Jump to content

edd90

Klubowicz
 • Content Count

  18
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  J-L

Recent Profile Visitors

112 profile views
 1. @Słony leszcz, bardzo chętnie ale, ogranicza mnie miejsce i fundusze, ponieważ równolegle rozpoczynam bardzo ważny projekt To akwa traktuję jak wstęp i zaznajomienie praktyczne z morszczyną. W przyszłości , w planach mam zmianę mieszkania na większe wtedy na pewno postawie większe szkło z sumpem. Teraz niestety muszę zadowolić się powyższym zestawem, ale dziękuję za Twoje rady. Panel zabierze mi 10-15 cm z szerokość a to chyba sporo , grzałkę w baniaku przeboleję, co do wystającej kaskady , miałem już kiedyś w słodkim, nie jest tak źle z miejscem przy tym.
 2. Widziałem właśnie kilka zbiorników, które wyrywały z butów bez sumpa i odpieńka. Tak jak piszecie, systematyczność jest podstawą. Czyli można przyjąć że mam już wybrane technikalia. 3x45 AI PRIME HD Tidal 75/110 Jager 75 Jebao OW 4, w przypadku niewydolności wleci jeszcze jedno. Po jakimś czasie dojdzie dolewka Level automatic Eye i w razie "W" odpieniacz bubble magia QQ-1/3.
 3. @KaZek, tak ale z automatu musiałbym robić większy baniak, żeby nie tracić powierzchni na rzecz panelu. @Sebastiano, też tak chciałem, ale cały czas się wacham, czy to t75/110 załatwi sprawę w połączeniu z QQ, w miarę wydajnej filtracji, w sumie z ryb to tylko błazny biorę pod uwagę. Kurde, słodkie High tech nie było takie skomplikowane
 4. @Sebastiano, tak tidal ma skimmer powierzchniowy, miałem na myśli odpieniacz, te QQ wydają mi się w miarę dobra alternatywą zamiast upychania odpieniacza do baniaka, chociaż cały czas po głowie chodzi mi sump ale nie wiem jak miałbym się do tego zabrać. I boję się że będzie "plumkać" a moja druga połówka jest przewrażliwiona na punkcie "nadprogramowych" dzięków w nocy, i podejrzewam że mimo tego że akwarium będzie stało w drugim pokoju to i tak będzie coś słyszeć... Z tego samego powodu wącham sie między T110 a 75.
 5. @Sebastiano, AquaClear'a pod uwagę nie brałem, chyba jednak zdecyduję się na Tidala 110, przemawia do mnie pojemność wkładów, ale też nie wiem czy nie wybiorę większego zbiornika 3x45, w którym chyba t110 lepiej się sprawdzi, chociaż czytałem trochę opinii że jest głośny, z czasem dokupię pewnie skimmer, QQ-1 albo QQ-3. Tyle że nie wiem czy PRIME HD ogarnie taki zbiornik... Gdybym zdecydował się na 3x45, to jedna ow-4 i kaskada ogarną ruch w kostce?
 6. Nie mogę nigdzie znaleźć jaką pojemność wkładów ma Fzn3, orientuje się ktoś? Czy przewaga Tidala 75 jest tak znacząca i warta dopłaty. Ponadto, dalej wącham się w wyborze oświetlenia. Męczy mnie Qube 50 Aquamedica, czy ta lampa ogarnie 3x40 albo 3x45?
 7. Czołem, powiedzmy że jestem zdecydowany na szkło o wymiarach 45x45x40, nadal wącham się między TIDALem a FZN 3, start raczej na skale suchej , może Fiji Pukani. I męczy mnie trochę to oświetlenie , AI PRIME HD ,wydaje mi się dobrym wyborem , recenzje w internecie i na forach ma dobre, ale chodzi mi po głowie też aquamedic qube 50, nieco tańsza ale nie tak "sterowalna" jak PRIME...
 8. Cześć, po lekkim ochłonięciu i przemyśleniu co i jak. Naszła mnie kolejna myśl. Tylko trochę głupio mi pisać bo co chwilę mam inny pomysł. Ale do rzeczy, gotowiec odpada, pod uwagę biorę 3 rozmiary baniaka. Tytułowe 64l w kostkę, natomiast dwa pozostałe są nieco większe bo 45x45x45 i 50x50x40/45. Tylko nie wiem czy nie było by dobrze do dwóch ostatnich pomyśleć o skimmerze, pod uwagę biorę BM QQ-1 chociaż w 64 l też by nie zaszkodził. Oświetlenie nad jakim myślę to AI prime HD, jako cyrkulację polecaną tutaj jebao SW/ow 4 , o kaskadzie nieco myślałem, może TIDAL 75 że względu na skimmerze powierzchniowy? Zakup Fzn3 i Eheim skim, cenowo wyjdzie podobnie. Resztą zestawu nie uległa by zamianie.
 9. Tak, moja wina ,zasugerowałem się ogłoszeniem o koralach , tam było jako miejsce odbioru- Wrocławglupi ja. Chyba że znowu coś pomieszałem. Kurde, wystartował bym na żywej skale , ale boje tego że wyjdzie z niej jakiś nieproszony gość. Co do światła, brałem pod uwagę kilka modeli, między innymi aquamedic qube 50 , kessil a80 tuna blue i Jebao ak70.
 10. Widzę że kolega z Wrocławia, gdzie kupowane były skały? Pisałem w moim wątku ,że chce na żywej skale startować, ale chyba zdecyduję się na Marco rocks właśnie. Chyba jednak zdecyduję się na takie samo szkło tylko mam dylemat co do oświetlenia. Śledzenie wątku na 100% ! Pozdrawiam, Michał.
 11. Przyjmuje się że na 100 litrów przypada 75 odpadu w zależności od ciśnienia i temperatury, ciśnienie można podnieść dokładając pompę co zapewnia większą wydajność filtra.
 12. Podziwiam, nie chciałoby mi się latać z banieczkami. Pomijając pewność parametrów i opłacalność. Jak dla mnie filtr w domu to wygoda, a i przy większym baniaku masz już parę zł do przodu że względu na brak konieczności kupowania sprzętu dodatkowego.
 13. Rozumiem i podejrzewam że cierpisz na tą samą przypadłość co ja, "podpalasz" się myśląc o akwarium. Warto jednak trochę się wstrzymać i kupić to co trzeba. Ja np. zakładając słodkie HT niektóre rzeczy kupowałem 2 razy, bo chciałem szybko, co nie zawsze przynosiło oczekiwanych efektów. Też noszę się z zamiarem startu Duo 49 albo kostki o boku 40cm
 14. Tylko RO DI, jest gotowym rozwiązaniem , po co kombinować skoro filtr można kupić już za 250 zł i mieć spokojną głowę o parametry wyjściowe wody?
 15. Witam, na chwilę obecną chyba muszę nieco zweryfikować moje plany, uderzę w coś w stylu AquaEl Duo 49, ewentualnie jakiś czas po dojrzewaniu dokupię drugą lampkę pod łatwe LPSy . Grzałkę kupię taką która zmieści się do kaskady, którą wypakuję gruzem skalnym + w razie potrzeby absrorby. Na wierzchu położę watę, jest sens z zakładaniem prefiltra na wlot? Wiem ,że mniej znaczy trudniej. W obcowaniu że slodkimi nauczyłem się że mniejszy baniak mniej wybacza, ale jak widać dać na przykładne "kilku" zbiorników na formu przy odpowiednim samozaparciu i wiedzy da sie. Mam zamiar przyłożyć się do tego tak bardzo, jak tylko będę umiał. Liczę na dalsze sugestie i pomoc z Waszej strony.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.