Skocz do zawartości
hummel

Okrzmka w dojrzałym zbiorniku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jedyne z czym mam problem to brązowy osad na szybach ( tylko szybach) nigdy nie miałem na piasku ani skale

W przypadku zaniedbania przerasta się w twardy brązowy osad ciężki do zdrapania

Tylko okrzemki mi przychodzą do głowy, plag nie mam zbiornik nie prowadzę od paru miesięcy ... 

 

Wymieniałem juz wkłady w osmozie, co kupić ten sera na silikaty czy seachema?, z Po4 nie mam problemu więc nie potrzebuję absorbera na fosforany

 

Co zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem Bracie, ale to co się dzieje raczej już nie potrzebuje testów. Bardziej chodzi mi na co wydać kase, w wielu postacg Userzy pisali że ten granulat Sera nie przynosi efektów wię pytam co kupić, co radzicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć:-) a skąd ta pewność ze to okrzemki,a może dawkujesz coś do akwarium u mnie bylo podobnie,po za tym że ja doszlam do tego co to bylo po zaprzestaniu dodatków typu Animo mix itp,teraz po prostu dawkuję ich mniej problem zniknął :-)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okrzemki są w pierwszej kolejności zauważalne na piasku . Po prostu czyścik i jedziesz codziennie z szybą . No chyba ze podajesz zbyt dużą ilość mikroelementów .

No a jak już się uparłeś ze to okrzemki to ROWA PLUS i sprawdz jakiej jakości dodajesz wode

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup Sera silicate clear i będzie po kłopocie


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2018 o 20:26, lysy23111 napisał:

Okrzemki są w pierwszej kolejności zauważalne na piasku

...iiiii......

to nie jest prawda...

u mnie okrzemki mam na skałkach mam bardzo dużo na szybach a na piasku w zasadzie nic nie mam

jest wręcz tak biały że aż razi... i kupiłem test na krzem

krzemu też nie mam pomijając kwestię że krzem jest rzeczą którą tragicznie w wodzie ciężko rozpuścić

ale w poniedziałek wysyłam RODI na test i solankę :) więc się okaże co domowe testy pokazują

a co pomiar wody w labo

 


tu w sumie nie trzeba nic pisać :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.