Skocz do zawartości
Simon

Resun Wavemaker 15000 - moja opinia na... plus

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie wsadzilem toto do akwa i jestem pod milym wrazeniem. Sama pompa moze sie wydawac duza bo jest dosc szeroka. Natomiast po wlozeniu do akwa to umyka i w sumie Tunze bardziej straszy bo jest kwadratowe. Balem sie ze moze troche warczec, a to problem bo akwa jest w sypialni. Ku mujemu zdziwieniu chyba jest praktycznie bezglosna, to Tunze troche szumialo pierwsze 2-3 dni teraz jest bezglosne. Regulacja jest dziecinnie prosta- 3 pokretla niska srednia i wysoka praca 2000l/8000l/15000l. (sama pompa zuzywa 6.5/12.5/25W + elektronika). Minusem jest to ze nie mozna wyeliminowac np niskiejpracy i otrzymac bardzo wydajnej pompy. Mi akurat to nie przeszkadza bo akwa mam 540l, 198cm dlugie. Regulacja mozliwa jest jedynie w przedzialach 10-20s 2000l , 5-15s 8000l i 2-10s 15000l. W mojej opini taki przedzial jest calkiem dobry i odwzorowuje w pewnym stopniu naturalne srodowisko. Mam troche problemu z mocowaniem poniewaz cale akwa ma przyklejona szklana listwe dookola i tylko w naroznikach jest miejsce na doprowadzenie kabli. Resuna mozemy jedynie zamontowac bezposrednio nakladajac mocowanie na szybe akwa. Za to mocowanie jest lepsze od standardowego Tunze.

Tydzien temu robilem upgrade akwarium z 325l na 540l i mialem w srodku jedynie Tunze 6060 + jakies 1500l z 2 pompki, no i dochodzilo cos tam ze zwrotnej. Teraz mam wystarczajaca cyrkulacje, poza tym widac roznice, drugie Tunze 6060 nie dalo by takiego efektu (a i minimalnie drozsze). Watpie zebym uzyskal taki efekt przy uzyciu kilku mniejszych pompek podpietych do jakiegos wavemakera. Prawdopodobnie zastapie Tunze 6060 i doloze drugiego Resuna odpalanego jedynie w ciagu dnia. Szkoda ze na razie nie robia kontrolera na 2 pomki.


180x75x75 + sump 240litrow + fragowe 150x60x20, 2x400W+8x39W, Fragowe 6x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzylem teraz na eBayu i calkiem fajnie to wszystko wyglada :-) Mozesz wstawic fotke pompy z zapalniczka czy czyms taki? Ciekwy jestem jej gabrytow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z kol.przydala by sie fotka tej zabawki no i akwa tez mozesz pokazac :(


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak znajde??? chwile to zrobie foto pompy. Zwroc uwage na wysoki koszt przesylki oni tak robia ze wszystkim-dorabiaja na wysylce. A i nie polecam zarnikow - naprawde szkoda pieniedzy, kupilem tego troche z pol roku temu ale dziadostwo.


180x75x75 + sump 240litrow + fragowe 150x60x20, 2x400W+8x39W, Fragowe 6x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

simon gdzie ty to kupowales???? podasz link bo to co wyzej podalem jest na 110V


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maja takie i takie ja bralem 220-240V z angielskim wtykiem. Pogrzeb w aukcjach znajdziesz na pewno. Aukcje maja rozne ceny i rozne ceny przesylek. Ale total zawsze wychodzi praktycznie identyczny :(.


180x75x75 + sump 240litrow + fragowe 150x60x20, 2x400W+8x39W, Fragowe 6x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak sa na 230V powiedz mi jeszcze jedno prosto od nich z chin brales te pompy czy juz z uk od jakiegos przedstawiciela????


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od nich, przedstawicieli to oni nie maja o ile mi wiadomo. Mozna natomiast troche rabatu dostac przy wiekszych zamowieniach. Zreszta odpisuja w miare szybko wiec odsylam do skosnych - BTW na 3 nikach sprzedaja.


180x75x75 + sump 240litrow + fragowe 150x60x20, 2x400W+8x39W, Fragowe 6x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://cgi.ebay.pl/Resun-Wave-Maker-Waver-15000-230V-50-60Hz_W0QQitemZ250092889723QQihZ015QQcategoryZ117435QQtcZphotoQQcmdZViewItem

Z opisu wynika ze jest razem ze sterownikiem, ktory przelacza pomiedzy trzema wydajnosciami od 2000 do 15tysl/h max pobiera 25w.

Small: Power 6.5W / Qmax. 2000 l/h 530 gph / Adjustable Duration 10-20s

Medium: Power 12.5W / Qmax. 8000 l/h 2116 gph / Adjustable Duration 5-15s

Large: Power 25W / Qmax. 15000 l/h 3968 gph / Adjustable Duration 2-10s

Transformer: Output Volt 24V / Power 30W Czyli sama pompa chodzi na 24V:)

Cena jest wrecz smieszna bo prawie 180zl:) Przesylka 60$ wiec warto sie w kilka osob zebrac. Problemem moga byc trudnosci z gwarancja:(

Jezeli ktos ma doswiadczenie z ebayem i checi i podejmie sie zamowienia, ja pisze sie na ta pompe jw.

Pozdrawiam


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez wziolbym jedna :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to firma Tunze ma problem...

Ja jestem zdecydowany zamówić jeden komplecik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja rowniez jestem zainteresowany zakupem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy dostawa panowie??:(


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R@F@L czy jestes naiwniakiem ktory poswieci swoj czas zamowi wszystko a potem rozesle po polsce??:( Jak tak to zaraz mozna zamawiac:P


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam na ebayu konto tylko musze paypala zalozyc bo tylko tak im mozna zaplacic nowy zarazony one sa wielkosci marea i jezeli 25 w to duzo to nie wiem co ty teraz masz w zbiorniku 12tys /h tunze pobiera 45 W to moja diy eheima 16tys /h pobiera 28W Ja chetnie wezme dwie sztuki jeszcze tylko poprzegladam wszytskie fora i poczytam i mozemy sie dogadywac co i jak


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem fotke na jakims forum obok seio i wydawalo mi sie ze jest wieksza. Kij z tym jest idealna:). Fajnie jakbys sie podjal kupienia. Trzeba wyslac maila z zapytaniem jak z przesylka, czy cos taniej wychodzi przy kilku pompach. Skad jestes kiwalski??


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie pisza ze jest duza a wcale nie jest wieksza od Tunze. W nocy zauwazylem ze troche szumi na najwyzszych obrotach ale Tunze tez tak mialo na poczatku. Co do tego ze zre pradu to jakies nieporozumienie...a ktora niby przy takiej wydajnosci pobiera mniej?


180x75x75 + sump 240litrow + fragowe 150x60x20, 2x400W+8x39W, Fragowe 6x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.