Skocz do zawartości

darbo

Klubowicz
  • Liczba zawartości

    76
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez darbo

  1. Sprzedam moduł chłodzący z 6 wentylatorami - cena nowego ok. 150 PLN U mnie chodził jeden sezon - doskonale dawał sobie radę w 250L akwarium. Oddam za 100 PLN razem z termostatem. W komplecie: Moduł, Zasilacz, Termostat Zdjęcie modułu:
  2. Mam do sprzedania zestaw skompletowany i zbudowany po części moimi rękoma pod morszczyznę. Prowadziłem w nim morskie ok 1,5 roku. W całości zrobię lepszą cenę. Polecam. Akwarium ze szkła Guardian 250L 100x50x50 z wzmocnieniami na wszystkich ściankach, komin przelewowy wewnętrzny z grzebieniem i 3 przelotami: spływ, rewizja, powrót - 250 pln - rezerwacja Stelaż drewniany własnej produkcji - 50 pln - rezerwacja Obudowa stelażu "szafka" kolor Wiśnia Hamilton + nakładana korona - 150 pln - rezerwacja Sump z przegrodami zrobiony ze zbiornika 112L - 50 pln 5 litrów Sera Siporax - 50pln- rezerwacja Wszystkie zdjęcia tutaj: https://drive.google...RzQ&usp=sharing
  3. Witaj, Masz jeszcze tą Sinularię lub Euphylię 1 główki?
  4. Byłem u kolegi Jarka. Piękny zbiornik pełen cudnych krzaczorów Podarował w dobrej cenie kilka fajnych szczepek - polecam!
  5. Czemu w opisie masz Śląsk? Sosnowiec to Zagłębie z tego co mi wiadomo.
  6. darbo

    Spoiny w akwarium

    Sprawa jest kiepska ale ja bym również żądał naprawy lub zwrotu kasy, mam zbiornik na przeźroczystym silikonie i nie mam w nim żadnych bąbli. Spoiny są zwarte i jednolite, mój poprzedni zbiorniczek też był zamawiany w tym samym miejscu i również było ok. Wina leży po stronie wykonawcy i jest to ewidentna fuszerka - myślę, że przy małym litrażu można by było to jakoś przeboleć ale przy 500litrach ryzyko jest zbyt duże. Nic Ci po jego gwarancji bo ona jedynie pozwoli Ci ewentualnie na naprawę zbiornika po rozszczelnieniu - nic więcej. Zalany dom i zniszczenia z tym związane możesz próbować jedynie ogarnąć ubezpieczeniem o odpowiednim zakresie. Żeby nie było że anonimowo, mój zbiornik był zamawiany w Katowicach w Aquario - zlecają to komuś ale widać że zna się na klejeniu.
  7. masz jakieś foto swojego Briareum?
  8. Zbyt mała cyrkulacja raczej, 2x koralia 900 to trochę mało. Dołóż coś albo wymień na mocniejszą.
  9. darbo

    Dolewka mechaniczno - grawitacyjna

    Myślę że nie będzie tragedii, jeśli nawet coś będzie się blokować po długim czasie użytkowania to jest do tego na tyle dobry dostęp że przeczyścić co pewien czas nie problem. Wydaje mi się że w spłuczce panują podobne "trudne" warunki, zwłaszcza u mnie bo mam cholernie twardą wodę i jakoś daje radę.
  10. Test mam raczej ok, kupiłem już drugi. Ale przy najbliższej okazji kupię jakiś mądrzejszy. Rozumiem, że wzrost PO4 powinienem również zauważyć przez pojawianie się glonów - póki co u mnie ich praktycznie brak. Jedynie pył na szybie który muszę czyścić co 2 dni. Zgodnie z zaleceniami próbuję podnosić póki co PO4 polewaniem CocaColi, robię to ostrożnie i test nie wykrywa wzrostu ale mam wrażenie że NO3 poszło trochę w dół. Zakupiłem już sole KH2PO4, jak tylko przyjdzie waga będę preparował roztwór i powoli dozował.
  11. Być może komuś się podobny patent przyda, może już ktoś ma ale... Po przesiadce na nowy system okazało się, że jedyna opcja schowania w szafce zbiornika 10L z RO do dolewki to postawienie go powyżej sumpa (na jego krawędzi). Spowodowało to nie lada kłopot z używaniem dotychczasowej dolewki opartej na czujnikach poziomu wody, sterowniku i pompie - woda po zakończeniu pompowania lała się nadal. Eksperymentowałem przez ostatnie tygodnie z ogranicznikiem przepływu do kroplówek ale to kiepski pomysł bo trudno dobrze dozować wodę. Postanowiłem opracować w oparciu o 'zaawansowaną' technologię, system dolewki grawitacyjnej składającej się z: Zaworu spłuczkowego (15zł) Węża igielitowego (4zł) Złączek (2x5zł) Zbiornika na wodę (30zł) Działa doskonale, dozuje kropelkowo i utrzymuje stały poziom wody w komorze pompy. Polecam wszystkim którzy mają możliwość umieszczenia zbiornika z RO powyżej sumpa.
  12. Dokładnie ten sam url mam otwarty od pewnego czasu w przeglądarce - czyli dobrze kombinuje. Co do CocaCola, jaką ilość na 300 litrów można bezpiecznie wlać? Czyli Purigen wrzucam dzisiaj z powrotem do sumpa.
  13. Nie jestem pewien który z absorberów jest wstanie zbić samo NO3. Wiem, że mogę sztucznie podnieść PO4 i być może nawet powinienem tylko czym?
  14. Mam od dłuższego czasu problem z niewykrywalnymi fosforanami i wysokim poziomem azotanów - mam około 30ppm czyli wysoki. Miałem w sumpie kilka absorberów, w tym: Rowa, ChemiPure Elite, Purigen. Mam wrażenie, że podczas dojrzewania pomogły, bo nie miałem dużego wysypu glonów. Tydzień temu wyjąłem je, nie mam teraz żadnego. Wrzuciłem do refugium nie wielką kempkę spaghetti i na nim chce bazować jeśli chodzi o zbijanie PO4. Niestety mimo 2-3 kostek dziennie mrożonek (nie płukanych) i czasem suchego pokarmu, PO4 w moim systemie nie chce wzrosnąć, a NO3 cały czas (mimo miesięcznego dawkowania ZeoBak/ZeoStart) nie spada (a przynajmniej nie zauważalnie). Proszę o porady jedynie od doświadczonych morszczaków i osób które miały podobny problem.
  15. Ja właśnie dlatego swój drugi zbiornik starowałem pół na pół z żywą skałą. Mój Mandaryn ma co wcinać póki co. Akwarium zalane dopiero ok. 20 grudnia 2013 a robactwa biega masa, wczoraj wypatrzyłem niezłe skupisko kiełży w kominie
  16. Dzięki Radiesteta! W takim razie nie wygląda mimo iż dziwne stworzonko na nic groźnego - zostawiam póki co.
  17. Pomóżcie, Nie mam pojęcia co to za stworzenie i czy należy się obawiać jakiejś plagi, czy może nic groźnego. Zauważyłem to coś pierwszy raz w otworze w skale, wyciąga cieniutkie macki którymi chwyta co się da i wciąga do otworu w którym siedzi. Macek jest mnóstwo, być może kilkadziesiąt. Dzisiaj po oświetleniu piasku w komorze przyszłego refugium zauważyłem kilka podobnych osadzonych w piasku.
  18. Drodzy koledzy i koleżanki. Zdaję sobie sprawę że zbiorniczek jeszcze młody i nie wszystko jest jak powinno (np. cyjano) ale chciałem póki co pochwalić się tym co jest aktualnie u mnie za szkłem
  19. kemoT, proponuję raczej użycie tzw. żywego piasku. Pamiętaj, że to nie tylko 'ozdoba' ale również siedlisko dla bakterii i innych pożytecznych dla biologii baniaka mikroorganizmów. Zbiornik i tak musi dojrzeć a w suchym piasku minie kilka ładnych miesięcy zanim pojawi się życie.
  20. Ja akurat akwaria zamawiałem w Aquario w Katowicach.
  21. Panowie, pamiętajcie o szkle Guardian - coś pomiędzy floatem a OW. Ja mam z takiego już drugi zbiornik i jest na prawdę fajne a cenowo w stosunku do OW dużo lepiej.
  22. Dlaczego nie powiesz w jakim sklepie, jeśli są podejrzenia o takie oszustwa to pisz jaki sklep - przecież chodzi o to, żeby następnych nie oszukiwali.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.