Skocz do zawartości

piotr8704

Klubowicz
  • Liczba zawartości

    27
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez piotr8704

  1. Narpierw trzeba popsuć, aby później to naprawić. zauważyłem że stosujesz dwa zasilacze, proponuję jeden zasilacz, a do zasilania modułu dał bym przetwornice na układzie LM2596HV ADJ ułatwi troszeczkę sytuację.
  2. Witam. Te dwie płyty są dobrze podłączone.
  3. Jeszcze jedna moja sugestia Wojtku dlaczego zasosowales przekaźniki do sterowania wentylatorow, masz PCA to dlaczego nie PWM płynna regulacja obrotów.
  4. Witam. Powiem Tobie że to super wyszło, co do elektroniki to warto poprawić. Kondensator elektrolityczny przy LM do zamiany miejsza pojemność na wyjściu, a więcej kondensatorów 100nF. Adresacja układu PCA, takie układy adresujemy na sztywno w magistrali I2C, da nam to że układ po resecie zawsze będzie czekał na adresie np. A0, co do magistrali I2C przez rezystory 10K pozwoliles sobie obniżyć prąd, może dochodzić do naruszeń ramek z danymi proponuję zastosować 4.7K, oczywiście konstrukcja będzie działać ale za jakiś czas wyjdą wszystkie problemy. Brawo
  5. Zanim skasujesz bluetooth najpierw podłącz pod terminal i wywojaj komendy AT czy żyje.
  6. Do sterowania wentylatorów napisamelem program i jest do pobrania na forum. Program steruje płynnie obrotami i dobiera sobie prędkość w stosunku do temperatury, dodatkowo program jest tak napisany że możesz prowadzić pomiar temperatury w dwóch roznych miejscach i uruchamia niezależnie wentylatory. Przy zasilaczu też proponuję zastosować wentylatory.
  7. PT4115 a AL8861Y są na 100% zamienne troszeczkę różnią się wymiarami ale z tym nie ma problemu. Mam przerobionych 10 driver i nie było problemu. Pamiętaj że układ PT jest wrażliwy na temperaturę lutowania. A co do pin Dim jest już podciagniet pod 5V rezystorem 200k. Patrz aplikacje układu. Więc kiedy pin dim nie jest podłączony driver musi się uruchomić z moca 100% oczywiście bez Twoich rezystorow. A bałagan Tobie narobiło że driver był bezpośrednio zwarty do aluminium.
  8. Zamiast uszkodzonych PT4115 zastosuj AL8861Y według mnie są lepsze a topologia pin są identyczne. Jutro do dzieła niech światło stanie się światłościa.
  9. 1. Nie ma to znaczenia PWN nie podlaczysz tego inaczej bo nie ma połączenia szeregowego jest tylko równolegle. 2. Martwi mnie to że dałeś pod driver podkładkę aluminiowa, driver ma dwustronna płytkę drukowana i wystarczy niestaranne podłączenie diody lub driver i masz uszkodzenie, a co do układu PT jest niesamowicie wrażliwy pin dim . A Magu dobrze napisał miernik w rączkę :-))
  10. Obliczenia obliczeniami ale życie coś innego pokazuje. A co do tych lamp co się nie grzeją to jest inna sytuacja. 10% ludzi co zrobiła sobie oświetlenie miała w ręku miliamperomierz i wiedziała jak go wykorzystać. Masz bardzo staranie zrobiona lampę i dlatego opserwuje ten temat. Brawo...
  11. To bedziesz musiał obchodzić się bardzo delikatnie z mocą. Zagotujesz diody przy 700mA moja lampa ma 300W i przy 100% radiator 100x16.5x5cm w ciągu 5min osiąga temperaturę 50 stopni. Gdybym nie mial wentylatorów było by nie fajnie.
  12. Cześć. Pytanko? Masz jakieś wymuszone chodzenie? A mam te same driver sprawdź czy napewno są na 700mA, moje po podłączeniu mialy ledwo 340mA.
  13. Witam Puszek19 wgraj najnowszą wersje do sterownik i poleci. Czytaj dokładnie to co napisał Magu na swojej stronie.
  14. Na 100% nie wyrabia zasilanie atmegi, tzn jest spadek napięcia 5V. Miernik w dłoń i szukamy... zasilacz, stabilizator jakiś element jest za słaby lub uszkodzony.
  15. Dobrze Marku tylko miałem takie płytki bez konwertera, a widać Kamila umiejętności w elektronice nie sa za cudowne... Warto by to sobie sprawdził. A co do aktualizacji softu Magu szaleje
  16. Przecież ty kolego potrzebujesz taki wyświetlacz https://botland.com.pl/wyswietlacze-alfanumeryczne/2351-wyswietlacz-lcd-2x16-znakow-niebieski-konwerter-i2c-lcm1602.html lub sam konwerter aby coś tam wyświetlał.
  17. Marcin a ja powiem tak. Masz okazje zarabiać duś temat aż soki polecą. Satysfakcje i tak będziesz miał bo połączenie elektroniki jako praca, i hobby jako akwarystyka, to chyba mocne zestawienie:-) Dziękuje...
  18. piotr8704

    Czujnik poziomu cieczy

    Witam Może troszeczkę o tych czujnikach. Każdym z nich ma zamontowany element kontaktron https://pl.wikipedia.org/wiki/Kontaktron , te parametry co podał kolega nigdy nie wytrzymają takich pradów, max 100mA, wiec trzeba uważać. Prąd elementu będzie wzrastał razem z gabarytem kontaktronu. Aby zamienić logikę działania czujnika wystarczy obrócić pływak i zamieniamy np. z NO na NC , najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest propozycja kolegi silvia , prosty układ i posiada wszytko co potrzebujesz...
  19. Schemat jest, a co PT4115 jak najbardziej do 700mA bez problemu, a nawet przy dobrym odprowadzeniu temperatury dojedziesz do 1A. Ma jeszcze jeden problem ten układzik uważaj na pin DIM łatwo można uszkodzić układ.
  20. Witam Ja polecam kalkulator ElectroDroid jest sklepie Play jest za darmo a ma sporo potrzebnych funkcji do obliczeń w trakcie konstruowania naszych lampek :-)
  21. Przepraszam przed chwilka zobaczyłem aplikacje układu, wygląda na to ze układ będzie ładował kondensator wiec wystarczy wlutować. Tylko czy to ma sens wymiany na kondensator, dobra bateria do 5 lat wytrzymuje.
  22. Wartość napięcia musi być taka sam co bateria tzn 3V. Tylko licz sie z tym ze będziesz musiał przerobić troszeczkę układ.
  23. Witam To nie jest żaden super kondensator tylko zwykła bateryjka typu RC1632
  24. Witam.Kolego uważaj z odległością umiejscowienia PCA, magistrala I2C nie lubi odległości tym bardziej PCA. W razie problemów można też podnieś prąd na magistrali. powinno troszeczkę pomóc, proponuje też dać ekranowany przewód.
  25. A myślałeś o czymś taki PCA9685 pole do popisu o rany znam te wentylatory. Ja sobie radze tym. Nie jestem programista takim rewelacyjnym co Ty Magu, ale działa P.F_ster_went_06.ino
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.