dam może i 4 na ścisk....ale może kojarzycie czy da się wirnik w tych pompach wymienić na igiełkę? A może ktoś tu robi takie przeróbki?(mam jeden wirnik w zapasie, więc mogę słać w świat).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz zasolenie i kh? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aa to wszystko wskazuje na sprzet. Pytalem bo raz mnie ktos pytał o odpienianie przy uruchomieniu zbiornika i jak sie okazało zamiast solanki został zalany rodi hehe. A u mnie mialem przypadek, ze powyżej 16kh odpieniacz przestaje pianę ubijać. Zero lepkości w wodzie jak dla mojego odpieniacza. Stąd moje pytania o te parametry. Tutaj musi ktos się wypowiedzieć co wykonywał takie przeróbki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć na meshu pieni lepiej niż na igle, tyle że trzeba wymieniać co jakiś czas a w igle nie. Jak dasz za dużo siatki to będzie miał ciężko się obracać a co za tym idzie będzie gorzej pienił. Ja dawałem pojedyńczą albo podwójną siatkę nie pamiętam już teraz


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ścisk nie dawaj, dwie powinny wystarczyć, tylko je nastrosz, by jedna na drugiej luźno leżała, wtedy dobrze pieni :)


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wczoraj zmieniłem mesh-kupiłem zestaw naprawczy bo mi się skończył, przypatrzyłem się nowemu wirnikowi....i dałem 3luźne warstwy....efekt świetny...mam pianę, a w wodzie brak pęcherzyków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.