Skocz do zawartości

kuba1985

Klubowicz
  • Liczba zawartości

    64
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez kuba1985

  1. Tak zbiornik jako komplet był zakupiony w Argus ale to nie ma już znaczenia. Ze sprzedażą sprzętu i ryb nie będe miał najmniejszego problemu. Zależy mi na wycenie skał porosnietych koralami z foto powyżej. Dużą część skały dokupowałem w róznych miejscach. Podobnie było z koralowcami oraz rybkami. W większości urosły do obecnych rozmiarów od sierpnia/września tamtego roku. 1000zł za wszystkie korale to cena która mnie zabiła, to tak jak bym oddał całe zycie za darmo :-) Mam już kupca za 200zł za dużego z 35cm sarcophytona co potwierdza moje przypuszczenia, że opłaca się sprzedać te koralowce w detalu. Tutaj było moje pytanie o pomoc w wycenie pojedynczych korali i skał nimi porośniętych.
  2. Hej, Sprzedaż zaczęła się z chęci zamiany na większe, z każdym miesiącem byłem zakochany coraz bardzie ale było to jakies 2 miesiące temu. Obecnie praca zmusza mnie do wyjazdu więc szukam klienta na zakup całości lub powoli zbieram się do sprzedaży detalicznej. Czasu coraz mniej, serce krwawi ale sprzedać trzeba i chciałbym dostać uczciwą cenę. Nie chce organizować "wyprzedaży garażowej" bo oszczędzałem na to hobby wiele, wiele lat. Próbując sprzedać całość dostawałem wiele propozycji myślę, że głownie od handlarzy lub ludzi chcących coś za darmo. Proponowali za ryby typu "żółtek" po 80-100zł, za piękną i dużą skałe obrośnietą discosomą czerwoną po 50-100zł gdzie sama skała waży z 3kg. Dlatego chciałbym poznac uczciwą, normlaną cenę i zacząc sprzedaż detaliczną.
  3. Witam, Mam klienta na swoje akwarium z okolic Raciborza i szukam dla niego osoby chętnej w pierwszych miesiącach wdrożyć go w temat. Może to być firma lub osoba prywatna.
  4. Witam, Jak w tytule potrzebuje pomocy w wycenie pojedynczych koralowców. Mam zbiornik 800L w obiegu i jakieś 100kg skały w dużej części obrośniętej koralami. Jako, że nie radzę sobie ze sprzedażą całości musze zacząć sprzedaż detaliczną :-( Tutaj poszukuje życzliwej osoby która pomoże mi z wycenę obrośniętych skał. Za samą skałę płaciłem 45zł/kg więc nie mogę oddać życia za groszę. Korale głownie miękkie ale duże okazy lub całe obrośnięte skały. Nie oczekuje cen sklepowych jakie sam płaciłem tylko uczciwej ceny rynkowej. Jeżeli znajdzie się ktoś chętny do pomocy mogę dodać zdjęcia, porobić wymiary itd. Z góry dzięki za zainteresowanie tematem
  5. @Pirotechnic Pacific Sun są mega drogie, a jak opisałem w pierwszym poście szukam czegoś tak dobrego jak Sanrise z którego korzystam i w przystępnej cenie :-) @Mariusz93 zaczynam myśleć o DIY, polecisz jakiegoś gościa z forum lub małą firmę zajmującą się takimi lampami? W innym przypadku dobrą i tanią bo 500$ za 400W wydaje sie ta: https://pl.aliexpress.com/store/product/Smart-full-spectrum-SPS-LPS-coral-reef-led-aquarium-light-timer-dimmable-saltwater-aquario-marine-lamp/117944_32625771332.html?spm=2114.12010612.0.0.31eb46e7x7Wj0h
  6. lampa to dość duży wydatek więc wole żeby był to wydatek na wiele lat. Kilku letnia używka to za duże ryzyko
  7. Właśnie tak, zastanawiam się nad jedną z przedstawionych opcji. Oczywiście sugestie innych marek mile widziane, nie jestem pewien czy aż 400W jest mi potrzebne dlatego przedstawiłem 2 opcje.
  8. od 1,5 miesiąca max 2 dolewam Kent essential elements i coralline algae accelerator od Micrbe-lift.
  9. Wymieniałem membranę i całą resztę jakeś 2 miesiące temu, TDS zamontowany na stałe pokazuje 1. Korzystam z soli aquaforest reef salt i od dawna mam wysoki poziom Mg i Ca. Chociaż na testach salifert wychodziły mniej :-(
  10. W chwili obecnej utrzymuje zasolenie na poziomie 1,026-1,027 które sugerowano mi, że jest idealne do życia w moi zbiorniku :-)
  11. Witam, Wygrałem w konkursie testy firmy Marinlab i zdecydowałem się z nich skorzystać, woda została pobrana ze zbiornika na 1 dzień po podmiance i napełnieniu zbiornika RO. Patrząc na wyniki testów wiele z parametrów mam za wysokich. Czy ktos może zerknąć i podsumowac mi te wyniki fachowym okiem. Z góry dzięki za opinie i sugestie dotyczące poprawy warunków w moim zbiorniku. Podmianki robie co 1 - 1,5 tygodnia po 90l, zbiornik razem z sumpem ma +/- 800L. Życie ma się dobrze, wszystkie miękkie korale cały czas się rozrastają, a inne dobrze wyglądają. Z rybkami też wszystko OK.
  12. Witam, Mam zbiornik 170cm x 60cm x 70cm i obecnie używam lampy sterowaną przez WiFi firmy Sanrise. Lampa ma 192W i rozświetla mi cała zbiornik, oczywiście przy bokach nie do końca daje rade więc tam mogę trzymać tylko prostsze korale. Szukam dobrego i taniego zastepctwa ponieważ planuje zmianę zbiornika. Z obecnej lampy byłem zadowolony dlatego proszę o sugestie czy warto kupować ostatnie sztuki dostepne na rynku marki Sanrise? Firma z tego co wyczytałem omijała podatki i padła, nie wiem ile w tym prawdy :-) Poniżej link do modeli jak w chwili obecnej pozostały w sprzedaży: https://pl.aliexpress.com/item/Aqua-Sanrise-A018-Plus-R30-LED-seawater-coral-light-SPS-sea-water-full-spectrum-new-WIFI/32766234814.html koszt 2szt R60 to $900 czy w tej cenie można znaleść coś lepszego ? Czytałem o innych chińskich producentach jak Nicrew ale oni robia lampy ogólne, podobno dobre do wszystkiego więc odpuszczę i zestawy panelowe PopBloom w tym przypadku będzie to D series, MW-D3-4 - 4 x 29cm - 4x100W: https://pl.aliexpress.com/store/product/Smart-full-spectrum-SPS-LPS-coral-reef-led-aquarium-light-timer-dimmable-saltwater-aquario-marine-lamp/117944_32625771332.html?spm=2114.12010612.0.0.31eb46e7x7Wj0h Może ktoś podpowiedzieć co kupić do nowego zbiornika ? Będzie miał 220-240cm x 60cm x 70cm
  13. gdzie widać wszystkie fotografie i gdzie można głosować ?
  14. tym razem sie załapałem i post @ wysłany :-)
  15. @katani czyżby złe wspomnienia z tym sklepem ? @silvia i co z tym moim reaktorem działającym chwilowo jako filtr przepływowy/fluidyzacyjny, będzie to wszystko smigac tak jak trzeba?
  16. znowu przegapiłem termin :-(
  17. @katani obecnie kupuje w internecie, od ludzi z forum czy olx-a oraz u Trzmiela. Początki w tym ten reaktor zakupione były od Argus. Za reaktor z pompą, butla, zasypami itd zapłaciłem 1500zł. Tak jak pisałem nie byłem pewien czy jest to dobre rozwiązanie zwłaszcza w tym momencie dlatego je wyłączyłem i tak jak pisze @silvia korzystam z tego jako filtra przepływowego/fluidyzacyjnego. Liczę, że pomimo ceny będzie działała prawidłowo z pozytywnymi skutkami dla akwarium, a za kilka miesięcy zamienię go w reaktor kontrolowany na zasadzie kropelkowej. Na uczciwości sprzedawcy niestety przejechałem się już kilkukrotnie, szkoda czasu aby o tym pisać.
  18. Hej, Reaktor dostałem w rozliczeniu, zakładająć zbiornik miałem bardzo małe pojęcie o akwarystyce i został mi on wciśnięty jako niezbędnik w zamian za coś czego firma mi nie sprowadziła. Zastanawiam się nad sprzedażą lub wręcz przeciwnie i uruchomiem go w odpowiedniej chwili. Obecnie mam dobre paramety i zbiornik nie wymaga sumplementacji wapna czy magnezu. 90% korali to miękasy wiec sama podmianka daje mi poprawny poziom Mg i Ca. W przyszlości zapewne sprzedam dużo część obecnego życia i będę chciał zakupic trudniejsze i bardziej wymagajće korale ale nie wiem kiedy to będzie. Obecnie cieszy mnie efekt jaki uzyskałem :-) Uruchomiłem reaktor bez CO2 ponieważ sprzedawcy w sklepie poinformowali mi że sprzedają z każdym zbiornikiem coś takiego jak http://aadg.pl/filtr-fluidyzacyjny-fr-fl-1500.html i każdy reaktor może służyć także jak taki filtr. Wg. ich opisu wystarczy odłączyć CO2 a zasypy które tam mam się nie popsują i nie będę wchodziły w reakcję. Co więcej miał to być olbrzymi plus, nie wspominali o możliwości zwiększenia PH czy innych problemach o których piszę @katani
  19. @silvia napisz mi proszę jakie jest ryzyko, że dobrze ustawione urządzenie samo z siebie może się rozstroić i zacząć lać więcej wapnia i magnezu do zbiornika? Wg. opinii sklepu raz dobrze ustawione będzie poprawnie działać aż do skończenia się butli, w przypadku tej wielkości 6 miesiecy. Druga sprawa w czym pomaga korzystanie z niego bez CO2 jako filtra przepływowego/fluidyzacyjnego?
  20. Witam, Proszę o opinie czy takie urządzenie jest bezpieczne i spełni swoją funkcję. Zamówiłem coś takiego zamiast użyć metody Balinga w jednym z wrocławskich sklepów. Urządzenie wygląda jak na foto, ma podwójną weryfikację na zasadzie bąbelkowej. Jedną przed wejściem do reaktora i druga w samym reaktorze. Osobny baniak z pompą czyli reaktor wapnia i podpięte pod to urządzenie tuba z zasypem który ma dozować magnez. Nie ma do tego komputera czy elektrody ponieważ wg. sprzedawcy jest to zbędny bajer i kontrola za zasadzie zaworów w butli i tych widocznych na zdjęciach jest wystarczająca. Ma to zapewnić powolne dozowanie na zasadzie kropelkowej, kontrolowane zaworami. Foto całego zestawu poniżej, co myślicie o takim rozwiązaniu? Na razie nie odpalam, działa bez CO2 dzięki czemu ma pełnic funkcję filtra przepływowego/fluidyzacyjnego.
  21. Podsumowanie posta, jak ktoś się podepnie i dopisze coś mądrego to będę wdzięczny :-) Nie wiem czy moje przemyślenia są poprawne ale winę dziwnego skoku magnezu i wapnia oraz podwyższone NO3 i PO4 zwalam na: 1. Testy w przypadku NO3 i PO4 - ponieważ nowo zakupione testy firmy Salifert oraz Zoolek wykazały zupełnie inne wyniki niż moje. Swoje testy przechowuje prawidłowe i mają długie daty ważności mimo to nowe testy 2 firmy wykazały poziom NO3 - 0 i PO4 niemalże nie wykrywalny. 2. Sól - wysoki poziom Mg i Ca zwalam na sól. Jest to jedyna zmienia w ostatnim czasie która mogła zaważyc na wynikach. Nowe testy jak powyżej pokazały te same wyniki co moje stare(Mg-ponad 1500, Ca - 500) co potwierdza wzrost tych 2 parametrów w ostatnim okresie. Nie dodaje żadnych środków które mogły by zwiększyć te poziomy, jedynie doszlo nowe "życie" które jedynie mogło coś zabrać :-). Miedzy czasie dużo czytalem i szukałem informacji w kilku miejscach i wychodzi na to, że jest możliwe ze sól z nowej dostawy mogła mieć inne parametry od tej kupowanej 2-3 miesiące wcześniej. Dlatego rozważam zmienę na uboższy model czyli AF Sea Salt? Proszę o sugestie czy moje wnioski mają sens i zmiana sol to dobry pomysł?
  22. OK, dziś wpada jedna osoba która weźmie swoje nowiutkie testy salifert i będę wiedział coś więcej :-)
  23. @Stani minęło już troszkę czasu, ostatnie testy robiłem od razu po podmianie aby porównać do tych z przed. Było to w niedziele 7.05 wiec po 1,5 tygodnia robię kolejną podmianę i przesyłam obecne testy z przed podmianki: Mg-1500, Ca-490/500, KH- 8.3, NO3 -10, PO4- 0.03, NH4- <0.25 Niestety czegoś tu nie ogarniam ,w ciągu ostatniego 1,5 miesiąca zmieniły się tylko 2 rzeczy: doszły 2 rybki, dużo korali miękkich i 1x euphyllia (4 główki) i 4x caulastrea (po kilkanaście główek) oraz zakupiłem nową sol(ta sama marka tylko nowy karton). Skoczył mi poziom Mg i Ca oraz NO3 i PO4. Co dziwniejsze wyniki z przed i po podmiance niemalże się nie różnią co chyba jest niemożliwe ? Wymienić testy lub oddać wodę na jakieś konkretne pomiary? Życie wygląda OK, rybki zdrowe, korale rosną :-)
  24. ktoś z Wrocławia lub okolic ma Hanki i pomoże w testach wody? Czytałem początkowe mądre posty ale później zagubiłem się przy "kłótni" i chciałbym wrócić do podstaw wątku. Zacznę od porządnych testów, a potem się zastanowię czy warto stosować absorbery. Dzięki waszym postom poczytałem o metodzie z wódką i większośc pozytywnych opinii zachęca. Tak jak ktoś zaóważyłem mam większość miękich korali, a parametry są raczej OK więc podejdę do tematu spokojnie i póki co będę obserwował :-) Na razie "życie" wygląda idealnie więc nie będę kombinował, a moje testy zapewne wywalę do kosza !
  25. @kocurzg chętnie skorzystam napisz mi prosze na PW gdzie i kiedy mogę podjechać ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.