Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paragon
4 minuty temu, lukaszkrzyszczuk napisał:

A co się dzieje w akwa, bo jakoś ostatnio nie pokazujesz co tam w ścianie widać :)?

a w akwarium nic szczególnego można powiedzieć fish only :), dojrzało jest już stabilnie obsypuje się glonem wapiennym zaskoczyło ostatnio DSB dodałem CR a wywaliłem refugium bo po włączeniu automatycznego filtra zaczęło głodować i się rozpuszczać, kiedyś pisałem o tym, poza tym wszystkie zwierzątka żyją, bez żadnych strat aktualnie ich stan to:

- parka mandarynów (nauczyłem jeść mrożonki)

- paraka pterapagonów

- parka błaznów

- 4 krewetki ( 2 czyszczące i 2 debeliusy)

- salarias

- Ecsenius bicolor

- krewetka pistoletowa

- rozgwiazda piaskowa

- wężowidło już chyba ma z 10cm wielkości

- Krabik porcelanowy

- Ukwiał quadri a raczej dwa bo się podzielił

 

Tutaj nie miałem żadnych strat od początku, niestety miałem po drodze wpadkę z przelaniem akwarium potem z żywicą i korale powiedziały papa, tzn dużo jeszcze nie było bo zaczynałem obsadzać ale strata i tak boli zostały mi same miękkie jestem na etapie kończenia lampy LED, jak tylko ją odpalę będę dokładał korale, nie widzę sensu męczenia korali dopóki nie ogarnę podstawowych tematów, dla mnie to była filtracja i oświetlenie, filtracja jest już opanowana, zostało mi oświetlenie, mam nadzieję że do końca listopada się uda skończyć temat i potem będę co miesiąc dokładał korale, nigdzie się nie śpieszę ważne dla mnie że akwarium jest stabilne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Dzisiaj mija dwa miesiące od uruchomienia automatycznego filtra, przewinęło tak na oko polowe rolki, czyli jeszcze dwa miesiące i zobaczymy jakie jest zużycie włókniny :) 

Zi1Dw4cZHeLqOqKhxBIOye9zJfMvTFeT_jQDyE6E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałeś odpieniacz?


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Jest zarezerwowany, sprzedany na 99% muszę posprawdzać czy wszystko z nim ok i i dodrukować nowemu właścicielowi uchwyt na tłumik u mnie nie ma bo weżyk był wyciągnięty na zewnątrz, a czemu pytasz Piotrek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Paragon napisał:

Jest zarezerwowany, sprzedany na 99% muszę posprawdzać czy wszystko z nim ok i i dodrukować nowemu właścicielowi uchwyt na tłumik u mnie nie ma bo weżyk był wyciągnięty na zewnątrz, a czemu pytasz Piotrek?

Pytam bo zastanawiam się czy będziesz teraz jechał bez? 


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Teraz, Moljzesz napisał:

Pytam bo zastanawiam się czy będziesz teraz jechał bez? 

tak dokładnie, co więcej jadę bez od dwóch miesięcy :P, mam nadzieję że do końca listopada skończę lampę, a od grudnia zaczynam dokładanie korali, w planach jest co miesiąc po kilka żeby zobaczyć jak reaguje system

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Paragon napisał:

tak dokładnie, co więcej jadę bez od dwóch miesięcy :P, mam nadzieję że do końca listopada skończę lampę, a od grudnia zaczynam dokładanie korali, w planach jest co miesiąc po kilka żeby zobaczyć jak reaguje system

Aha no tak podejrzewałem :P


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
8 minut temu, Moljzesz napisał:

Aha no tak podejrzewałem :P

Wygląda na to że biologia u mnie już ruszyła z kopyta, trochę to trwało ale ruszałem system na sucho, po odpięciu odpieniacza parametry w ogóle się nie zmieniły, podejrzewam że robotę robi filtr wyłapuje bardzo skutecznie zanim zacznie się rozkładać w systemie, tak na marginesie ostatnio przyglądam się dokładniej DSB strasznie się rozbujało, nie wiem czy ma to związek z wyłączeniem odpieniacza czy usunięciem refugium, ale faktycznie jak rzucam kostkę to całe dno się rusza, wężowidła mam ich masę tych białych i paskowanych jak zebra, wieloszczety, jakieś biegające jak rajdówki robaki, zwiększyła się też liczba stomatelli, naliczyłem ich kiedyś na jednej szybie z 10szt, a w CR robi się coraz więcej rurówek, druga skała zaczyna nimi obrastać, teraz będę mógł zadbać o główny baniak :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Dzisiaj dotarła dodam że super exspresowo paczucha od Maga, jak zawsze wykonanie Proo :) , brakujące drivery teraz łącznie będzie 12szt:

- 1200mA x 3szt

- 700mA   x 8szt

- 350mA   x 1szt

2zp00et.jpg

 

Skończona również obudowa na elektronikę, czekam na ostatnią przesyłkę z Chin z ledami

5x52f7.jpg

1491g78.jpg

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że chłodzenie będzie do driverów. To podstawa, umnie też dodałem bo diody zaczęły migotać. Super czekam na testy. Będzie lampka ładna i schludna.[emoji108]

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Luigi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
3 minuty temu, Luigi napisał:

Widzę że chodzenie będzie do driverów. To podstawa, umnie też dodałem bo diody zaczęły migotać. Super czekam na testy. Będzie lampka ładna i schludna.emoji108.png

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka
 

Dzięki, tak będzie chłodzenie jeden otwór jest dla zasilacza ma on chłodzenie aktywne MW 350W 36V, drogi otwór jest dla wentylatora 80mm, tak jak piszesz wolę wymusic dodatkowo chłodzenie obudowy, bo jednak trochę się sprzetu finalnie nazbierało :) 

Przyszły tez soczewki dla Power Ledów i dla Cree

8xrejb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

No to lecimy najgorsza przynajmniej dla mnie część lutowanie diodowni :evil:

20sj3vs.jpg

357gabr.jpg

11j2mhi.jpg

2hdml9e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama przyjemność :wacko: , jeszcze kilka mi zostało z 54 i już mam oczopląsy . 

Jakoś dziwnie to ułożyłeś .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Teraz, SU1 napisał:

Sama przyjemność :wacko: , jeszcze kilka mi zostało z 54 i już mam oczopląsy . 

Jakoś dziwnie to ułożyłeś .

u mnie 98 szt taaka przyjemność, czemu dziwnie symetrycznie :P

4q5ybk.jpg

o77pfp.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haa , też lubię symetrycznie . Ale  skupiska jednego koloru np: prawy tył  / lewy przód  , nie wyjdzie dobrze na wymieszanie barw . 

Pierwsza  lamp , działa do dziś u znajomej  . 
kHqyo7A.jpg
W następnych pogrupowałem po 9 led w 6 grupach . Różne kolory blisko siebie bo nienawidzę kolorowych cieni .

Edytowane przez SU1 (wyświetl historię edycji)

summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
7 minut temu, SU1 napisał:

Haa , też lubię symetrycznie . Ale  skupiska jednego koloru np: prawy tył  / lewy przód  , nie wyjdzie dobrze na wymieszanie barw . 

U mnie będzie 54szt Royal Blue Power Led + 28szt Royal Blue Cree + 8szt Bialych 20000K + 8 szt UV 395nm  rozłożenie jest odpowiednie, testowałem na poprzedniej lampie soczewki Białe + UV są na 90 stopni reszta na 60stopni wszystko ładnie się pokrywa tez sprawdzałem rozłożenie/pokrycie kontowe na "symulatorze" sprawdziło się w pierwszej lampie musi zadziałać i tu pozbyłem się wszelakich dodatkowych kolorów diod, ktore tylko zajmowały miejsce w lampie, jasność/podbicie będzie sterowane kanałem białym

A ty jak układasz u siebie??

 

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A... jak testy były to inna sprawa :thumbup:


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
3 minuty temu, SU1 napisał:

A... jak testy były to inna sprawa :thumbup:

:) a jak Ty rozkładasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Av7nOQD.jpg
6 zewnętrzne  "niebieski"    łącznie 12 x 450 nm , 6x 465nm , 3 x 440 nm ,3 x 420 nm ,  środki biały 20 000 k x 6 , biały 3 600 k  CRI94  , 3 x pomarańcz ,3 x zielony ,3 x cool blue . 
zrezygnowałem z uv . 
Nad akwa będą dwie lamy z deko innym zestawem , ot będzie porównanie i wyglądu i co na to korale . W razie co korekta to nie problem  . 
W zasadzie lamp będzie 3 , bo jedna  w formie pasa przy przedniej szybie  . 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
8 godzin temu, SU1 napisał:

Av7nOQD.jpg
6 zewnętrzne  "niebieski"    łącznie 12 x 450 nm , 6x 465nm , 3 x 440 nm ,3 x 420 nm ,  środki biały 20 000 k x 6 , biały 3 600 k  CRI94  , 3 x pomarańcz ,3 x zielony ,3 x cool blue . 
zrezygnowałem z uv . 
Nad akwa będą dwie lamy z deko innym zestawem , ot będzie porównanie i wyglądu i co na to korale . W razie co korekta to nie problem  . 
W zasadzie lamp będzie 3 , bo jedna  w formie pasa przy przedniej szybie  . 

Bardzo fajnie to wygląda, faktycznie plus lamp DIY jest to że zmiana układu diod to nie problem, ja tak samo jak kanał uv mi się nie sprawdzi to go zmienię na coś innego :) , a tak patrzę otwory w alu masz wyfrezowane w alu w formie soczewki tak? czy to są soczewki bo w tym rzucie ciężko ocenić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne lampki Panowie :clapping pokażcie jak już będą gotowe jak świecą, ciekawy jestem jaka barwa wyjdzie, tylko za pewne kamera tego nie wyłapie :( 


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
29 minut temu, grzegorz.k napisał:

Fajne lampki Panowie :clapping pokażcie jak już będą gotowe jak świecą, ciekawy jestem jaka barwa wyjdzie, tylko za pewne kamera tego nie wyłapie :( 

Dzięki ja planuję uruchomienie w weekend, najgorsza robota za mną, zostało przyjemne składanie do kupy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Paragon napisał:

otwory w alu masz wyfrezowane w alu w formie soczewki tak? czy to są soczewki bo w tym rzucie ciężko ocenić

Jop ,frezowane ,nie użyłem soczewek .
 

 

56 minut temu, grzegorz.k napisał:

Fajne lampki Panowie :clapping pokażcie jak już będą gotowe jak świecą, ciekawy jestem jaka barwa wyjdzie, tylko za pewne kamera tego nie wyłapie :( 

Pierwszy egzemplarz świeci już od roku nad akwarium ,ale jak to bywa z foto ciężko ocenić barwy . W tej będzie deko inny zestaw LED ,a że będą wisieć nad jednym akwarium(200+) będzie porównanie  .
 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Teraz, SU1 napisał:

Jop ,frezowane ,nie użyłem soczewek .

Tak mi się wydawało nice :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.