-
Liczba zawartości
115 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Typ zawartości
Profile
Forum
Galeria
Kalendarz
Blogi
Articles
Member Map
Sklep
Zawartość dodana przez Nicol
-
Dawkowanie bakterii zgodnie z zaleceniami producenta (raz zastosowana dawka uderzeniowa). Na początku próbowałam rwać, w akcie desperacji nawet czyściłam szczoteczką fragmenty skał. Z moich obserwacji wynika, iż zabiegi te przyczyniły się do rozsiania tej plagi na każdy fragment skały w moim zbiorniku. Po jakimś czasie odpuściłam sobie tego typu zabiegi. Szukałam innego sposobu, no ale o nim już wspominałam. Co do soli: Początki plagi Preis, jak zorientowałam się, że najprawdopodobniej dostarczam zbyt dużo pożywki wraz z podmianą przeszłam na Instant Ocean.
-
Witam, walka z tym glonem to potworność, swój sukces zawdzięczam swej cierpliwości oraz licznym wyjazdom. Co do pytań które zadałeś: 1) podmiany wody ograniczone zostały maksymalnie tzn.może z raz na 2 - 2,5 miesiąca i to 5 % objętości zbiornika, oczywiście i tutaj postaraj się używać soli najuboższej. Pamiętaj o jednym, nadmiar micro w wodzie to pożywka dla derbesi. U mnie odbyło się to kosztem utraty prawie całkowicie kolorów wśród koralowców SPS. 2) bakterie w moim zbiorniku są lane od zawsze, raz w tygodniu BioGro. Powodzenia. P.S. Nie wypowiadam się na temat stosowania DinoX - bo ten preparat nie był użyty w moim zbiorniku.
-
Nie no dzięki za podpowiedź jak załatwić sprawę z uszkodzoną pompą i komu ją przesłać. Co do uwzględnienia gwarancji, wtedy jeszcze miałam z nim kontakt i telefonicznie potwierdzał, bezproblemowe załatwienie sprawy.
- 109 odpowiedzi
-
To, że ktoś kupił DIY bo chciał zaoszczędzić troszkę kasy to nie powód do tego aby go oszukiwać. Osobiście w ramach gwarancji wysłałam w kwietniu pompę odpieniacza do naprawy, po dzień dzisiejszy cisza.
- 109 odpowiedzi
-
Możliwe, że Sebastek ukrywa się na forum pod innym nickiem i śmieje się nam w twarz. Wskazanym jest zweryfikować tego użytkownika pod tym kątem. Ostatnie logowanie 12.07.2016 r., nagle zapomniał o forum i przestał tu zaglądać - jasne.
- 109 odpowiedzi
-
Od kwietnia 2016 roku, borykam się z problemem odzyskania pompy odpieniacza, którą to wysłano Sebastkowi w ramach naprawy gwarancyjnej. Oczywiście na początku było zwodzenie za nos, że trzeba czekać. Od lipca kontakt się zerwał, brak jakiejkolwiek informacji. Widać nawet, że Sebastek w ogóle się nie loguje na forum. Ma ktoś wieści co się dzieje ??? Jakiś numer telefonu byłby też mile widziany.
-
W pierwszym poście wskazane są parametry W kwestii informacji dla innych użytkowników, po ponad połowie roku plaga glonów opanowana. Zamieszczę poniżej kilka moich spostrzeżeń z walki z tym glonem. Glon potrafi opanować 100 % powierzchni skały (i nie muszą to być wcale przylegające do siebie fragmenty skały). Jednocześnie nie można mylić tutaj glonu który towarzyszy dojrzewaniu zbiornika z tym o którym się rozpiszę. W walce nie pomaga wyrywanie, szczotkowanie skały. Inni piszą o parametrach, że tutaj należy szukać przyczyny. Niestety, ale przyrost tych glonów nie wiąże się z parametrami, wręcz przeciwnie doskonale rośnie w książkowych parametrach. U mnie PO4 i NO3 niewykrywalne. Próba z podbiciem Mg i kH, bez efektu. Dolabella, nie jest zupełnie zainteresowana tym glonem. Zje każdy inny ale ten ewidentnie jej nie smakuje. Salarias omija to wielkim łukiem, pokolce również tego nie skubią. Z obserwacji mogę stwierdzić, że jedynym sposobem na ograniczenie przyrostu tego glonu jest zaprzestanie lania mikroelementów, stosowanie najuboższej soli, ograniczenie podmian wody, no i czas dużo czasu i mega cierpliwość. W moim przypadku stosowanie się tych zasad było utrudnione gdyż zbiornik porośnięty mam bogato SPS-mi, a głodówka korali była mi nie na rękę. W walce z glonem nie stosowano nigdy chemii. Na jednym anglojęzycznym forum, mowa jest o tym, że pomóc może preparat DinoX, jednakże we mnie brak było tyle odwagi by tego użyć. Zresztą cenniejsze dla mnie było życie w zbiorniku niż "pozbycie" się tej plagi.
-
Kapitan.andrzej przed zakupem poczytaj sobie jeszcze ten wątek: http://nano-reef.pl/topic/86780-odpieniacz-sebastek/
-
W kwietniu wysłana pompa odpiernicza na gwarancji do Sebastka. Do końca czerwca informował, że trzeba czekać. Od połowy lipca skończył się kontakt. Bez komentarza, a ktoś tu mówi, że support na najwyższym poziomie -
-
Zwierzaki w doskonałej kondycji, zawsze ciekawa oferta i na domiar wszystkiego profesjonalna obsługa.
-
Tom_Killer, a co Ty się dziwisz Hiszpańska Mucha robi swoje P.S. A po moim powrocie na pewno zajadę do Ciebie, wiesz po co
-
Maciek J. u mnie niestety Dolabella omijała ten glon wielkim łukiem, ewidentnie jej nie smakował. Kombinowanie u mnie z ograniczeniem podmian nie odniosło żadnego pozytywnego efektu, wiec podmianki zostały przywrócone do standardowego cotygodniowego układu. Mój plan co do walki z tym glonem to podbicie kH i obserwowanie jak na to reaguje.
-
Tom_Killer po moim powrocie i tak jesteśmy umówieni więc jeżowca na wczasy mogę zabrać Shellik - przy usuwaniu ręcznie faktycznie całkiem nieźle to odchodzi od skały, aczkolwiek nie tak że można się tego łatwo pozbyć. Z moich spostrzeżeń to te bardziej już wyrośnięte łatwiej odchodzą aniżeli te młode. Dodatkowo na samym szczycie skały czyli tam gdzie dociera najwięcej światła ten glon tam właśnie wygląda najgorzej - tak jakby ustępował - jest wręcz przezroczysty. Zaś dolne partie skały - to soczysta zieleń.
-
Zastanawiam się też nad usunięciem glonu poprzez wyciąganie skały pojedynczo i oczyszczaniem jej szczoteczką z tego dziadostwa. Obawiam się jednak rozjechaniem parametrów.
-
O jakiej wartości kH, mówisz ??? Nie chce aby zaszkodziło to SPS-om.
-
Ballinga mam bez mikro, a SBS nie stosuję. Mg utrzymywany jest na wysokim poziomie 1480, a był jeszcze wyższy wtedy kiedy podmianki były wykonywane na soli Blue Treasure. Glon usuwam ręcznie, systematycznie przy podmiankach. Faktem jest to, że z żywych organizmów to jedynie Tectus to wcina (mam ich za mało bo zaledwie 6). Prawda jest taka, że może armia Tectusów (około 50) może by to ogarnęła
-
W obsadzie i ilości nie dopatruję się problemu. Karmię raz dziennie i dwie kostki (6 ryb). Ciężko coś sensownego znaleźć w kwestii walki z tym glonem i źródeł jej rozpowszechniania. Ktoś kiedyś pisał, iż Derbesia ma to do siebie, że do wzrostu nie potrzebuje wcale PO4 i NO3, to mikroelementy dostarczane do zbiornika są właśnie tym składnikiem.
-
Brak dostępu do światła dziennego. Sól kiedyś Blue Treasure teraz Preis.
-
Pokolce pływają dwa i ne są zbytnio tym zainteresowane. W tym zbiorniku od samego początku mam świetlówki ATI w takim układzie: 2x Aquablue Special; 4 x Blue Plus.
-
NA początku napiszę kilka słów o moim akwarium. Zbiornik zalany w styczniu 2015 roku. Akwarium - 120x50x50 ( w zbiorniku przewaga SPS), Sump – a w nim około 80 litrów wody. Na dzień dzisiejszy taki oto sprzęt pracuje w moim zbiorniku: Oświetlenie – 6 x 54 W (ATI SunPower – ściemniana) Opieniacz – WhiteSkim 200 (na pompie JEBAO AC 6500) Pompa obiegowa – JEBAO AC 5000 Dozownik do Ballinga – JEBAO DP-4 Cyrkulacja – JEBAO WP 40 Skały w zbiorniku około 30 kg. Do zbiornika obecnie (wcześniej też tak było) dolewam tylko Ballinga FM i bakterie Biogro. Parametry wody: PO4 - 0 (mała Hanna). Pozostałe parametry mierzone testami Salifert: NO3 - 0; Ca - 430; Mg - 1480; kH - 7,7; pH - 8. Zasolenie - 35 (refraktometr RedSea). Problem z glonami pojawił się jakieś 5 miesięcy wstecz. Nie mogę sobie z nimi poradzić, systematycznie je wyrywam ale z perspektywy czasu widzę, że nie daje to żadnego efektu. Dodam jeszcze, że dolabella tego nie zjada. Poniżej zamieszczam kilka zdjęć jak ten glon wygląda (według mnie to derbesia). Jak z tym walczyć ??? Proszę o pomoc w tym zakresie.
-
Na sprzedaż Chaetodon collare, wielkość:około 6 cm, cena: 120 zł. Obecnie rybka przebywa w kominie. O szczegóły proszę pytać na prv lub rozmowa telefoniczna.
-
Co do spotkania to jestem za
-
Dziś do sprzedania Centropyge bicolor. Sprzedaję bo nie dogaduje się z żółtkiem. Wielkość - około 5 cm Zdrowy, przyjmuje mrożonki i suchy pokarm. Cena: 100zł Odbiór: Osobisty - Toruń (nie wysyłam).
-
Hehehehehe a no wiem wiem jakie tam wyniki osiągasz
-
Tarło za tarłem u Ciebie, na początku anthiasy później Valenciennea sexguttata, krewetki no i teraz bicolor. Nic tylko pogratulować P.S. Co Ty do tej wody lejesz że tak im dobrze ???