Skocz do zawartości

gajcy

Klubowicz.
  • Liczba zawartości

    32
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez gajcy

  1. Poproszony przez Egona o wypowiedź na temat rzeczywistych kolorów korali w jego nowym zbiorniku myślę, że faktycznie mogę być najbardziej odpowiednią osobą. Większość z nich znam od szczepki i czasami zdarza się , że przypominam właścicielowi skąd je posiada a tym bardziej co to za gatunek. Ponieważ zakładaliśmy akwaria razem większość z tych sps-ów posiadam również ja. Prowadząc akwaria w identyczny sposób wiele sps-ów w obu naszych akwariach wybarwiło się identycznie mimo tego ,że czasami wyglądały zupełnie inaczej i pochodziły z innego źródła. Jestem u Grześka średnio co 4-5 dni i często oceniam ich barwę co oczywiście jest łatwiejsze w pewnych odstępach czasu. W jego nowym akwarium z samymi sps-ami , które w większości pochodziły z poprzedniego zbiornika stało się coś niebywałego.Większość korali , które wydawało nam się ,że są finalnie wybarwione w ciągu paru dni zmieniła barwy. Kilka z nich do tego stopnia , że po 4 dniach jak bym nie znał ich kształtu to bym powiedział , że to inny koral.. Kolory są bardzo jasne , większość wygląda jak prześwietlone i co za tym idzie niektóre zrobiły się cudowne , ale niektóre straciły też kolory szczególnie zniknął fiolet. Myślę ,że łatwo go odzyskać ale pewnie granica jest cienka....zachowując tamte w takich kolorach. Podsumowując.. Nie znam się na fotografii ale kolory są na pewno ładniejsze niż na tych zdjęciach.
  2. Też mam jebao 12000 docierała się tydzień i teraz jest fajnie.
  3. Czyli jasno z tego wynika że FM ma za dużo żelaza i pewnie przez to wszystko co żółte było zielone.
  4. gajcy

    Która lepsza "sól bez soli"

    "Wszystkie oceany i morza otwarte zawierają takie same sole, będące w takim samym stosunku procentowym. Woda z poszczególnych zbiorników różni się między sobą jedynie stężeniem, czyli stosunkiem ilości wszystkich soli do ilości wody. Jest to podstawowa reguła stałości składu wody morskiej zwana regułą Dittmara."
  5. Czyli wątek z wysokim fe w FM nie za bardzo się sprawdził.
  6. gajcy

    Która lepsza "sól bez soli"

    Adam -Mg to pal licho ale wyobraź sobie wzrost potasu a nie wszyscy go mierzą. SBS to tak naprawdę uzupełnienie głównie Ca i Mg dla równowagi " do produkowanego ubocznie NaCl podczas stosowania chlorku wapnia i wodorowęglanu sodu celem utrzymania proporcji soli rozpuszczonych w wodzie morskiej (wynikającej z reguły Dittmara)" SBS ma być uboga jeżeli chcemy w akwarium SPS-owym mieć kolory żółty , jasno różowy , biały i inne " cukierki" a mikro lejesz z ręki ....... i to najlepiej każdy pierwiastek osobno (z tych dostępnych). I tu się zaczyna zabawa....
  7. gajcy

    Która lepsza "sól bez soli"

    Adam . Wiem , że SBS nie ma tylu na rynku co producentów zwykłej soli co zawęża możliwości. Pisząc o jednej firmie nie miałem na myśli ,że w/w sole mają być równe. Czasami jest wręcz przeciwnie używając w zbiorniku soli zwykłej która ma na starcie dużo np. magnezu i dając sbs tej samej firmy która właśnie ma mniej magnezu zachowasz właściwe parametry. Jeżeli dasz sbs innej firmy , która będzie miała dużo magnezu i jeszcze będziesz lał po równo każdego z 3 płynów a taka jest zasada Mg będzie rosło.
  8. gajcy

    Która lepsza "sól bez soli"

    ważne jest też aby używać soli "zwykłej" i soli bez soli tej samej firmy . Uzupełniając braki solą bez soli tej samej firmy mamy większe prawdopodobieństwo ,że nam się nie rozjadą główne parametry wody i np czegoś nie dublujemy.
  9. gajcy

    Heliofungia - błazenki

    u mnie było to samo w 3 tygodnie prawie zamęczyły heliofungię . Pozbyłem się błaznów i helio jest teraz średnicy 20cm okaz zdrowia.
  10. gajcy

    Zbyt niskie NO3 i PO4

    Nie wiem co ja mam dokładnie udowadniać Ci tymi zdjęciami. Myślę że nie będę jeździł specjalnie fotografować ludziom zbiorniki i zbierać dowody na moją teorię. Po to jest to forum aby się dzielić swoimi spostrzeżeniami i dzięki temu pomagać innym rozwiązywać problemy. A nie po to żeby zaraz udowadniać każdą tezę dowodami.
  11. gajcy

    Zbyt niskie NO3 i PO4

    Czego fotki bo nie kumam, zbiorników bez glonów ?
  12. gajcy

    Zbyt niskie NO3 i PO4

    Grzeniu pisałem że sprawdzone na 4 zbiornikach.
  13. gajcy

    Zbyt niskie NO3 i PO4

    Działa na pędzelkowate bardzo dobrze tylko trzeba lać codziennie. Grzeniu zapraszam.
  14. gajcy

    Zbyt niskie NO3 i PO4

    Jak zwalczasz glony to samo poco je dokarmiać.
  15. gajcy

    Zbyt niskie NO3 i PO4

    Coralsnow to preparat który ułatwia koralom SPS, LPS i miękkim absorpcję mikroelemenów oraz neutralizuje nieprzyswojone aminokwasy i inne zwiazki stosuje go jak widzę ze korale się mniej pompują szczególnie calustrella . Ale ma cudowny efekt właśnie na te glony , z którymi masz problem po 3 podaniach bedą się robić białe i same odpadać pod warunkiem ,że właśnie masz parametry o jakich piszesz niskie PO4 i NO3.Koralom się poprawi a glonów nie będzie. Sprawdzone na 4 zbiornikach.
  16. Jaki sposób walki z ospą wybrałeś , że odbiło się to aż tak na koralach?
  17. gajcy

    Zbyt niskie NO3 i PO4

    Podaj Coral Snow przez 1-2 tyg na noc wyłączając odpieniacz i po glonach. A LPS bedą się bardziej pompować.
  18. "Pompy cyrkulacyjne - Jebao JVB200 x2, 5000l / h oraz docelowo Falownik Jebao WP-40 " Dla Tego zbiornika za duża bedzie WP-40 ja mam 120/60/60 i mam na 1/2 nastawiony. Jak już do polecam Model WP-25
  19. Weź pod uwagę że Jebao WP-40 to pompa ze sterownikiem gdzie masz gro możliwości ustawień mocy ,przerw i itp. Dlatego jest droższa i nie ma co tu porównywać samej mocy. Dałbym na Twoim miejscu jedną pompę stała praca i to Jebap WP -40. Ja tak mam w zbiorniku i myślę że jest ok bo SPS mają się ok a Lps mam w jednym rogu z mniejszym przepływem. Z tym,że WP-40 mam ustawioną na połowę mocy bo by mi zbiornik wychlapało.
  20. gajcy

    Czy to napewno Quadri?

    Quadri zielony .Mojemu też tak się rozdwajały a potem się podzielił tz. nawet nie podzielił tylko potroił. wyszły dwa duże i mały pępek. Dwa duże się rozeszły pępek 2 tyg siedział pod skałą . Nagle rano zniknął i znalazłem go wieczorem 1,2m dalej. No i Kubica wylądował w kotniku w sumpie. Nie wiem czy to rozdwajanie końcówek to wczesna oznaka podziału ale u mnie tak było. W każdym razie tylko ciekawszy wygląd ma .
  21. -zmierz parametry wody NO2,NO3, PO4, -dobrze by było podać bakterie dla łagodniejszego dojrzewania, -popraw cyrkulację - pewnie jakiś pochłaniacz krzemianów na początek też by się przydał - napisz czym kleiłeś skałę - no i nie widzę odpieniacza
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.