Jump to content

marek_z_81

Klubowicz
 • Content count

  9
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Kędzierzyn-Koźle
 • Zainteresowania
  MALAWI, KREWETKI
 • Akwarium
  Narazie biotop malawi i krewetkarium, w planie coś słonego

Recent Profile Visitors

340 profile views
 1. marek_z_81

  Oprawa świetlówkowa

  Ja bym mógł, ale moja żona o trzecim akwarium nie chce słyszeć. Jedynie dała się przekonać na jakąś pico rafę, coś w stylu kol. kawa93 prezentowanej kiedyś na forum, ale mi się nie śpieszy, ja mam czas, to jeszcze nie koniec negocjacji. Swoją drogą takie "PICO REEF" mają coś w sobie, niektóre są ładniejsze niż niejeden wielki baniak.
 2. marek_z_81

  Oprawa świetlówkowa

  No i chyba na nie się zdecyduję. Trochę się obawiam ich awaryjności. W krewetkarium taki moduł tylko 6500K już reklamowałem, faktem jest, że z wymianą nie ma problemu. OK dzięki za pomoc, więcej pytań wkrótce w innym wątku.
 3. marek_z_81

  Oprawa świetlówkowa

  Decyzja jeszcze nie zapadła, dopiero się uczę tematu. Masz na myśli aquaela tą, o której wspomniałem wcześniej?
 4. marek_z_81

  Oprawa świetlówkowa

  Zgadza się, spytałem bo to jedyna jaką znalazłem 8W-atowa. Czyli do małych zbiorników to tylko najczęściej spotykana Aquael decolight duo marine? Szukałem jakiejś alternatywy bo te mają różne opinie odnośnie awaryjności.
 5. marek_z_81

  Oprawa świetlówkowa

  Właśnie szukam i faktycznie jest problem. Takie o barwie 10000K są gorzej z 20000K. Tak się zastanawiam czy ta http://sklep.acropor...ieska-1128.html by się nie nadawała?
 6. marek_z_81

  Oprawa świetlówkowa

  Witam. Czy Lampka DIY powieszona nad akwarium odkrytym z dwoma takimi oprawami świetlówkowymi ma prawo bytu, czy to, że oprawy nie są wodoszczelne całkowicie je eliminuje? Lampka wisiałaby jakieś 15-20cm nad akwarium, ewentualnie nawiercone by były otwory do odprowadzenia wilgoci.
 7. marek_z_81

  CX 5 lub biały cement

  Ten gips z linku jest do robienia tła 3D, ale zewnętrznego. Sugerujesz, że nada się do klejenia skały?
 8. Pozwolę sobie odświeżyć temat bo z wiele nie zostało napisane a jestem zainteresowany tą lampką. Czy są awaryjne bo lampka, którą posiadam w krewetkarium tj: aquael ecolight 11w 6500K musiałem już dwa razy reklamować a w/w lampka jest chyba bardzo zbliżonej konstrukcji.
 9. marek_z_81

  Oswietlenie

  Dołączę się do prośby o uaktualnienie linku z pierwszego postu. Dzięki.
 10. marek_z_81

  Tutaj się witamy :)

  Witam. Nazywam się Marek, jestem z Kędzierzyna-Koźla. Do tej pory dorobiłem się akwarium z biotopem Malawi i krewetkarium z krewetkami Crystal Red i Red Cherry. Do pełni szczęścia brakuje mi tylko coś słonego (nie mylić z paluszkami) W planach jest posolenie niewielkiej kostki 30L. Zanim jednak zacznę realizować moje plany muszę się czegoś nauczyć a raczej wszystkiego od samegto początku bo jeżeli chodzi o nano rafy to jestem totalnie zielony. Jak już będzie tak daleko to napewno "zaleje" was morzem pytań. Póki co witam Was serdecznie i kolegów z KM bo widzę, że jest nas więcej. A ja tym czasem zabieram się za lekturę.
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.