-
Liczba zawartości
52 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
-
Skręciłem pompę. Mocno przelewa Ci się woda w sumpie? Myślałem pisząc o solance o pierwszym zalaniu ostatniej komory czy ile solanki ma być w obiegu.
-
Poza komorą dolewki którą u mnie spełnia osobny zbiornik nad sumpem to całkiem podobny projekt. Rzuć okiem. Przy okazji nagrałem warkot pompy odpieniacza. W moim przypadku rozumiem ze poziom roboczy wody w ostatniej komorze pompy reguluje ilościa dolanej solanki? Tematt poziomu wody w kawa wciąż zagadkowy. Moim zdaniem pozostaje tylko skręcić pompe co jak slyszałem nie wpływa pozytywnie na jej żywotnosć. Szkoda. Myślalem ze skoro pompa ma 2400 a ja wode podnosze na 160cm to z 1000 bedzie strat i bedzie hulać na maź możliwości. Widać z tego, że Tunze to co pisze na pompach to faktyczne osiągi. Tu pompa na max rozkręcona.
-
gregoreef obserwuje zawartość → Sump ostatnie podejście, Red Sea Berlin X2 Turbo i hałas nie do zniesienia i Jaka to odmiana ?
-
Luz rotacyjny jest. Usztywnię. Zdam relację z walki. Dziwi mnie to trochę bopompa pachnie nowością. Sorry teraz za off topa ale przy okazji rozmowy powiedz mi kolego taka rzecz... Sump prostej budowy. Komora odpieniacza, przelewa się gorą do komory z mediami a z tej dołem do pompy obiegowej. Chyba na lekcji fizyki musiałem tego dnia mieć ciekawsze zajęcia bo temat połączonych naczyń jest cały czas dla mnie zagadką. Pompa obiegowa skręcona na polowe mocy. Nominalnie 2400, pudełko przelewowe 2100l/h. Jak obniżyć poziom wody w akwarium ? Bez kitu głupieje. Muszę to zrobić po spadek w pudełku przez grzebień jest za duży i zabiera bąbelki. Odlewam wodę z akwa pompa i tak nabija do tego samego poziomu. Odlewam wodę z komory pompy, maleje tylko w komorze pompy a w akwa wciąż jest tyle samo. Idąc tym rozumowaniem woda odparowywać będzie tylko w komorze pompy (w sensie tam spadnie poziom ?) Będę wdzięczny za rady bo za cholere nie mogę tego układu wystroić. Wczoraj uruchomiłem obieg.
-
Ma to sens. Mówisz o ruchu poosiowym ? W sensie ze wirnik przemieszcza się wzdłuż po ceramicznej ośce i terkoce obijająć sie ? W którym miejscu mam owinąć bo chyba nie do konca zalapalem?
-
Witam. Odpaliłem w końcu obieg. O ile pompa obiegowa Tunze 2400 działa praktycznie bezszelestnie to odpieniacz jest nie do przyjęcia. Szukam usilnie artykułów ale nic nie znalazłem. Nie mówię o tym basowym turkocie z wężyka tylko o pompie. Warczy jak traktor. Co zrobić bo kwestie wyrobienie odpadają. Sprzęt jest fabrycznie nowy. Pieni jak wściekły ale poziom dB jest nie do zaakceptowania w warunkach domowych. Pomocy.
-
To Lighting Maroon Clownfish. Widział ktoś to w polskim handlu ?
-
Witam, Wie ktoś jaka to odmiana ? Do zdobycia w PL? To gatunek czy modyfikacja genetyczna na potrzeby akwarystyki ?
-
Powiedzcie mi jeszcze jedną rzecz. Pudełko 2100/h, odpieniacz 1600l/h, pompa obiegowa tunze 2400lh, woda będzie podnoszona na 160cm. Czy styknie po 1cm na bokach i jakieś 7cm na szerokości wolnej przestrzeni w przegrodzie pomp ? Pytam bo zastanawia mnie czy nie będzie takiego zjawiska ze pompa wypompuje wszystko a nie zdąży się nalać do przegrody ?
-
Dolewka jest piętro wyżej. Nie miałem miejsca w sumpie na komore dolewki bo jak sam widzisz wszystko prawie obok siebie, tak mało miejsca.
-
Maciej, dokładnie. Tak postanowiłem zrobić, bez kombinacji. Piotr poradzę się Ciebie. 3 proste komory. Jadę do Szklarska. Wkleić tak przegrody jak na tej przerobce instrukcji?
-
Czytałem chyba wszystkie, ale większość na pewno. Baruje się z tym już dłuższy czas a to tylko dlatego ze to mały sump. Patrząc na ten mój przerobiony rysunek z instrukcji to chyba będzie najlepsze rozwiązanie. Jak sądzisz ? W tej opcji mam najwiecej miejsca na ewentualne złoża. Z pierwszej komory przelewa się górą (tylko jedna przegroda ustalająca poziom dla odpieniacza. Wpada do drugiej najwiekszej i dołem do pompy. Może na dole zamontuje jakas siatke zeby to co będzie zlozem nie przeostawalo sie do komory pompy. Apropo mowisz że najlepiej do odtatniej dołem iceberg znów podpowiada że góra ? Ma to znaczenie ?
-
Witam. Temat poruszałem przy okazji innych wątków ale potrzebuje konkretów. Jak jest lepiej jak woda do ostatniej komory wlewa się górą czy dole? Z odpieniacza do środkowej będzie wlewać się dołem . Producent proponuje takie rozwiązanie ale czy ono jest bezpieczne (zakładamy awarie jakiejś pompy lub inne cuda) ? Na pewno musiałbym podnieść przegrode za bio żeby wymusić obieg dołem bo woda pewnie przelewałaby sie góra. Jedyny mod jaki warto byłoby wykonać moim zdaniem. Co o tym myślicie ? Zastanawiam się patrząc na mój projekt czy w przypadku tego z książki nie mialbym większej przestrzeni na np siporax niż w tym moim. W szkicu nie uwzględniłem szyb a to sumująć pewnie kolejne 2cm Zostaje 4 ? bzdura trochę. Producent i mój szkic Ewentualnie taki mod. Ktoś mi powiedział ze lepiej jak woda z odpieniacza trafiała z powrotem do komory odpieniacza. Mnie nasuwa się pytanie po co rozcieńczać czystą wodą z odpieniacza tą brudna która zlatuje? Nie lepiej podać tą czysta dalej na media ? Może panowie z Red Sea nie mieli takie go złego pomysłu? Po przeróbkach:
-
Przemyślę jeszcze w takim razie ta kostkę bo zajmuje mi sporo miejsca. Ta bańka obok ma chyba 5 litrów więc bez sensu żebym co 2 dzień dolewal do dolewki. Przydałoby się coś pośredniego. Obok akwa nie ma nic więc na stałe beka odpada. Na wyjazdy dłuższe beczka obok. Dobry pomysł.
-
Czyli dość sporo. Ponieważ to ostatnia kondygnacja w bloku w lato bywa bywa iście tropikalnie w domu. Mimo że kloc straszny to chyba zostawiam ten baniak na dolewka. Obok dałem alternatywny zbiornik dla porównania ale chyba nie ma sensu z tego co piszecie.
-
Witam. Zastanawiam się ile litrów przeznaczyć na dolewkę. Powierzchnia wody to 60x40. Może ktoś podobnie jak ja mieszka w blokach i ma orientacje ile dziennie/tygodniowo paruje wody z podobnego baniaka? Wpakowałem w szafkę kostkę aquaela 30l ale zajmuje mi strasznie dużo miejsca i niewiele zostało na akcesoria.