Jump to content

Rastapasta

Klubowicz
 • Content count

  67
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Wwa

Recent Profile Visitors

288 profile views
 1. Rastapasta

  Spływ do Sumpa / wentylacja szafki

  Ostateczną ilość zasysanej wody regulujesz w twoim przypadku zanurzeniem lock linea. To właśnie końcówki wylotowe pod wpływem podciśnienia zaciągają wodę do sumpa. W kwestii samego sitka spływu, to też możesz podwyższyć rurkę do połowy wysokości komina.
 2. Rastapasta

  A co tu się dzieje?

  Cześć wam, ostatnio w moim „glonarium” doszły nowe gloniska i to chyba niezbyt dobre ponieważ zaczynaja walczyć poprzez zarastanie innych towarzyszy. Zresztą zerknijcie na fotkę i sami powiedzcie co z tym towarem robić. Co by to nie było to już tego nie ma.
 3. Rastapasta

  Drzewko tylko jakie?

  Wszystkie 3 ?
 4. Rastapasta

  Drzewko tylko jakie?

  Proszę o potwierdzenie co to za korale :)
 5. Rastapasta

  Prosze o identyfikacje ukwiałka

  ok super dzięki za potwierdzenie:)
 6. Rastapasta

  Prosze o identyfikacje ukwiałka

  Jak w temacie, może ktoś potwierdzi co to za ukwiały. Świecą w aktynice a zakończenia polipów mają zaokrąglone jakby miały kuleczki na polipach. Proszę o info czy to złe, czy może sobie żyć. Jeśli złe:) to czy brzydal da sobie z tym radę? Jesli nie to jak sie zabrać za te ukwiałki? Dzięki za odpowiedzi.
 7. Rastapasta

  A może by tak ankietę

  Dajmy już spokój bo zaraz ludzie zaczną się kłócić między sobą o jakieś tam forum, na którym właściciel odciął szabelką, w zasadzie najciekawszy kawałek tortu dla wielu forumowiczów, Targowisko :). Czytaj, "Wy tu nie macie wiele do gadania". System 0/1 najlepiej sprawdza się w sytuacjach, w których Wasza autonomia spotyka się ze ścianą. Proponuję przemyśleć w ciszy i dokonać wyboru...zostajemy albo wychodzimy.
 8. Rastapasta

  Przesiadka

  Nie zastanawiaj się i nie kombinuj za dużo. Sump daje Tobie zawsze więcej możliwości i każdy litr wody więcej to większa szansa na lepszą biologię i utrzymanie parametrów. Oczywiście przy zachowaniu systematyki i rozsądku :).
 9. Rastapasta

  Akceptacja postów na Targowisku.

  "Zauważyłem że w dobie internetu i fejsbuka nastąpił znaczny i zauważalny spadek inteligencji części społeczeństwa, jak nie mają podanego na tacy wszystkiego, w formie lekkostrawnej papki, to nie potrafią rozwiązać nawet najprostszego problemu, co w połączeniu z silna potrzebą społecznej akceptacji (- dlaczego nikt mnie nie "lajkuje" ?), wywołanej ukrytymi kompleksami niedowartościowania powoduje że fora nie są już takie jak dawniej..." Rewela tekst Brawo ...zgadzam się z przedmówcą. Nie będę się rozwodził w temacie psycho-socjologicznym, ponieważ to nie jest do końca tematyką tego forum, jednak mój przedmówca trafił centralnie w punkt.
 10. Rastapasta

  Akceptacja postów na Targowisku.

  I to jest właśnie całe sedno sprawy.
 11. Rastapasta

  akwarium marzeń :-)

  Bajka też takie bym chciał. Ale musi być ryk i zgrzyt zębami jak parametry polecą a razem z nimi te cukierasy. Mnie by wystarczyło takie małe 4 metry w ścianie na długość i standardzik 60 na wys x 60 głębokość. Podwójny obieg na 2 pompach z pełną elektroniką, automatyczną podmianą spiętą z kompem sterującym zaworem od dolewki i zaworem od kanalizy. Jakiś system który będę mógł zaprogramować na odpowiednią ilość zrzutu wody do kanalizy i automat który wpuści czystą solankę w tej samej ilości z powrotem do baniaka. PS. ostatnio zalałem żonie całą terakotę w kuchni bo wąż wyskoczył z odpływu. Oj nie było mi tak do śmiechu wtedy....:(. Natomiast reakcja żony....bezcenna.
 12. Rastapasta

  Przesiadka

  Myślę że tak...przecież magnes jest zlicowany z tylną obudową dla lepszego przylegania do tafli szkła.
 13. Śliczne szkiełko :). Podoba mi się ułożenie skał...ten most łączący dwie bryły i te groty przepływowe...rewela. Jak to pokleiłaś? PS. Też korzystam z nowej soli Topicala od jakiś 4 miesięcy. Zwierzaki zadowolone...:) Jedno co mnie trochę zaskoczyło na początku to sprawdzanie parametrów soli danego opakowania na podstawie nr. partii z opakowania LOL. Trochę to zabrzmiało jak rosyjska ruletka ale zaryzykowałem i jestem zadowolony z efektu.
 14. Rastapasta

  Palenie korali

  Nie martw się o waty w ledach na L wody w swoim zbiorniku. To nie do końca działa w ten sposób w przypadku lamp ledowych. To jest maleńkie akwarium, więc i moc światła będzie mała:). Skąd wiesz, że musisz dozować jod? Jaki jod lejesz, czy gotowe akwarystyczne preparaty z jodkiem potasu czy płyn Lugola? Masz tak mały zbiornik, że na samych podmianach powinien być stabilny.
 15. Rastapasta

  22*c - ryby i miękkie

  Parę razy nie włączyłem grzałki na noc w chłodniejsze jesienne dni. Nad ranem temperatura wskazywała 23c. Jedynie Dori miała ospę :). Reszta zwierzaków miała się dobrze. Krótkie wahania temperatur nie powinny mieć drastycznego wpływu na koralowce. Włączyłem grzałkę i stopniowo dobiła do 26c czyli typowej temperatury wody dla środowisk tropikalnych. Zauważ, że nawet w akwarystyce słodkowodnej, sugerowaną temperaturą dla ryb tropikalnych jest właśnie 26c. Latem temperatura wody potrafiła dochodzić do 28-29c przez parę dni. Wtedy wrzucałem butelki plastikowe z lodem:). Natomiast zasada jest podobna w obydwie strony z temperaturą, poza tą różnicą, że lodu nie dorzucasz przy 24c Trzymam u siebie 25c od zawsze. Dolna granica faktycznie jest niższa o parę stopni. Zawsze dobrze mieć mały margines, a zwierzaki można przyzwyczaić.
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.