Skocz do zawartości
krzynio

Skimmer Bubble Magus C7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Po słodkich latach przyszła teraz pora na słone :)
W związku z tym kompletuję sprzęt.

Czy zna ktoś bliżej lub używał ten odpieniacz i czy warto ?

 

https://pl.aliexpress.com/store/product/PP-Bubble-magus-C7-built-in-protein-skimmer-new-upgraded-version-of-the-built-in-cone/2196005_32788632140.html?spm=a2g17.12010612.0.0.6f8b8786oPDYBx

HTB1.pYxJVXXXXb6XXXXq6xXFXXXS.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od ponad 2 lat starszą wersję tego modelu. Po uruchomieniu akwarium w 2016 przelał 2 razy, więcej niespodzianek nie było. Ogólnie jestem z niego bardzo zadowolony. Do tej pory pieni elegancko :) A jakie duże planujesz akwarium ?


fb68ced9b723c904dcbdb3c160e7c3c3u1421a1274.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, centka napisał:

Mam od ponad 2 lat starszą wersję tego modelu. Po uruchomieniu akwarium w 2016 przelał 2 razy, więcej niespodzianek nie było. Ogólnie jestem z niego bardzo zadowolony. Do tej pory pieni elegancko :) A jakie duże planujesz akwarium ?

Baniaczek zaplanowałem 150x60x60 i sump 100x50x40 z dolewką.

Wszystko z e-rybką dogrywam i zastanawiam się właśnie czy nie kupić tego C9 większego ?

Nie chcę odkrywać Ameryki i wszystko chcę od początku zrobić jak trzeba :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie zdecydowanie ten C9. Swoją starą C7 mam teraz w akwarium które ma 280l w obiegu


fb68ced9b723c904dcbdb3c160e7c3c3u1421a1274.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak myślałem a C9 to już 1300 zł to może lepiej kupić Deltec 1000i z regulacją przepływu bo tu już różnica w cenie bardzo mała jest ?

To moja pierwsza solniczka po latach słodkich i już mi baniak pęka od tych przygotowań i rozważań, co i jak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robię ten sam litraż i też patrze na tego C9. Mam nadzieję, że będzie miał ciut zapasu. W acry się nie bawię ale żarcia też nie chcę żałować. Promocja również zachęca :) Niestety mało opinii o tych odpieńkach. Więcej już na ang. stronach można poczytać ale wszystko znajdzie zwolenników i przeciwników. 


f5bbb6b31b93a038f9571a95b4ac476eu1061a932.png

http://nano-reef.pl/topic/77629-katowickie-240l-sump-128/

Akwa 120x40x50 + sump 80x40x40, Obieg NJ 3000, Odpieniacz DIY ala Deltec 1455 Aquabee 2000 igła, Światło Hailea 4x54W + nocne, Dolewka AquaTrend, Dozownik Jebao DP4

Nowy zbiornik:

http://nano-reef.pl/forums/topic/87373-projekt-nowego-szkiełka-150x60x60-w-katowicach/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja żona po tym jak przez długi czas słuchała pluskania sumpa i obiegu z mojego zestawu dla paletek - 2400l, 17 zbiorników trochę się burzy na sump w nowym zbiorniku :)

I dlatego rozważam też trochę inny pomysł a mianowicie 150x50x50 (375l) bez sumpa.

Tutaj bym dał kubeł 200l/h z prefiltrem (mechanik) oraz odpieniacz zewnętrzny też Bubble Magus ale E5.

Wiem, że wielu się krzywi na taką filtrację ale myślę, że można jednak poprowadzić dobrze zbiornik na takiej.

https://pl.aliexpress.com/item/Bubble-magus-E-3-E-5-Q-3-new-plug-in-egg-nitrogen-protein-separator-need/32832143209.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.264.49toIl

HTB1oDPuJVXXXXXBXpXXq6xXFXXXm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że można. Tak samo jak można zrobić bezgłośny spływ i sump :D Mnie już nikt nie przekonałby do powrotu do kubła. Też tak startowałem, pewnie, że się da. Ale jak przypomnę sobie robotę związana z drobnymi operacjami przy mediach filtracyjnych to mi się włos jeży. 


f5bbb6b31b93a038f9571a95b4ac476eu1061a932.png

http://nano-reef.pl/topic/77629-katowickie-240l-sump-128/

Akwa 120x40x50 + sump 80x40x40, Obieg NJ 3000, Odpieniacz DIY ala Deltec 1455 Aquabee 2000 igła, Światło Hailea 4x54W + nocne, Dolewka AquaTrend, Dozownik Jebao DP4

Nowy zbiornik:

http://nano-reef.pl/forums/topic/87373-projekt-nowego-szkiełka-150x60x60-w-katowicach/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm a nie myślałeś o panelu filtracyjnym ? czyszczenie mechanicznego prefiltra wypchanego włókniną codziennie doprowadzi cie do szału :) jak nie wyczyścisz to będzie  zwiększać No3 i będzie mocno spadała wydajność przepływu takiego kubła. No i postaw go na sporym UPSie by w razie zaniku prądu nie zakisiły się bakterie w takim kubku.  Ja mam panel i to bardzo ciche rozwiązanie, do tego cichutki odpieniacz i pompa obiegu i cyrkulacja i mamy akwarium do sypialni - no minimalnie słychać jak powietrze szumi w odpieniaczu - tego się nie da wyeliminować bez usuwania z systemu pienidła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, że sump to najlepsze rozwiązanie i negocjacje trwają.

Pewnie na finiszu i tak postawię na swoim bo mam lepsze argumenty.

Nie chcę się męczyć tylko cieszyć :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, lionfish napisał:

A nie myslale o coral box d700?

To taka nowsza wersja tych bubble magusow, z kontrolowalnymi pompami.

Mam odpieniacz z tej serii tylko mniejszy i polecam.

Masz może jakiegoś linka bo jakoś nie widzę takiego ?

A znalazłem ale to nie jest z tych Bubble Magus.

No fajny i niedrogi w dodatku :)
Dzięki

Jedyny sklep u nas gdzie go znalazłem to Jadwigamorska.pl za 999 zł.

Edytowane przez krzynio (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.