Skocz do zawartości
erybka

Okradziono sklep z Akwarystyką Morską eRybka

Rekomendowane odpowiedzi

Tomek bardzo Ci współczuję !!!!

Paweł @ Czestochowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)wyrazy współczucia

PS. takim to powinni łapy upier####ć ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moim zdaniem to na 101% była robota na zlecenie, bo który zwykły złodziej interesuje sie solą ? testami ? pompami do akwa ? pieczątką ?

Normalnie wzieli by kompa, drukarke, telefony, kase, wage.

Musieli być dobrze przygotowani do całej akcji wywalić kawał muru i obejść alarm nie jest tak łatwo i nie można tego zrobić byle czym, tyle soli tez na plecy nie wzieli.

Nie zauważyłeś wcześniej niczego podejżanego:

Kogoś kto siedział w aucie lub stał długo na ulicy na przeciwko lub w okolicy sklepu ?

Podejżanego klienta który sie rozgladał, wypatrywał kamer, alarmu ?

Na Policje raczej nie ma co liczyć, przyszli pewnie pozbierali ślady spisali co mieli spisać i poszli, a papiery wrzucili gdzieś do teczki i leżą.

Ta aukcja która podał ZenonPL interesująca, zobaczcie na inne aukcje kolesia, po kilka sztuk, przede wszystkim preparaty kenta, sole, pompy. Przypadkowy nowy sprzedający ze Śląska, co w tym podejżanego :(


""""

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspolczucie Tomek niech skur***** znajda i za **** powiesza!!! mam nadzieje ze nie zrezygnujesz i dalej bedziesz prowadzil interes


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te aukcje na allegro są Tomka :( więc trop się urywa :D

Jeśli ta je...na szajka będzie chciała to puścić w Polsce to na 100% wpadną.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za granica tez bedziemy czekac czy skur...e sie nie pokaza:((


160x100x60 rogowe, refugium zeolit+aragonit 1:3,AM Turboflotor 5000,2 x Tunze 6100,2 x koralia 4,calcium reaktor,phosex, Oswietlenie 3 x 150W HQI(2x20K+1x21K)+1xATI actinic 80W,1xATI blueplus 80W, chemia coral shop,Tunze osmolator,UPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek jeszcze raz wyrazy współczucia tym bardziej że jesteśmy w tej samej branży Co do aukcji o której pisał ZenonPL to trochę tego sprzętu wystawił chociaż to może być Bogu ducha winien człowiek... z drugiej strony nie natrafiłem na informacje że firma, jaką podaje na swoich aukcjach, istnieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jednak są aukcje eRybki :(

t-aqua ... to Tomka mail przecież.


""""

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek, wyrazy wspolczucia.

Wiem, ze juz teraz "musztarda po obiedzie", ale nie tak dawno dyskutowalem z kumplem w temacie - zabezpieczenia/wzmocnienia czy ubezpieczenie.

U siebie w mieszkaniu mam drzwi Diere i Gerda i okno P6, (przeciwko leszczom wystarczy) ale wyszlo na to, ze kumpel mial racje - zamiast ladowac kase w systemy monitoringu, alarmy, kraty i drzwi antywlamaniowe, to lepiej za ta kase wykupic lepsze ubezpieczenie w dobrym (czyt. wyplacalnym) TU i miec w (_i_) reszte.

Podal mi przyklad (z zupelnie innej branzy), ze po takiej "nocnej wizycie" w sklepie (i malych przepychankach z TU - nikt chetnie nie placi) mozna wyjsc na tym tak, jakby caly towar hurtem sprzedac firmie ubezpieczeniowej.

A zabezpieczenia zamontowac w wariancie minimum - aby tylko znizka w TU byla.

A koszt ubezpieczenia i tak leci w koszty dzialalnosci, wiec podatek odpowiednio mniejszy.

Pomimo wszystko, raczej bym nie liczyl na "solidarnosc braci polakow".

Primo, nie kazdy amator solniczki czyta to forum i ten topic

Secundo, zawsze sie trafi "czarna owca" ktorej pieniadze nie smierdza, i jak ma "zaoszczedzic" kilka tys.zl. to lyknie towar - nawet gdy bedzie wiedzial ze jest trefny. A jak byla to robota na zamowienie, to juz w ogole.

Tak samo jak radia samochodowe na gieldzie - radia bez panelu, penele bez radia, radia z urwanymi przewodami ... wszystko pojdzie, kwestia ceny.

:(


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale Piotr ma racje...."solidarność braci polaków".Sam Tomek mówił , że nawet ryby próbowali zap..... to chyba jednak mieli już kupca na towar.

P.S. Tomku życzę Ci abyś się szybko odbił od dna Akwarium , trza chyba najbliższą dostawe zycia wykupić w dniu dostawy:) .Jak tylko wróce do chałupy wpadam na zakupy!!!!


200L ,AquaBee up2000/1, Marea 2400i 3200,odpieniacz DIY,6x24W T5 , 30kg LR, Sarco,Clavularia, E.quadricor red,Sinularia,Salarias Fasciatus, ,Dascyllus melanurus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek jesli chcesz naglosnic sprawe to zapostuj na p.r.a. - te grupe czyta sporo akwarystow.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie jeszcze nikt z ofertą nie dzwonił... Ale będę czujny.

Pozdrawiam

Kraszan.


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kraszan co z wasza strona?? "Trwają niezaplanowane prace modernizacyjne serwera..." kiedy ruszy dalej

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo zamiast oceany.com.pl powinno być oceany.net - cały czas działa :(


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Współczuje. Można się załamać, rok zapierdalania i poświęcania się firmie i jakieś ku..y zniweczą to w jedna chwilę :((

Bolesna lekcja co do ubezpieczenia.

Zgodzę się z przedmówcami - obstawiałbym na robotę na zlecenie lub z nagranym odbiorcą. Z drugiej strony już widzę jak sprzedają moduły do profiluxa. Ile tego jest w Polsce? Kilkadziesiąt sztuk?


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem sie wybrać do pana do sklepu z panem @pa_blo w ten weekend ale nie było możliwości bardzo współczuje straty

wiem z własniego doświadczenia ze nikt z sasiadów nic nie widział i nic nie słyszał bo ludzie tacy sa ze wszystko im przeszkadza prócz ludzkiej krzywdy u nas w sklepie spożywczym na parteże w centrum chorzowa batorego wynosili cała noc towar przex okienko 50cm x 50cm (zaraz obok tego okna jest okno sasiada który zawsze miał pretensje podczas remanentu ze za bardzo sie tłuczemy o godzinie 23 liczac pojedyncze sztuki butelek wódki mówił ze przez ściane moze liczyc razem z nami ) i tez nikt nie słyszał nic nie widział w sklepie zostały tylko towary których sie nie opłacało nosic i ocet (poważnie nawet lody z lodówek wynieśli) a złodzieje grasowali cała noc i zdązyli wipić 2l smirnoffa a i tak nikt nic nie słyszał

tacy sa sąsiedzi na nich bym nie liczył chyba ze trafi sie ktos kto wie jak to jest prowadzic w polsce własny biznes i wie ze sie pracuje 14-16 godzin dziennie i czasem trzeba do tego dołożyc - ludzie którzy ida na 8 godzin za biureczko tego nie widza, widza tylko jak ktos ma dobrze i jak cos takiego sie dzieje to wyjątkowo dobrze śpią - taka jest prawda o wiekszosći ludzi

a tym z was którzy sie z nabijaja z cudzego nieszcześcia zycze zeby nigdy was to nie spotkało bo to naprawde odbiera chęci do dalszego życia w tym popie&^*%*^&^%$^#* kraju


#NAZWA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek, podczas mojej ostatniej wizyty w Twoim sklepie powiedzialeś mi ile jeszcze musisz zapłacić za towar. Była to bardzo duża kwota. Jeśli dowiedziała się o niej odpowiednia, a raczej nieodpowiednia, osoba (ja nie puściłem pary z ust:))to była to wystarczająca zachęta do "zrobienia" sklepu. Sąsiedzi na pewno dużo wiedzą ale nie wyglądają na osoby chętne do współpracy z policją. Szkoda, że lekcje życia są takie kosztowne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
smk :

Zgodzę się z przedmówcami - obstawiałbym na robotę na zlecenie lub z nagranym odbiorcą. Z drugiej strony już widzę jak sprzedają moduły do profiluxa. Ile tego jest w Polsce? Kilkadziesiąt sztuk?

IMO (poza innymi wariantami), moglo byc np. normalne zamowienie na towar akwarystyczny gdzies z zagranicy (poza UE), tylko polski posrednik postanowil "pojsc na skroty" i "zrobic zakupy" nie u producenta/hurtownika w Niemczech, ale juz w Polsce.

Takie "zakupy" nawet wliczajac marze zlodzieja, i tak wyjda lepiej niz najlepszy rabat u producenta.

Skoro Tomek pisal, ze rabneli pieczatki i w fakturach grzebali to IMHO wyglada na to, ze potrzebne byly papiery aby to przewiesc przez granice i ew. dac podladke odbiorcy, skad jest ten towar.

(gdzies indziej tez sa urzedy skarbowe i trzeba miec papiery na towar)

Ciezko mi sobie wyobrazic, aby ktos w Polsce trzymal gdzies na strychu tyle niechodliwego i specyficznego trefnego towaru.

Kradnie sie rzeczy ktore mozna szybko opylic na bazarze. A pompy perystaltyczne? Moduly do Profilux`a?

Sklep w Polsce musialby miec naprawde duze obroty, aby "schowac w papierach" dodatkowe np. 70szt. pomp i tyle innego towaru.

A ile jest duzych sklepow akwarystycznych w Polsce?

Moze sie myle, ale dla mnie tak to wyglada.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr ja tez poczatkowo myslalem o zagranicy, ale po zastanowienu wyszlo mi ze to za duze jednak ryzyko. Jesli zostala zgloszona kradziez duzej ilosci wartosciowego i specjalistycznego sprzetu, to "organizator" musialby wziasc pod uwage to, ze na granicy moga sie przyjzec takiemu transportowi. I wtedy wtopa. Oni wiedzieli ze nie bedzie wtopy, tak sadze, towar jest dawno u klienta, pieczatki i faktury mogly byc ruszane dla zmyly.

A "schowanie w papierach" 70 szt. pomp to nie jest Piotr jakis wielki wyczyn, nie takie rzeczy sie w Polsce zdarzaly. Nie chce tu nikogo bron Boze z konkurencji owniniac, dedukuje sobie glosno.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.