Jump to content

kali

Klubowicz
 • Content Count

  30
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  rzeszów

Recent Profile Visitors

427 profile views
 1. Witajcie Akwarium 70x36x36 Posiadam lampę na led cree +- 35W (tylko białe plus niebieskie)i chciałbym dołożyć świetlówkę T5 - Tylko by była możliwość to 24 w ? odpalać na kilka godzin ? Jaką polecacie świetlówkę by korale zadowolone w takiej konfiguracji ?
 2. kali

  Co to jest :(

  Tak wiem że to nie zoa bez jaj Ale pytam o żółty element i że to gąbka to nie wierzę
 3. kali

  Co to jest :(

  Dziękuję za zainteresowanie. Mam żółtą gąbkę gdzie indziej ale to wygląda inaczej i ma takie jak by zarodniki i z siłą przymocowane zapinanego takiego rzepu od kurtki ... A coś innego niepokojącego widać ?
 4. kali

  Co to jest :(

  Witajcie , Proszę powiedzcie mi co to widać na zdjęciu, zrobione po zgaszeniu by lepiej widać. Dodam i zoa w dodatku ciągle skurczone i brak kolorów
 5. Powitać Więc tak mój poprzedni post skasowany nie jestem tylko agentem a akwarystą. Jestem agentem firmy PZU i taką odpowiedz dostałem. W razie np awarii prądu lub innych zdarzeń losowych gdyby życie padło: Hodowla jako firma tak, natomiast samo życie w akwarium prywatnym nie ma takiego ubezpieczenia. Może na warunkach specjalnych by się ktoś zgodził lecz pewnie mało opłacalne... Natomiast stłuczenie przez właściciela-osoby trzecie, rozszczelnienia, dewastacja, akcja ratownicza, przepięci sprzętu w związku z tym tak w ubezpieczeniu PZU DOM . Gdyby ktoś by zainteresowany jakimś ubezpieczeniem , pytaniem odnośnie ubezpieczeń zapraszam do kontaktu 791 444 412.
 6. A powiedz jak mandaryn w takim litrażu ? Da radę spokojnie ? i co to za siatka że Decora nie skacze ?
 7. Czyli jak radzisz na podstawie mojego dojrzewania ?zmienić na Red Sea czy zostać przy obecnej ?
 8. Witam ponownie Więc tak walka trwa użyłem szczoteczki i prawie to zeszło lecz nadal rośnie takie dziadostwo .. Wygląda jak kurz na 1 zdjęciu ) Dodatkowo dziś skończyłem sól na jakiej startowałem sól instant ocean kupić następną taką samą czy coś innego bogatszego ?
 9. Też stawiam na dino ... Przez jaki okres świecić tylko niebieskim ? Życiu w akwarium to nie zaszkodzi ? Tematów może i sporo ale po przeczytaniu 50 mam dość szukania bo każdy się urywa i nic jasnego nie znalazłem krok po kroku postępowania. Znalazłem coś właśnie o oświetleniu oraz słabej cyrkulacji. Cyrkulację wykluczam z racji 2 falowników łącznie 5000 l/h wartości nominowanej przez producentów. Krewetkę chcę kupić ale w moim mieście bieda straszna a wysyłka z jedną czy dwoma sztukami to mija się z celem. Czekam na kolegę może będzie robił zamówienie się dołączę.
 10. Dziękuję koledzy bardzo za rady.! Każde wasze słowo analizuję i czytam po sto razy y nie robić głupot OK akwarium zalane tydzień przed świętami. Pierwsze życie jest od 3 tygodni, nie jest tego dużo lecz zoa, briareum nie dało rady padło. Grzyb od początku fajnie rośnie i widać przyrost, ukwiał też raczej napompowany pobiera pokarm tym się sugerowałem i wprowadziłem resztę, calustea stoi i w nocy są macki. Tylko oczywiście jak na początkującego przytłacza wygląd... Miejscami na 100% jest cyjano ale bardzo mało, natomiast problem jest z takimi kępkami (włoskami) koloru coś brązowego. Pokrywa wszędzie skałę gdzie jest naświetlona (po nałożeniu jednego kawałka skały na drugi -ta od dołu oczyszcza się i znika to ustrojstwo) im wyżej światła tym więcej. Przejdzie samo czy coś działać ? Oraz oczywiście zaczynam coraz to w nowych miejscach widzieć aiptasie...
 11. OK czyli koło 10 godzin dziennie, od koło 15 można palić światło do 1 w nocy. Bardziej zastanawiam się nad koralami( małe akwarium więc ryb 1-2) czy im będzie pasowało właśnie takie z za okna światło do 15 a później oświetlenie do 1 w nocy lampami . A i drugie pytanie po jakim czasie robić 1 podmianę bo czytam tematy i jasnych odpowiedzi nie ma. Zazwyczaj ktoś piszę już 3-4 miesiące po starcie o podmianach...
 12. Akwarium odpalone, nie chce zakładać kolejnych tematów. Powiedzcie proszę czy można w akwarium morskim oświetlenie odpalać np od 16-17 do 1 w nocy ? Ponieważ tak jestem w domu więc najczęściej oglądam akwarium.
 13. Jeśli można będę również obserwował A powiedz mi jeśli możesz czy kaskada i spływ wody jest słyszalny ? Pytam ponieważ w nocy słyszę tykanie zegarka u sąsiada i a sam sprzęt właśnie składam do mojego pierwszego słonego. A i ile tego phosguardu dałeś do kaskady ?
 14. Dzięki OK sprzęt się kompletuje powoli lampa już na diodach cree na dniach będzie. Doradźcie robić panel czy lepiej kaskadę FNZ3 a może coś innego ? (pamiętajcie sumpa nie może być ze względu na miejsca brak-wynajmowane mieszkanie i brak możliwości ingerencji) Sól Intseant Ocean na start a później zmiana. Jakieś bakterie na start polecacie ?
 15. Bez sumpa czyli jaki sprzęt ? Bez sumpa czyli jaki sprzęt ?
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.