Jump to content

Rastapasta

Klubowicz
 • Content Count

  78
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Wwa

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Wstrzymuje sie żeby nie być złośliwie uszczypliwym ja Ty beti po przeczytaniu Twoich rad lol
 2. Lol, ale mi sie dostaje. ok, zbiornik główny 760l, z doświadczenia wiem że na 1dnej obiegówce nie warto polegać. Zresztą, u mnie jest teraz 12000 a będzie 2x 12000 na dwóch osobnych rurach. Jedna z locklinem druga przeciągnięta na drugi koniec zbiornika z 2 lub 4 wylotami.
 3. Bardzo proszę:). Wasze uwagi bardzo miłe widziane. Mam pytanie co do pierwsZej przegrody z półeczką na kratkę z watą filtracyjną, czy ma to sens przy dużym nurcie wody z 2 powrotów /2 pompy? Wolę uniknąć sytuacji przelewania i chlupotania, więc może lepiej zrobić jedną komorę zrzutu i trzymać tam też odpieniacz. Co sądzicie?
 4. Bardzo proszę:). Wasze uwagi bardzo miłe widziane. Mam pytanie co do pierwsZej przegrody z półeczką na kratkę z watą filtracyjną, czy ma to sens przy dużym nurcie wody z 2 powrotów /2 pompy? Wolę uniknąć sytuacji przelewania i chlupotania, więc może lepiej zrobić jedną komorę zrzutu i trzymać tam też odpieniacz. Co sądzicie?
 5. Cześć, chciałem Was zapytać o zdanie. Zrobiłem wstępnie projekt sumpa, ale nie jestem pewien co do kolejnosci szykan i komory odpieniacza. Szkoda, że nikt się nie wypowiedział w temacie. W każdym razie, odpowiedź uzyskałem na innym forum. pozdrawiam Was serdecznie:)
 6. Uuuuff, dzięki za odpowiedź, trochę mi ulżyło bo ukwiałki ślicznie świecą w aktynice. Z drugiej strony, mam ich parę sztuk to tu, to tam po skale, i nie chciałbym wywalać 60kg skały ze względu na parzącego zwierzaka.
 7. Znalazłem jakies ukwialki z polipami na skale z paru miejscach. Czy musze usuwać czy można z tym żyć?
 8. Zerknij na najmniejszy model dcp 1200. U mnie sprawdził sie w deltecu sc 1456. WIelkością idealnie pasuje do szyny i całego korpusu. Nie wiem jakie są wymiary 1660 ale myślę że są uniwersalne szyny w tych modelach. Jeśli chodzi i moc to zdecydowanie starcza na mocną burzę w komorze odpieniacza. Pieni bardzo ładnie.
 9. A tak na serio, to czy zdjęcie zbiornika ze szczepkami to twój jedyny zbiornik gdzie wszystko rośnie?
 10. Ostateczną ilość zasysanej wody regulujesz w twoim przypadku zanurzeniem lock linea. To właśnie końcówki wylotowe pod wpływem podciśnienia zaciągają wodę do sumpa. W kwestii samego sitka spływu, to też możesz podwyższyć rurkę do połowy wysokości komina.
 11. Cześć wam, ostatnio w moim „glonarium” doszły nowe gloniska i to chyba niezbyt dobre ponieważ zaczynaja walczyć poprzez zarastanie innych towarzyszy. Zresztą zerknijcie na fotkę i sami powiedzcie co z tym towarem robić. Co by to nie było to już tego nie ma.
 12. Proszę o potwierdzenie co to za korale :)
 13. Jak w temacie, może ktoś potwierdzi co to za ukwiały. Świecą w aktynice a zakończenia polipów mają zaokrąglone jakby miały kuleczki na polipach. Proszę o info czy to złe, czy może sobie żyć. Jeśli złe:) to czy brzydal da sobie z tym radę? Jesli nie to jak sie zabrać za te ukwiałki? Dzięki za odpowiedzi.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.