Skocz do zawartości
Simon

Resun Wavemaker 15000 - moja opinia na... plus

Rekomendowane odpowiedzi

zaznaczą w liście przewozowym podarunek i bedzie po problemie:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno tak zrobią...

ciekaw jestem czemu ja na to wcześniej nie wpadłem ściągajac cokolwiek spoza EU...

to że w Polsce takie rzeczy kiedys przechodzily i polak kombinuje jak może, to nie znaczy, ze w innych krajach kultura handlu jest taka sama.

Napisz do nich, aby nie dołączali faktury do dostawy, a zarazem dali gwarancję na te 16 czy więcej pomp "podarunkowych".

Oraz zapewnili, że w przypadku gdy "podarki" zginą lub się uszkodzą w trakcie transportu, to otrzymają zawrot wartości towarów handlowych od firmy shippingowej.

Mów mi wuju tylko się nie pomyl... :(

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety jeszcze nic od nich nie otrzymalem zadnej wiadomosci.

Gwarancja napewno bedzie bo daja, tylko ze jak komus sie to popsuje (a jest takie prawdopodobienstwo wiecej reefcentral)to koszt przesylki w jedna i w druga strone bedzie = 2 pompom.I to juz kazdy we wlasnym zakresie bedzie sie dogadywal,przesylal itd do zoltych


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skosni wszystko wysylaja jako 'Gift' i nie slyszalem zeby tutaj (UK) komus dolozyli clo do zaplaty. Dostalem od nich juz kilka prezentow, nawet jak bylo z 15 zarnikow to przeszlo (ale tego to nie bierzcie). Przesylki przychodza za potwierdzeniem odbioru(tutaj Parceline) - tak ze jakby wcielo to raczej nie powinno byc problemow (spotkalem sie z opisami ze nie doszly, nie wiem czy akurat od nich, info bylo generalnie o Chinach, ale wysylali kolejne albo zwracali - nie wiem ile to trwalo).

Gwarancje to daja zazwyczaj tylko z 30 dni.....

Co do odsylania do nich - koszty sa duzo mniejsze w tamta strone :>. Z rabatami u nich jest ciezko (choc na pewno dostaniecie na przesylce) no chyba ze wezmiesz kontener i droga morska -> patrz jedna firma z niemiec co sprzedaje tanie lampy na ebayu.

Co do odsylania to nabywca powinien oplaca tylko koszt odeslania czyli w 1 strone ale moge sie mylic.

JAk sie bierze bez faktury to VATu ni ma :(


180x75x75 + sump 240litrow + fragowe 150x60x20, 2x400W+8x39W, Fragowe 6x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja 2 sztuki ale zalezy od ceny:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również jestem zainteresowany dwoma sztukami.

Oczywiście najmocniejszymi !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też wezmę . jak wyjdzie dużo sztuk i np dwie paczki lepiej jak wysilą do dwóch osób. żeby nie było że tyle prezentów dla jednej osoby :(:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Simon

VAT - jest to podatek oparty nawartości dodanej do ceny usługi lub produktu - bez względu na to czy kupuje(sprzedaje) coś firma czy osoba fizyczna. Jedyna różnica to taka, ze firma może zapłacony VAT np. odliczyć(wrzucić sobie w koszta) a osoba fizyczna nie. Kup coś proszę w sklepie, nie na firmę - w cenie pomniejszonej o VAT. :(

Co do wysyłania przez chinczyków wszystkiego jako gift - nie obraź się, ale to jakaś bzdura - albo kupiłeś coś sam tylko raz i akurat tak coś dostałeś, albo miałeś wyjątkowego farta. Chyba że mówisz o pojedyńczych(no może kilku) sztukach - typu zakup na ebay itd - to może tak. Przy większych ilościach - TO NIEMOZLIWE.

Problem może mieć osoba która akurat trafi na rewizję celna w polsce - z racji tego ze przed dostarczeniem przesyłki w Polsce kontkatuje się z Tobą firma kurierska, którą musisz upoważnić do reprezentowania Ciebie przez Urzędem Celnym - i jeśłi dojdzie do rewizji a ty nie wskażesz racjonalnego źródła tego "podarku"(bo od rodziny odpada, prawda?) to masz po prostu sprawę karną - i zarzuty o próbę uszczuplenia przychodów Państwa o należny podatek VAT i cło + domiar kary.

Tak się złożyło, że mój serdeczny kolega w ten sposób ściągał sprżet do ASG - i tak głupio wpadł, ze na sprawie popłynął 3700zł.

Oczywiśćie nie piszę że tak musi być - ale jeśli przyjdzie 30kg paczka z podarkami dla Pana kowalskiego, to ktoś moze chcieć sprawdzić, co to za podarki z chin przyleciały, zgadza się?


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

otrzymalem odpowiedz hehe

Dear Sir

Hi

I will shipping to Poland,but can you E-mail to me on this address(toponebrian@yahoo.com.hk)

Thank you


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 największe prosze-tylko jaka cena??

Czy ja czegoś nie zrozumiałem czy jest może tylko jedna wielkość pompy z możliwością ustawienia czasu dla różnych mocy?

Też jestem chętny na jedna pompę. Jeśli to co napisałem wyżej to jakaś bzdura to reflektuję na najsłabszą:(


________________________________ korale koloru koralowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to sa jedne pompy jedynie czas dmuchania ustawiasz wszystkie sa takie same z 3 trybami pracy jedyna wada jest to ze nie da sie wyeliminowac poszczegolnych trybow pracy i tak

Najslabszy tryb czyli 2000l/h ustawiasz od 10 do 20s

Sredni tryb czyli 8000l/h ustawiasz od 5 do 15 s

najmocniejszy 15000l/h mozesz ustawic od 2 do 10s

Nie mozna ustawic tej pompy by dmuchal np tylko na serdnim trybie czy na najmocniejszym zawsze sterownik przechodzi od najslabszego do najmocnieszego dmuchania


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a może by tak poprosić Simon'a o pomoc.

Simon co ty na to ??? Możesz coś pomóc w tej sprawie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pszemku wiem co to Value Added to Tax, prowadze na wyspie 2 firmy, jedna na vacie 2 bez, wiec z grubsza sie w ksiegowosci orientuje.

Pisalem ze kupuje od nich na wlasne potrzeby, choc czasem wezme cos extra zeby taniej wyszlo. Jak pisalem wszystko co puszczaja przez ebay wysylaja jako gifty (moich kilkanascie dupiatych zarnikow tez tak przyszlo). Co do cla......... Nie wiem jaki jest w Polsce regulamin ebay, zreszta czesto sie to zmienia. Tutaj jest tak ze sprzedajacy musi powiadomic w aukcji o wszelkich dodatkowych kosztach np clo. Sa firmy na ebayu ktore doliczaja clo w przypadku exportu za granice i jest to wyszegolnione w opisie aukcji. Skosni nic o cle nie pisza wiec jak komus dolicza mozna sie zawsze do ebaya odwolac - nie wiem jak u was ale tutaj to kretyni pracuja, papierow tony trzeba wysylac, kosztuje to itp ale zawsze mozna.

W UK czesc osob posluguje sie rachunkami z ebaya badz paypala jako fakturami- nie wiem czy to dziala w Polsce i jest sliskie ale w malych biznesikach przechodzi.

Ja od nich nie importuje i nie puszczam tego dalej. Czasem kupie pare sztuk wiecej zeby zaoszedzic i pozniej sie z kims wymienic czy sprzedac komus jak ktos szuka ale to tyle.

R.I.P. Nie wiem jak moglbym pomoc - mieszkam w UK a do kraju praktycznie nie zagladam- wole inne rejony pozwiedzac.


180x75x75 + sump 240litrow + fragowe 150x60x20, 2x400W+8x39W, Fragowe 6x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Simon - nie wyobrażam sobie, jak sprzedawca moze poinformowac kupujacego o cle - jest to ustalone przepisami w kraju docelowym - i wątpie aby skośnooki wiedział, ze na elektornikę medyczną u nas cło jest takie, na elektornikę "audio-video" takie a na pompy takie...

Wysokość stawki celnej okreslona jest na pdotsawie umów międzynarodowych, i choć oczywiście stawki preferencyjne są dla wielu krajów(zazwyczaj kraje słabe gospodarczo ale rozwijające się - typu sri lanka itd)

I to nie im płacisz cło - a firmie kurierskiej która do Ciebie zadzowni i poinformuje - paczka jest w poslce, leży na cargo, prosimy o upoważnienie do reprezentowania przed UC oraz tłuamczenie faktury(rachunku) - co jest w srodku.

Następnie oni za Ciebie pokrywają cło i VAT a Ty płacisz to przy odbiorze przesyłki od kuriera - i chńczyk nic o tym nigdy się nie dowie -ile, co, komu..

Oczywiście, ozesz napisać do upwoażnienia, ze dostałeś od kolegi zza granicy 16 pomp - inna sprawa jak na to spojrzy smutna pani z UC - czy nie zechce puscić Cię na "zieloną ścieżkę" - cyzli jak to się mówi w ich języku - na rewizje. A wtedy moim zdaniem zupa blada..

W przypadku małych, drobnych przesyłke to luz - a wiesz jak bedzie wyglądał karton powiedzmy z 15 pompami - jak od 32" telewizora - i to nie plazmy niestety.

Pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie otrzymalem od nich wiadomosc napisalem ze kupuje 15 szt resun to chca za to 1500$$ z przesylka wlacznie tpowiedzial ze beda to 3-4 paczki gdyz doslownie nie chce bym placil tax-y

Czyli nie ma co robic jednych wielkich zakupow pozdrawiam


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no widzisz - tak myślę, ze ma to szanse przejścia - tyle że przy większym zamówieniu możńa negocjować cenę.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem tylkoz e wieksze zamowienie dla nich to 100szt a nie jakies 15 czy 20 pomp


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rezygnujemy??

pilot - 2 szt.

MMirekJ- 1 szt.

lukas - 1 szt.

nowy_zarazony - 1 szt.

pa_blo - 2 szt.

R.I.P - 2 szt.

Wlodzimierz BIES - 1 szt.

Rebciu - 2 szt.

rs - 1 szt.

Piotr1 - 1szt.

pol - 2 szt. (odbierasz w Polsce??)

Przemek - 1 szt.

Andrzej Rogoda - 2 szt.

mati - 1 szt.

Arko - 1 szt.

BartY - 1szt.(2?)

blazej - 2 szt.

R@F@L - ?? szt.

andrniew - 1szt.

kiwalski - ?? szt.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam tez bym wziol 1 sztuke .pozdro adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nowy_zarażony :

Czyli rezygnujemy??

Nie rezygnujemy tylko tworzymy kilka grup i zamawiamy po kilka osob a nie wszyscy na raz :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:( Wiec zbieram osoby chetne ze slaska:) Sam nie moge zamowic, nie mam konta na ebay a co za tym idzie zadnych pozytywow no i jestem nieletni. Moge natomiast rozprowadzic czesc pomp. Praktycznie w sezonie co tydzien zaliczam trase Katowice-Czestochowa z mozliwoscia umowienia sie po drodze na odbior pompy. Ktos z okolicy ma konto na ebay i podejmie sie zamowienia??

jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.