Skocz do zawartości

Warlock

Klubowicz
  • Liczba zawartości

    339
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Informacje o profilu

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Skąd:
    Małopolska

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

  1. Warlock

    Reaktor wapnia

    Dziękuje za informacje, jeśli mogę zapytać jaki teraz planujesz budować? Jaki wymiar, pojemność? Praca z sonda, pH komputerem czy innej budowy? zapewne koszt takiej wersji diy taniej wychodzi niż ze sklepowej polki?
  2. Warlock

    Reaktor wapnia

    Temat jasny ze nikt nie leje z reaktora do zbiornika FO, temat jasny ze kwestia obsady. Dedykowane pojemności jak sadze tez nie opisują ze są do FO. Bardziej kwestia nie w ta stronę nikt nie kupuje mega wypasionego reaktora do powiedzmy 300l bardziej byłbym skłonny w druga stronę. Choć mało zadowalająca odpowiedz, jakiego reaktory używasz? Do jakiej obsady ? Film sps jak to z Twoim zapotrzebowaniem ? nie wchodzę w szczegółowa prace reaktora, każdy reaktor czy taki czy inny ma rozpuścić wkład a w jaki sposób to zrobi to już kwestia modelu, za proste by było właśnie to co piszesz, żebym podał wymiar, obsadę a ludzie zrobią swoje. Co z tego jak i tak to co napisałem wyżej nie zostanie wyjaśnione. Niestety tak to teraz wyglada, ludzie nie podchodzą do tego aby zrozumieć tylko jak ktoś im powie.... nie ma na to gotowego przepisu, jak ktoś nie ma pojęcia o co w tym chodzi. Niestety tez niezadowalająca odpowiedz, czy mógłbym Ciebie prosić jak wyglada sprawa reaktora u Ciebie? Jak byś mógł opisać, jaki model i jaki zbiornik? Ile wkładu idzie itd z góry dziękuje Dziękuje za informacje, czyli kwestia rozchodzi się na to ze bedzie trzeba częściej uzupełnić wkład? Szybciej będzie pracował ? Czy powiedzmy odciek będzie taki sam, taka sama szybkość zużycia, ale z racji ze wkładu jest mniej częściej trzeba będzie go uzupełniać? Powiedzmy 4000 w obiegu z spsami. Do wyboru przykładowo reaktor realtor do 3000 będzie za mało ? Czy może reaktor do 5000l. mniejszy będzie tańszy od większego ale wyjdzie częściej dosypywać wkład, dodam, ze mając okrojony budżet. Co by było lepszym rozwiązaniem? Do zbierać kasę na większy, czy częściej uzupełniać wkład? Dzieki
  3. Warlock

    Reaktor wapnia

    Witajcie, mam pytanie odnośnie reaktora mianowicie, zastanawiam się nad zakupem tylko po głowie mi chodzi jaki wybrać, na co zwracać uwagę. Zastanawiam się jak wyglada sprawa z reaktorem, mianowicie w opisach poszczególnych modeli są podane pojemności do jakich dedykowane są. Przykładowo mamy model do 1000l o pojemności 10litrow komory czy taki reaktor będzie za mały do Np zbiornika 2000l ? Zasada działania w każdym modelu jest taka sama, pytanie czy kluczem jest pojemność komory? Im większa tym obsłuży większy zbiornik? Co się dzieje z wkładem mając przykładowo reaktor dedykowany do 1000l a pracuje w akwarium 2000. Szybciej będzie się rozpuszczał wkład, będzie większe zapotrzebowanie ze względu na większa ilość wody? Czy wymagane jest wypełnienie komory całej wkładem? Czy kupując reaktor z opisu do akwarium 5000lwypełniamy komorę do połowy i pracuje wystarczająca a zakupimy reaktor do 2500l wypełnimy pod dekiel i będzie tak samo wydajny? Jak to z tym jest ? Przy większym reaktorze będzie wolniej pracował, przy mniejszym szybciej? Będzie się wkład rozpuszczał, ciekawi mnie jak to działa z praktycznego punktu działania. Odnośnie zużycia wkładu, doboru reaktora, itd. Z góry dzięki za rozwianie moich wątpliwości
  4. Witaj, mam pytanie, jakiej pompy obiegowej używasz i jaka jest wysokość podnoszenia ?
  5. Warlock

    Koralowce Twarde

    a skąd to stwierdzenie? Mógłbyś szerzej rozwinąć swoją wypowiedz - dzieki pastelowe kolory kojarzą mi się z zeovitem i wlasnie magicznymi buteleczkami gdzie parametry są bardzo mocno wyżyłowane i wpływają stresujco na korale i stad taki kolory , sama zabawa jest jak stąpanie po cienkiej linie gdzie naprawdę trzeba być ostrożnym , żeby nie przeciągnąć tej lini. ....Ant podziel się swoimi spostrzeżeniami. tj oczywiste, że ile zbiorników tyle kolorów. Chodzi tu o opisanie własnych spostrzeżeń co miało wpływ w danym systemie . Luźna rozmowa ...
  6. Warlock

    Koralowce Twarde

    Panie i Panowie, .... taki luźny temacik, burza mózgu, własne spostrzeżenia, itp. apropo wybarwiania koralowców twardych - tak żeby było miło i przyjemnie. Gdzieś się tam od czasu do czasu przewija to na forum/ w sieci stwierdzenie o "poprawnych/właściwych (zwał jak zwał) kolorach sps-ów - pytanie jakie właśnie są te "poprawne" wybarwienia, są jakieś wyznaczniki? Czy odbiega od normy . Jak by nie patrząc ogrom jest tego co może mieć wpływ na kolor. oświetlenie po zmianie np rur czy przejścia na led-y, wysoki poziom kh czy jakis innych preparatów, czy nawet trzymanie tego samego gatunku na różnej wysokości w zbiorniku i już może ulec zmiana jego wybarwienie, itp tematy - ogrom tego jest także .... Jakie są Wasze spostrzeżenia, sugestie, przemyślenia, itp ??
  7. Warlock

    miernik Par

    Więc wracając do meritum sprawy, jaki miernik można zakupić w PL aby spełniał "nasze" oczekiwania. Za wielką wodą popularny jest apogee quantum.... Więc na Jaki w kraju miernik można się po kusić? Wszelkie wartości odpowiadające za prawidłowe procesy fotosyntezy dla poszczególnych koralowcow są określone właśnie według tych wartości PAR. Więc może aż takie nie właściwe wartości to to nie są.
  8. Warlock

    miernik Par

    Ok, co proponujesz
  9. Warlock

    miernik Par

    Witajcie, mam pytanko do znawców tematu Jaki miernik PAR polecacie? Do akwarystyki rzecz jasna i z wodoodpornym czujnikiem i najlepiej jak by był do kupienia w kraju. Dzięki
  10. Warlock

    Stawka VAT jaka?

    Witam, Mam pytanie do osób bardziej w tematyce - jaka jest stawka vat na obsługę akwariów? Może się ktoś orientuje bo w sieci to trudno jest co znaleźć co by można było określić jaka jest stawka. Na usługi ogólnie znalazłem, że jest 23 jak to się ma w przypadku obsługi czyszczenia akwarium? Dzięki za pomoc.
  11. Niby dawno ale cały czas aktualne, macna 2014 był wykład na ten temat polecam.
  12. 106:16:1 (Carbon:NO3:PO4)I to nie jest według mnie
  13. że tak zapytam w jakim celu chcesz zejść do takich wartości no3? Takie wartości negatywnie wpłyną na kondycje korali, zacznie się głodowanie i powolne zejście. To jest dla mnie niezrozumiałe takie zerowanie tych wartości no3 jak i po4,to tak jak jak chodzenie po ciękiej lini. Uwierz mi można można mieć dużo wyższe wartości tych związków i mieć piękną rafę wszystko rozchodzi się o stosunek pomiędzy nimi. Jedyną opcję węglą którą można zastosować to wóda ale jak piszesz, masz już kręcące kulki to tylko kwestia czasu jak tak bardzo chcesz zejść w dół z parametrami choć przy tak niskich wartości to będzie trudne. Jeśli mógłbym zapytać co to jest za odpieniacz, że wymaga tak dużej pompy ? Taki jakiś jest wyścig nie wiem czemu w montowaniu coraz to mocniejszych pomp -fajnie jak się zapnie taką pompę woda mleko ale czy takie oczyszczanie odpowiednie?? właśnie nie, kolejny raz wydajność zależy od odpowiedniego stosunku wody do powietrza (2:1). przykładowo mając odpieniacz na rurze 250 spokojnie można zastosować pompę 7000-6000l/h i przy doborze odpowiedniej zwężki zachowamy ten stosunek powietrza do wody i odpienianie będzie dużo efektywniejsze niż zastosowanie takich dużych pomp. Także spokojnie to nie wyścigi zbrojne.
  14. Piękne są takie mix-sy, według mojej skromnej opinii kwintesencja akwarystyki morskiej, różnorodność życia wszystko pięknie współgra w jeden piękny obraz rafy. Może minimalistyczny ale piękny. Niedoścignionym mistrzem (według mojej skromnej osoby) jest właściciel tego zbiornika (zdjęcie z 2009) może to wielkość zbiornika, ogromne zaplecze a może ręka... różnorodność gatunków, życia powalająca. (gdyby miałbym wybierać Chingchai czy David - wybrał bym David)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.