Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

z tego co widać na zdjęciu to chyba valonia

Teraz, dewoitine.roman napisał:

Valonia. Mitraxem go

Roman wyprzedziłes mnie o 0.01s :lol::lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

valonia.... 


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Martia napisał:

z tego co widać na zdjęciu to chyba valonia

Roman wyprzedziłes mnie o 0.01s :lol::lol:

Porzućmy smuteczek bo dzisiaj piąteczek.:lol::lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie mitrax wcale się nie interesuje valonia :( i borsuk też nie :( ale zauważyłem że po jej strasznym wysypie jakiś czas temu, mniej więcej od jakiegoś tygodnia zaczyna jakby ustępować. Wygląda to jakby wysychala czy coś w tym stylu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz wyciągnąć skałę z akwarium, wyciągnij i zeskrob valonię i przepłucz wodą ro/di. Żeby się nie rozprzestrzeniła po zbiorniku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1/26/2018 o 22:28, dewoitine.roman napisał:

Jak możesz wyciągnąć skałę z akwarium, wyciągnij i zeskrob valonię i przepłucz wodą ro/di. Żeby się nie rozprzestrzeniła po zbiorniku. 

Ja tak zrobiłem. Miałem jej nie dużo, wyciągnąłem skalę i zrobiłem jak mówisz. MASAKRA!! Po około tygodniu może 2 miałem na skalę tyle tego dziadostwa że skały nie było widać. To nie jest dobry pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, przemciu1986 napisał:

Ja tak zrobiłem. Miałem jej nie dużo, wyciągnąłem skalę i zrobiłem jak mówisz. MASAKRA!! Po około tygodniu może 2 miałem na skalę tyle tego dziadostwa że skały nie było widać. To nie jest dobry pomysł.

U mnie zadziałało. Tylko że płukałem dwukrotnie. Do tego przebił mi się tylko jeden bąbel. O tyle miałem łatwo że valonia była tylko na szczepkach. 

Zakupiłem Borsuka z myślą o usunięciu valonii w naturalny sposób. Ale nie zauważyłem żeby się nią interesował. Zadziałałem sam, mam spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest valoni raz więcej, raz mniej i chwilami mam wrażenie, że już zanika i w końcu pozbędę się jej. Za jakiś czas zaczyna ponownie się rozrastać i tak w kółko. Mitrax u mnie jest słabo zainteresowany, lepszy efekt daje ręczne usuwanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę zakładał drugiego tematy tylko dopiszę do swojego starszego. Proszę o identyfikację tego stworzenia :

60fdbaf0f5f11075med.jpg

c75ec5b3a5f066dbmed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda mi na małą szczepkę pavona decussata, ale 100% pewności nie mam bo zdjęcia są słabej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

np. zwinięty/nienapompowany zoa - póki się nie pokaże cały to można tylko gdybać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To by się zgadzało. Natomiast martwi mnie to że kupiłem go 4 dni temu. W sklepie też był taki zwiniety i jego stan się nie zmienia. Czy da się ocenić jego stan czy wogole żyje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żyje, bo jak by nie żył to by już go nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koral do tej pory nie zmienił swojego wyglądu :( ciągle skurczony. W innym swoim temacie padło stwierdzenie że moje korale głoduja. Czy to możliwe że ten jegomość nawet przez chwilę się nie napompowal z głodu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.