Skocz do zawartości

Lipa

Klubowicz
  • Liczba zawartości

    30
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Informacje o profilu

  • Imię
    Krzysiek
  • Płeć
    Mężczyzna
  • Skąd:
    Wa-wa
  • Akwarium
    800

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

  1. @dale - gratuluję nabytku z tego co pamiętam to w procesie fotosyntezy też zachodzi jakaś wymiana gazowa @Gr4b3Q - dzięki za pomysł, tak to jest jedna z opcji. @hoom - pomysł z wiadrem jest super prosty i myślę że skuteczny, twoje doświadczenia dotyczą raczej refugium (glonów wyższych) niż tego o co pytałem. Dzięki za zaangażowanie Miałem kiedyś - odpieniacze jeden taki Darka w zbiorniku 300L + technika i potem Tunze 9043 w 860L + kilka technicznych w osobnym pomieszczeniu. Przy 860 w jednym w zbiorników technicznych przygotowałem komorę taką cirka 40x40x25 na glon makaron + lampka i dawało to naprawdę dobre efekty skończyło się to tym że odpieniacz praktycznie nie działał włączałem gdy ozonowałem wodę i chyba właściwie tylko po to. A bym zapomniał oba na były bezgłośne, ale naprawdę dawały radę.
  2. Witam, Po przerwie chciałbym wrócić do posolonego. Miałem już kilka sukcesów i porażek jeśli chodzi o morszczyznę. Generalnie nie udzielam się na forum bo zanim zapytam to szukam i czytam. A na forum jest tyle tematów że większość pytań już zostało zadanych i odpowiedzi też są. Korzystając z okazji chciałem wam podziękować za wkład i czas na zbudowanie takiej bazy wiedzy. No dobra ale płynąc do brzegu. Chcę odpalić baniak 375L miękkie/LPS w małym pomieszczeniu w którym pracuję. Ważne jest dla mnie wyciszenie dlatego chcę uniknąć odpieniacza (na royal/king itp nie mam kasy). Przeczytałem dość na temat budowy i funkcjonowania AS od reefhub.pl przez http://www.algaescrubber.net kilka wątków na nano-reef.pl (kidult/jaczal... ) Generalnie wydaje mi się że jestem teoretycznie przygotowany do eksperymentu i inwestycji no ale.... i tu jest pytanie. Mam wrażenie że ludzie rezygnują z tej metody bo (?) a) znajdują nowe zabawki (i ja to rozumiem ) np lśniące ociekające chromem i mające po 500KM odpieniacze, magiczne DSB bo ciekawość i wiele innych. b) to działa ale .... ? c) ... ? Ilość wiedzy i teorii zawartej na algaescrubber.net jest jak dla mnie wystarczająca i przekonywująca ale trochę ostudził mój zapał fakt patentów np na podział przepływu bąbli powietrza przez przegrodę które tam są zamieszczone wydaje mi się trochę to naciągane. Dlatego chcę poprosić o podzielenie się doświadczeniem dotyczącym AS/UAPS/ATS... itd generalnie algae scrubber?
  3. Lipa

    Algea scrubber

    Cześć, poczytaj forum http://algaescrubber.net/forums/showthread.php?65-ALGAE-SCRUBBER-FAQ tam znajdziesz chyba odpowiedz, o ile jeszcze tam nie trafiłeś, możesz podzielić się doświadczenie z AS nadal używasz? Moje doświadczenie z AS jest czysto teoretyczne i chętnie dowiem się jaka jest praktyka?
  4. Cześć ponownie, jestem zainteresowany lampami odezwij się jeśli chcesz je sprzedać. 
    Wysyłka za pobraniem tak jak proponujesz w ogłoszeniu. 
    Mój tel 693-145-800

     

  5. Cześć jeśli wyślesz lampy za pobraniem to chętnie je wezmę właśnie czegoś takiego szukałem. 

     

  6. Lipa

    1500l w obiegu a lampa uv

    Cześć, sprawdź ulotkę uv Aquamedic helix max pewnie coś podpowie ja używam ozonu. Poczytaj o cyklu rozwojowym pasożyta ospy wydaje mi sie ze ta długość swiecenia nie koniecznie wynikała ze słabych parametrów lampy.
  7. Lipa

    Refugium a pH jaka wielokość

    Magu - to nie brzmi dla mnie zachęcająco 0,3 to za mało niestety w swojej galerii masz fotkę sump`a i zielono tam Magu dziękuję za doświadczenie. Jacek daj proszę znać jak zobaczysz jak to hula TMK - A czy potrafisz powiedzieć coś więcej? o "... coś zalezy od ilosci glonów (czyli np powierzchni), gatunku i jego szybkosci metabolizmu..." - Nie wiem jaką powierzchnię zbiornika pod refugium dobrać? - jakiego gatunku glonów szukać czy to ma jakieś znaczenie czy kierować się tylko szybkością wzrostu np.? W sumie to liczę na to że ktoś tak jak Magu i Jacek w przyszłości podzieli się doświadczeniem.
  8. Lipa

    Refugium a pH jaka wielokość

    Panowie w sumie to nie wiem co napisać. Może tak, rzadko pisuję na forum gdyż często znajduję tu dzięki Wam odpowiedz na moje wątpliwości, i z jednej strony cieszę się że otrzymałem odpowiedz na post, ale nie jest to odpowiedź na moje pytania, a starałem się je wyróżnić. Mam wrażenie że nie czytacie tego co napisałem na początku. Pewnie jestem w lepszej sytuacji od was bo ja Was znam z forum Wy mnie nie dlatego też starałem się opisać system w na miarę wymagań dotyczących problemu. - Mam miejsce na dodatkowy zbiornik pod refugium/gloniska i mogę tam świecić w odwrotnym cyklu do głównego. - Pewnie mogę to osiągnąć przez dostarczenie "świeżego" powietrza kallkwasser czy glony może coś jeszcze, a zapomniałem lub nie znam? - Cirka 930L w obiegu. Załoga to może mieć znaczenie?: 3 krewetki wundermani, 2 wężowidła, ślimaki, hepatus 9cm, zebrasoma desjardini 9cm, borsuk 10cm, błazen 1 6cm i 4 małe po około 2cm, Pervagor janthinosoma, babeczka 5cm, 2 garbiki trochę korali zbiornik na rozruchu po przeprowadzce cirka 5-6 miesięcy jeszcze na dorobku... ----------------------------------------------------------------------------------------------------------- Może ktoś zaobserwował zmianę pH lub już stosował to rozwiązanie? (gloniska refugium?) Pytania: - Jaka masa zielonego pozwoli mi na ruszenie Ph w górę? - Czy macie jakieś doświadczenia w tym temacie i chcecie się nim podzielić? - Nie wiem jaką powierzchnię zbiornika pod refugium dobrać?
  9. Lipa

    Refugium a pH jaka wielokość

    Jacek - nie chodzi mi o wahania to jest jasne, może niejasno opisałem co chcę osiągnąć. Chciałbym dobić do cirka 8.2 w max i spadkiem do 8,1 min i mniej tym lepiej, Pewnie mogę to osiągnąć przez dostarczenie "świeżego" powietrza kallkwasser czy glony może coś jeszcze a zapomniałem lub nie znam? Z rurką na okno nie bardzo mam jak niestety pewnie było by najprościej. przy kallkwaser jak dojadę do 8,1 to kh mam 12... Tak więc zastanawiam się nad glonarium/refugium i nie wiem jaka masa zielonego pozwoli mi na ruszenie Ph w górę? Z wietrzeniem to dobry pomysł ale zmino w zimie jest zazwyczaj
  10. Lipa

    Refugium a pH jaka wielokość

    Tak wiem dziękuję za propozycję ale nie mam takiej możliwość... też już nad tym myślałem...
  11. Witam, Ma zbiornik o pojemności około 830L i obieg pewnie ze 100L chciałbym podnieść i zmniejszyć wahania pH, teraz w cyklu dobowym mam od 7,8 do 7,98 czasem 8,0 (dozuję trochę kallkwasser i dłużej świecę) chciałbym dojść do 8,1 do 8,2. Mam miejsce na dodatkowy zbiornik pod refugium/gloniska i mogę tam świecić w odwrotnym cyklu do głównego. Nie mam specjalnych problemów z NO3 i PO4 filtrację opieram na odpieniaczu/wódce/matrix (tak jak siporax) i tego dalej się pewnie będę trzymał. Na reefkeeping wyczytałem że optymalna wielkość refugium to cirka 20% wielkości "display" mi jednak chodzi tylko o podniesienie i stabilizację pH. - Czy macie jakieś doświadczenia w tym temacie i chcecie się nim podzielić? - Nie wiem jaką powierzchnię zbiornika pod refugium dobrać? Pozdrawiam KL
  12. Lipa

    Light Composer

    Witam, No właśnie, czy ktoś używa? Dla tych co nie wiedzą moduł oprogramowania do Profilux z wiązany ze sterowaniem oświetlenia. Można uruchomić bez komputera Profilux używając ProfiLuxControl ->Illumination->Light Composer Uważam że w połączeniu z LedControlV2 jest w tym moc do DIY.
  13. Przepraszam że sie wtrącam w wątek - przy okazji o jakich czujnikach mówisz? Możesz podać link? Pozdrawiam KL
  14. Mam z e-rybki 110x60x50 z OW - i jestem na TAK, następne też będzie z e-rybki A nie jest to mój pierwszy zbiornik z OW. Pozdro Lipa
  15. Jeśli masz taką możliwość najpierw sprawdź na 450mA wszystkie ja próbowałem pomieszać XP-E RB z Red na jakieś 650mA i nic mi z tego nie wyszło, nie było to jakoś istotne więc temat zostawiłem, nie mam pojęcia dlaczego ale po prostu nie szło (nie świeciły w sensie...) już wiem skąd ta masa tu jest opis sterownika LED dareltek "... - Rozłączona masę wejściowa i wyjściowa, minus wyjściowy nie może być połączony z minusem wejściowym...."
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.