Skocz do zawartości

lewych

Klubowicz
  • Liczba zawartości

    28
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez lewych

  1. lewych

    Reef Max by Stalowa Wola

    Chciał bym pochwalić twoją "pięknie mocząca się skałę" coś fantastycznego ;-) sprawdź KH, w okresie dojrzewania miałem trochę podwyższone i nie wiem kiedy dojrzało. Jeszcze moment jeszcze post a .... ;-)
  2. Proszę Was, regulamin jest i powinien być, ale pisanie postów tylko aby móc sprzedać szczepki nadwyżki lub niechciane korale jest mocno naciągane. Mam akwa od trzech lat, czytam forum, jak coś wiem to napisze, ale nie będę pisał głupot na siłę i zaśmiecał forum, coś mnie trafia jak czytam wątek i nagle ktoś wyskakuje ze sztucznym postem "nr 36" Forum jest super, czyta się fantastycznie, pisze jak mam coś do powiedzenia, a nadwyżki idą na olx. Ale Regulamin to Regulamin. Pozdrawiam
  3. Ile masz wentylatorów ? Wymiary ? Moc ? Pracują ciągle czy wykańczają się automatycznie ?
  4. Pierwsze ogniwo miało 60 W / 12 V wydajność była bardzo słaba, wniosek był taki - większe ogniwo ! Kupiłem 230 W / 12 V, efekt taki że nagrzewało się momentalnie do wysokiej temperatury, nie byłem wstanie schłodzić go moim radiatorem z dwoma wentylatorami 0.3 A każdy wiec jednocześnie ogniwo nie chłodziło. W tym roku próby skończyły się na zastosowaniu 3 wentylatorów 0.3 A każdy skierowanych na tafle sumpa. Wentylatory podłączone są do regulatora temperatury, pracują niemal non stop przez 24h i utrzymują około 25.5 stopnia. ilość wody w obiegu to około 520 litrów. Parowanie około 5 litrów na dobę. Zużycie prądu tylko 11 W.
  5. W teorii i na sucho działało ale po podłączeniu do obiegu nie było żadnego efektu, ogniwo działało, wentylator hałasował ale temperatura wody nie spadała. Próbowałem ze zmniejszeniem szybkości przepływu ale nic to nie dawało. Skończyło się na dwóch wentylatorach sterowanych czujnikiem temperatury i skierowanych na tafle sumpa.
  6. lewych

    Robótki z drukarki 3D

    Myślałem kiedyś o wydrukowaniu makiety swojego domu. Podstawowe drukarki maja pole wydruku ograniczone do 200x200x200 mm. Wydruk dużej bryły jest bardzo czasochłonny, nawet jak jest niemal pusta w środku, powierzchnia wydruku nie jest gładka i jednorodna, zawsze widać linie poziome. Wydruk budynku lepiej było by przygotować poprzez rozbicie na poszczególne elementy: ściany, dach itp, jako osobne elementy, opracować system łączenia, czyli robimy domek do sklejania łub łączenia na wcisk. Plusem takiego systemu jest możliwość ponownego wydrukowania elementu w przypadku zmian projektowych. Koszt drukarki PRUSA i3 na Ali.. od 200$ + cło + vat = KIT do samodzielnego montażu, kalibracji itp. wg dołączonego w zestawie filmu instruktażowego.
  7. Po pierwszych testach na sucho. Temperatura pomieszczenia 25 stopni C Temperatura radiatora 30 stopni - przy jednym lub dwóch wentylatorach ten sam wynik, bez wentylatorów (pasywne chłodzenie) 48 stopni. Temperatura po stronie zimnej na szkle gr 2mm od 0 do minus 3 stopni (pomiar miernikiem z termometrem), pierwszy szron na szkle po 2 min i w każdej kolejnej coraz grubsza warstwa i po 10 min ok 3 mm grubości , krople wody rozlane na szkło zamarzają.
  8. Prościej jest wkleić i podłączyć na sztywno do trójnika przez zawór odcinający z półśrubunkiem. Na chwile obecną wygląda to tak, płytka do szkła i radiatora przykleiłem klejem termo przewodzącym do led złączki wklejone na kleju do PCV
  9. lewych

    led 6x 50w

    Przemyśl jeszcze raz ledy 50W. Moja lampa cały czas się zmienia, zaczynałem od 4 rzędy po 14 led 3W w kombinacji rzędów np2 x 20.000K + 2 x Royal Blue - równomierne rozłożenie światła na całym akwarium. Zasilacz 3-4A 48V. Sterowanie Arduino + MeanWell LDD-H Następnie były ledy 4 rzędy po 5 led 10W zasilanie i j.w. rozproszenie światła się nie zmieniło, wciąż fajnie, mniej pracy przy składaniu, klejeniu, lutowaniu, lampy Później były 4 rzędy po 2 ledy 30W on/off programator czasowy - światło zbyt skupione, wizualnie miejsca mocno białe i mocno niebieskie, Wróciłem do led 10W + Arduino + MeanWell LDD-H
  10. Docelowo spróbuje dać cienką płytkę z marmuru lub blachę nierdzewke 316
  11. Blok wodny wykonałem z PET na drukarce 3D. Od góry zamknę to jakimś przewodnikiem, wstępnie do prób dam szkło na uszczelce typu oring, i docisnę po obwodzie ramka. w otwory wkleję rurki PCV i podłącze do trójnika pompy powrotnej. Na górę ogniwo i duży radiator z procesora z dwoma wentylatorami. Wszystko zasilane z zasilacza komputerowego.
  12. lewych

    ukwiał

    moje ukwiały dzielą się jak je dokarmiam mrożonymi krewetkami koktajlowymi, rozmrażam i szczypcami do pyska. Może te te krewetki jakieś nie świeże są, ukwiał czuje się zagrożony niestrawnością i się dzieli ;-)
  13. U mnie sprawdza się czerwona lampka rowerowa ze słabymi bateriami i całkowite zaciemnienie pomieszczenia.
  14. lewych

    Skarpeta Filtracyjna

    U mnie również wata na kratce zaraz za komorą splywu, wielkość 10x40 cm, wymiana codziemnie. Bardzo wygodne i mało kosztowne.
  15. lewych

    aptazja

    Mioc tego lasera jest taka, że powoduje poparzenie na gołej skórze. W odczuciu tak jak by dotknąć sie bardzo goracej patelni. Wg opisu należy pracować w specjalistycznych okularach, ale komu w domu chce sie zakładać :-)
  16. lewych

    aptazja

    Kupiłem taki laser jakiś czas temu, regularnie próbowałem wypalać te chwasty ale zawsze odrastają, wypalać można do ok 15 cm od szyby, dalej w głąb już za mała moc. Podsumowanie: nieskuteczna zabawka, za 300 zł lepiej kupić 6 krewetek. U mnie dopiero większa ilość krewetek pomogła w walce. Czyli zapłaciłem dwa razy, raz za laser, drugi raz za krewetki :-)
  17. Programów jest kilka, normalnie pracuje w Gstarcad, ale takie proste pomysły wole robić w AUTODESK 123D. Prosty, szybki i darmowy, ale każdy ma swoje przyzwyczajenia :-) fajnie wyglądają te stożki, jak na DIY to cena trochę za wysoka, myślę nad wykorzystaniem bombki do decoupage z plexi fi 20 cm ceny są na poziomie 25 zł, wystarczy tylko zaprojektować pierścień redukcyjny, ale wówczas zmienia się całkowicie konstrukcja odpieniacza. Teraz jest super, wyłanczam pompę , ściągam stożek razem z kubkiem, szybkie mycie i jest jak nowy.
  18. Fajna drukarka, mam taką samą, no to teraz już nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko trudniejsze do zaprojektowania :-)
  19. Producent filamentu na pewno ma znaczenie, drukuje na firmowych i sprawdzonych materiałach, takie są moje obserwacje. kilka kilo żyłek przepuściłem już przez drukarkę, każy materiał ma swoja temperaturę i nie ma za wiele możliwości na zmianę parametrów wydruku. To są elementy techniczne i maja działać poprawnie. PLA ma ładniejsze kolory niż PET, jednak jakiegoś czasu wszystko drukuje z PET'a mimo iż jest droższy i jest ok. To nie tapeta tylko pasek ozdobny z Puchatkiem !!! ;-) Przynajmniej od razu widać że to pokój zabaw :-) Drukarka Prusa i3 z czego masz te stożki ? możesz wrzucić foto ?
  20. Dla potomnych ;-) Wydruki z PLA reagują z wodą morską, kruszy się, wygląda jak przegrzany plastik. Zdecydowanie lepiej zachowuje się PET, po pół roku brak śladów korozji, elementy twarde sztywne itp. Wydrukowałem z PET'a min elementy odpieniacza, czyli cały czas narażone na intensywne działanie, wody i powietrza, poza zabrudzeniem syfem z normalnej pracy, brak śladów zużycia.
  21. Witaj. W moim akwa szkło jest gr 10 mm, wierciłem wkrętarką 3 otwory w tylnej ścianie pod śrubunki na rurę 32 mm. Użyłem szablonu z takiego białego spienionego tworzywa gr 3mm, przykleiłem to na taśmie dwustronej do akwa i powoli niemal bez żadnego nacisku, cały czas woda, czas wiercenia ok 15 min na otwór. Wyszło super. Trochę pracy było z odklejeniem szablonu i zdjęciem taśmy bez użycia żadnych chemikaliów, oszczędnie z taśmą. Powodzenia.
  22. Zaworek mam na trójniku za pompą powrotną i tam podpinam. To są proste pomysły i rozwiązania techniczne wiec idealne na DIY ;-)
  23. Prostota jest ważna :-) Prosty projekt filtra przepływowego na np absorber fosforanów. Rura pleksi + dwa dekle, uszczelnienie oringami na wcisk + kilka kolanek.
  24. Drukowanie stożka zajęło najwięcej czasu. Użycie takiego rozwiązania było by łatwiejsze, można by wydrukować tylko pierścień redukcyjny.
  25. Dzięki :-) Faktycznie kubek mógł być 5 cm wyższy, dodrukuje przedłużkę ;-) Wirnik jest fi 60 cztery rzędy igieł, 36 igieł w zewnętrznym obwodzie, na razie zostanę przy oryginalnej komorze i spróbuje zwiększyć ilość igieł, pompa ustawiona na 3 poziom pobór prądu 33W. Pomyśle nad tym wylotem z pompy, przy tak ustawionym kolanku na wylocie z pompy piana utrzymuje się od kolanka w górę, dół jest czysty bez bąbli. kubek zdejmuje się razem ze stożkiem łatwo wtedy wszystko wymyć i jest łatwy dostęp do środka rury.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.