Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paragon

Zakończyłem etap projektowania już od dawna planowanego filtra automatycznego :) , zostało wydrukowanie i testy, kilka rzeczy jeszcze zostało bo zabrakło mi filamentu zamówilem i już idzie pocztą ale będzie trzeba troszkę poczekać, a projekt finalnie wygląda tak ;

w9e1pl.jpg

21jzq85.jpg

kbuigz.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czeg osam filtr będziesz robić?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierw odpieniacz,teraz filtr no Panie "majstersztyk"gratulacje podoba mi się to-projektuj a może kiedyś ktoś odkupić projekt i będzie szło na masowe sprzedaże.(Chyba że tylko dla siebie,ale widać że masz pomysły,nie marnuj talentów):secret::thumbup:


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
10 minut temu, katani napisał:

Z czeg osam filtr będziesz robić?

Zamówiłem 3 rodzaje fizeliny o różnej gramaturze one pójda na pierwsze testy wydaje mi się że będzie ok

 

2 minuty temu, @Beti napisał:

Pierw odpieniacz,teraz filtr no Panie "majstersztyk"gratulacje podoba mi się to-projektuj a może kiedyś ktoś odkupić projekt i będzie szło na masowe sprzedaże.(Chyba że tylko dla siebie,ale widać że masz pomysły,nie marnuj talentów):secret::thumbup:

Dzięki Beatko :) wiesz to takie dziwne hobby, nigdy za to nie brałem kasy wszystkie projekty jakie robię po przetestowaniu i upewnieniu że działają udostępniam zawsze na TG, tak więc się nie dorobię hehe

https://www.thingiverse.com/Paragon_34/designs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
48 minut temu, @Beti napisał:

będzie szło na masowe sprzedaże.

o ile cena będzie "normalna" bo jak na razie to taniej jest kupić drukarkę i wydrukować :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
11 godzin temu, silvia napisał:

o ile cena będzie "normalna" bo jak na razie to taniej jest kupić drukarkę i wydrukować :) 

Nom moja drukarka już dawno się zwróciła i to kilka razy,  tylko trzeba pamiętać że sama drukarka to nie wszystko :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

No to lecim dalej :)

vghptu.jpg

a2u2o3.jpg

14cxqmb.jpg

2qlwcuw.jpg

2e3miro.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Testowałem różne włókniny niestety nic się nie nadaje szczególna nadzieję pokładałem w fizelinie a tu lipa :/ , trochę pogrzebałem niestety w Polsce posucha dogrzebałem się na niemieckie fora i znalazłem :) , zamówiona rolka ma 30cm szerokości i jest nawinięte 200m tkaniny, jak przyszła to trochę się rozczarowałem bo wyglądała jak fizelina, ale po chwili i podłączeniu filtra do obiegu wątpliwości zostały rozwiane to nie fizelina :) u mnie jest aktualnie przepływ w okolicach 5-6 tyś filtr jest malutki 10cm szerokości ale daje radę nawinąłem testowo 4m tkaniny, filtr pracuje od czwartku zobaczymy na ile wystarczy i jakie będzie zużycie tkaniny :)

2u6z4li.jpg

152dro3.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczę na aktualizacje za tydzień. Strasznie jestem ciekawy co z tego wyjdzie. Już mnie męczą te skarpety.

Pozdro Grzechotnic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
19 minut temu, grzechotnic napisał:

Liczę na aktualizacje za tydzień. Strasznie jestem ciekawy co z tego wyjdzie. Już mnie męczą te skarpety.

Pozdro Grzechotnic
 

No mnie też już próbowałem z Chin różnych patentów ale efekt zawsze prędzej czy później taki sam, co do efektów to już teraz mogę powiedzieć ze jest super mija 4 dzień a z nawiniętych 4 metrów zeszło może ze dwa, dokładny pomiar będzie jak zejdzie wszystko ale włóknina jest ok tymczasowo wszystko działa na jednym pływaku taki prosty układ żeby samo działało potem zrobię trochę inaczej :), ale reasumując filtr działa będą dwie wersje na rolkę 10cm i na rolkę 15cm, do mnie pójdzie na 15cm już się drukuje hehe ten prototyp będzie do sprzedania.

Tak liczyłem w przybliżeniu to rolka którą kupiłem ma szerokość 30cm, czyli można ją pociąć na 3 kawałki każdy kawałek to 200 metrów, czyli łącznie 600 metrów jak będzie schodziło tak jak teraz około 0,5 metra na dobę to włókniny starczy na ponad 3 lata, z tego obsługa filtra polegająca na zmianie wkładu będzie raz na jakieś dwa miesiące tak więc bay bay skarpety :) 

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja tez czekam na efekty,i mysle ze cos sie dogadamy co do posiadania tego filtra ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W dniu 16.08.2018 o 21:57, Paragon napisał:

2qlwcuw.jpg

 

mam taki mały wniosek racjonalizatorski :P (pobawiłem się chwilę  Photoshopem) - otwory przesunięte względem siebie

2qlwcuw.thumb.jpg.b1e0201327cdd576c3ab55c7c381a204.jpg

fizelina/tkanina będzie pracować większą powierzchnią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
3 godziny temu, kapa napisał:

no ja tez czekam na efekty,i mysle ze cos sie dogadamy co do posiadania tego filtra ;)

Spoko jak bede miał już finalny projekt ten co mi zostanie bedzie do odkupienia, kto pierwsxy ten lepszy 

3 godziny temu, silvia napisał:

mam taki mały wniosek racjonalizatorski :P (pobawiłem się chwilę  Photoshopem) - otwory przesunięte względem siebie

2qlwcuw.thumb.jpg.b1e0201327cdd576c3ab55c7c381a204.jpg

fizelina/tkanina będzie pracować większą powierzchnią

Wiesz masz racje tez wpadłem na to w piątek, jak juz puściłem druk niestety hehe, zobaczylem to na aktualnym filtrze, nie ma to wiekszego znaczenia ale masz racje filtr by w 100% wykorzystywal tkanine

Ps. Marek dobry z Ciebie magik 

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekaw efektów, w planach mam.wiekszy zbiornik to byłoby super wpakować takie coś.

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Godzinę temu, Gothmog napisał:

Też jestem ciekaw efektów, w planach mam.wiekszy zbiornik to byłoby super wpakować takie coś.

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka
 

Jak bys celowal w ten drugi tzn., o szerokosci 150mm to moze bysmy cos wymyslili :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem otwarty na propozycje, w aktualnym sumpie mam przegrodę 20 cm więc dowolny wejdzie a nowego jeszcze nie zaprojektowałem (narazie nowe akwarium na starym sumpie będzie działać).

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
2 minuty temu, Gothmog napisał:

Jestem otwarty na propozycje, w aktualnym sumpie mam przegrodę 20 cm więc dowolny wejdzie a nowego jeszcze nie zaprojektowałem (narazie nowe akwarium na starym sumpie będzie działać).

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka
 

Bede mial prawdopodobnie wolny kosz do wiec moge juz dodrukowac komplet chyba ze sam zamierzasz drukowac, chyba drukarke masz? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Paragon napisał:

Bede mial prawdopodobnie wolny kosz do wiec moge juz dodrukowac komplet chyba ze sam zamierzasz drukowac, chyba drukarke masz? 

Niestety drukarki się nie dorobiłem jeszcze, ciągle w planach jest.


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Cos wymyslimy jak masz komore 20cm to filtr powinien sie zmiescic, pierwsze musze zrobic sobie potem sie pomyśli robie w dwoch wymiarach na 10cm 15cm, wloknina ktora znalazlem sprzedaje niemiec w rolkach 30/50/75/100cm dlatego łatwiej bedzie ciac  do tego w razie wu beda pasowaly z innych komercyjnych :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
5 godzin temu, silvia napisał:

fizelina/tkanina będzie pracować większą powierzchnią

Poprawiłem szkoda że nie napisałeś wcześniej :)

jp7tyf.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
35 minut temu, Paragon napisał:

Poprawiłem szkoda że nie napisałeś wcześniej :)

 

to jeszcze pokombinuj i co 2 linię odwróć o 90st :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
1 minutę temu, silvia napisał:

to jeszcze pokombinuj i co 2 linię odwróć o 90st :)

Wiesz tak jest ok nie chce dawać otworów do krawędzi bo włóknina może się podwijać i powstanie problem że syf będzie uciekał pod włókniną, w takim układzie cała tkanina jest wykorzystywana, zostawię tak i puszczę drukowanie ale to pewnie jutro wieczorem ja się skończy drukować obecny kosz hehe, szkoda zatrzymywać druk jak jest na 70%, a kosz może ktoś przytuli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jak masz czas zacięcie i czym drukować to można poeksperymentować czy np. otwory dać poprzecznie / dłuższe a węższe i tak czy siak rozmieszczone .. ale jak teraz jest OK to raczej nie ma to większego sensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
36 minut temu, silvia napisał:

jak masz czas zacięcie i czym drukować to można poeksperymentować czy np. otwory dać poprzecznie / dłuższe a węższe i tak czy siak rozmieszczone .. ale jak teraz jest OK to raczej nie ma to większego sensu

mam zacięcie nawet może za bardzo :) , ale w tym myk że to już  nic nie zmieni, czy będą tak czy siak to juz kwestia wizualna, ale patrze jak pracuje filtr na zywo radzi sobie z około 6tyś l/h i przewija się może z 1cm na godzinę tak więc zmieniłem to co zauważyłeś i jest ok.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

myślę że jak popracuje kilka dni i oczyści "z grubsza" to zużycie tkaniny pewno jeszcze spadnie - więc pozostaje tylko życzyć powodzonka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.