Skocz do zawartości

Wieczny

Klubowicz
  • Liczba zawartości

    898
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez Wieczny


  1. Hejo, szukałem szukałem i nie znalazłem żadnej informacji o tym czy da się, można używać paletek bez odpieniacza, albo czy ktoś stosował i jakie były rezultaty. Dlaczego takie pytanie a dlatego że ciągnę system bez pienidła już ponad 4 lata, ale z racji przeprowadzki powiększyłem zbiornik, i bardzo mocno obsadziłem rybami i teraz no3 i po4 troche poszło w górę. Z po4 to poradzę sobie rową, ale no3 już nie tak łatwo bo też niemam miejsca na większy algaescruber. Jak myslicie ???


  2. Witam mam mały problem, moja welosophylia coś traci tkankę i zastanawia mnie co może być przyczyną. Czy byłby to wynik przygłodzenia? Złej wody? czy kij wie czego jeszcze.Może mi ktoś podpowie albo doradzi co zrobić by jej pomóc.Koral jest u mnie ponad rok, reszta korali LPS wygląda dobrze i rosną.

    Zas. 1,024

    Temp. 25

    Kh 7,6 

    Ca 430

    Mg 1290 

    No3 0,1 czasami nawet 0 

    Po4 0,17 obecnie, zbijam bo miałem przez długi okres 0,50 przez zaniedbanie z robieniem testu. 

    Do zbiornika idzie plankton EasyBosster co dzień, światło T5+LED, rowa, garść węgla, podmianki co dwa tyg ok. 10% baling ATI pro. Filtr ro di regularnie wymieniany. Obsada lps& miękkie, Nie mam pojęcia co może być nie tak skoro reszta pompuje się bardzo dobrze.

    https://images89.fotosik.pl/459/feed0be532fd7222med.jpg 


  3. 25 minut temu, Beti napisał:

    Tez tak myślę, ja w ostatnich dwóch testach też miałam mniej 660mgl/l ale czy to błąd ? nie widzą tego hmm...to trochę czasu już trwa.

    Mi od ponad dwóch lat pokazuje braki i znajomym także, może nie ma to aż takiego wpływu dla nich czy pokaże niedobór czy nie? Bo jak inaczej to zrozumieć.


  4. 5 minut temu, klossowski napisał:

    No chyba nie bardzo, bo ta żywa  jest po 20 zł.....

    Tak tylko to była zapewne sucha skała i została ożywiona i Bóg jeden wie w jakich warunkach była trzymana i co wchłonęła i czy nie odda czegoś. A żywa skała to jest przywieziona z oceanu i to jest prawdziwa żywa skała za która teraz płaci się majątek, a nie jak 10 lat temu 35-40 zł/kg

     

    9 minut temu, michall_181 napisał:

    Jak dotąd każdy opisuje moje przemyślenia emoji3.png dzięki bardzo, przynajmniej wiem, że jest nad czym myśleć. Skłaniam się ku tej właśnie skale. W zasadzie od początku nie brałem pod uwagę suchej, zwłaszcza po przeczytaniu jakie akwaryści mieli z nią problemy. Boję się, że wtopię ale życie weryfikuje m.in. hobby i nie mogę sobie pozwolić na 10 kg żywej ze sklepu czy importera.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

     Zapamiętaj sobie jedno skała to jest serce akwarium, jak kupisz syf to będziesz miał kłopoty, zakładałem już nie jeden zbiornik i zawsze wolałem dopłacić kilka złotych i kupić dobra sucha skałę niż jakieś, używki czy skały syntetyczne. Decyzja należy do Ciebie ostatecznie oczywiście. Jak się zdecydujesz na zakup tej żywej od kogoś tam to zapytaj: jak długo ja ma, w jakich warunkach była trzymana, czy nie lał lekarstw czy innej chemi do akwarium z tą skała, kiedy ja kupił, czy kupił żywą czy była sucha itp.


  5. Mam pytanie zakupiłem druga partie Ati Es Pro bo pierwsza już kończę, i mam w tej nowej w jednej z butelek na dnie kryształki większe mniejsze, wygląda to jakby nie rozpuściło się coś miał ktoś taki przypadek albo wie dlaczego tak jest??? dodam że kryształki są w butelce nr 1


  6. U mnie jest tak ze za dnia nie wystawiają polipów ani Calustrea, acany, lobophylie,trachy,cynariny natomiast jak światło przygasa to wtedy zaczynają i są przez cała noc otwarte pewnie przez to takie zachowanie że nocą karmie te korale.Natomiast @Tester mam podobne zachowanie dunki też nie chce polipować od kilku miesięcy jeszcze catalaphylia która mam od ponad 2 lat tez coś od kilku miesięcy ledwo pompuje się wygląda jakby wegetowała :( czemu nie mam pojęcia.


  7. Ja mogę dodać od siebie że używam dwóch rodzajów pokarmów dla korali, LPS Grow&Color od FM oraz Reef-Roids Polyp Lab. Ogólnie efekty widać po kilku karmieniach, natomiast mam też pytanie trochę inne, jak karmie nocą moje korale LPS to nie które z nich rano maja pokarm jakby zwrócony czy to jest ze względu ze koral jest przejedzony czy jak to mam odbierać??


  8. Mam coś takiego w dosłownie 4-5 miejscach w akwarium, nie wiem co to może być, na początku myślałem że cyjano ale jakoś nie jestem przekonany dziś wyciaglem taki większy kawałek oderwal się bez problemu i jest dość miękki,w środku jakby była tkanka w dotyku taki coś ala gąbka, nie widziałem kanalaikow bo też myślałem że coś z rodziny gąbek, czy miał ktoś takie coś albo wie co to może być???

     

    https://m.fotosik.pl/zdjecie/pelne/1bf5d16ad7cddb13

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.