Jump to content

jackwierzch

Klubowicz
 • Content Count

  46
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Jacek
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Gdynia
 • Akwarium
  Aquael 30 l

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Słusznie. Poziom będzie za wysoki. Podobają mi się akwaria z widoczną falą
 2. Dzień dobry wszystkim. Tym wpisem proszę Was o ocenę systemu. Jest to moje pierwsze akwarium z sumpem i na pewno popełniłem gdzieś błąd. Akwarium 80x40x50 (około 140 litrów). Sump 56x27x62 (38 litrów normalnej pracy) bez zbiornika na dolewkę. Odpieniacz Bubble Magus Curve A5. Znalazłem 2 informacje o poziomie wody: 20 cm albo 25 cm. Czy ktoś kto używa ten odpieniacz może podpowiedzieć jak go ustawił? W projekcie przyjąłem że jednak 25. Zawsze można go podnieść. Według moich obliczeń przestrzeń w sumpie o wymiarach 56x27x16 (24 litry) czyli ponad przegrodą odpieniacza wystarczy, żeby przyjąć wodę przy braku zasilania. pojemność komina to około 3 l 5 centymetrów poniżej grzebienia 14 l na rury zostaje 7 l W sumpie będzie skała ze starego zbiornika i inne media filtracyjne typu maxspect nano tech. Dziękuję za każdy komentarz
 3. te diody wytrzymują Prąd maksymalny Ipp = 1000mA Pewnie dla tego działa. Mi bardziej zależało na informacji jak te drivery działają.
 4. " wymusi w obwodzie prąd 1000mA" To mi wszystko wyjaśniło. Bardzo Wam dziękuję
 5. Cześć Chcę użyć driver LDD serii H bo podobno nie piszczą. Będę podłączał ledy 3W które pobierają 700 mA. Pomyślałem, że wezmę driver z zapasem czyli LDD-1000H bo przecież dioda nie weźmie prądu więcej niż może prawda? Nie spali się? Nie znalazłem we wcześniejszych tematach jednoznacznej odpowiedzi na moje pytanie więc nie mordujcie.
 6. edit: po zrobieniu kosztorysu nie wygląda to tak źle. belka 60 cm, z 4 modułami po 11 led da około 100 W, jak będzie brakować można dodać ze 2 świetlówki i mieć hybrydę. Kompromisem jest wykorzystanie diod z allegro, a nie jakichś markowych. 2 razy AI Prime HD, za taką cenę to się nie znajdzie. Po za tym niezrozumiałe jest to, że kupujesz lampkę za tysiąc i w zestawie brakuje uchwytu... W załączniku mój kosztorys, gdyby ktoś był w podobnej sytuacji.
 7. Dzień dobry Biorę się za budowę lampy do nowego akwarium 80x40x50 (160 l). Proszę Was o konsultację w doborze driverów i zasilacza. W załączniku jest szkic lampy. Wszystkie diody będą o mocy 3W (znamionowa 2.4W). Kanał 1 i 5 będzie wysterowany prawie na maxa bo driver da 32V, podzielić na 9, wychodzi 3,55V na diodę. Dioda może pracować do 3.6V. Słyszałem, że te drivery piszczą. Czy przy maksymalnej wydajności nie będzie jeszcze głośniej? Może da się to podłączyć równolegle na innym driverze? Mam wtedy 2 rzędy o różnych ilościach diod. Jak to wtedy będzie działać? Zasilacz dałbym 100W, 36V 4.2A Lampa będzie miała około 80W. Wydaje się trochę mało jak na 160 l prawda? Może lepiej dodać kolejny moduł 11 diodowy... Co radzicie?
 8. Poradziliście sobie koledzy z KH? Również próbuję podnieść w swoim akwarium. Dawkuję wg kalkulatora z reefhub. Przez chwilę po dodaniu dziennej dawki roztworu z sody podnosi się o około 0,25 dKH, a później spada z powrotem. Przy podmiance zmierzyłem KH solanki, wynosiła około 8,3 dKH, wlałem do akwarium i spadło do starej wartości 6,7 dKH. PH niestety nie znam, muszę kupić test... Co jeszcze może mieć znaczenie? Podnosić dalej wg proporcji czy może ją zwiększać?
 9. ok, kumam spróbuję tak zrobić
 10. No przecież napisałem, że dawkuje jod od stycznia. Mogę tylko zwiększyć testowo dawkowanie i zobaczyć jak zbiornik reaguje. Podmianki robię co 2 tygodnie 3 l. No i te cyjano... Współczynnik Redfielda wydaje się być ok. Wskazywał by na ryzyko glonów, u mnie glony odpuściły. Można by wnioskować, że któryś test PO4 NO3 mówi nie prawdę.
 11. Dlatego obniżyłem do wskazania na moim spławiku 1023. ICP by sprawdziło jak teraz wyglada zasolenie no i jak wyglada poziom jodu przy takim dawkowaniu. Rozumiem że te parametry mogą wpływać na zły stan euphyllii? Co począć w walce z cyjano?
 12. W sensie 3 krople jodu? Jedna jest na 100 l, więc i tak leje więcej. Niby nie da się tego przelać ale nie wiem czy są granice. W środę wysyłam jeszcze raz wodę na testy.
 13. Zasolenie już obniżyłem. W styczniu spławik pokazywał 1025 teraz mam 1023. Jod dozuje krople dziennie również od stycznia.
 14. Witam. Chciałbym kontynuować temat ze swoim przypadkiem. Walczę z cyjano i już nie mam pomysłów. W załączniku wrzucam testy ICP. Widać w nich wysoki poziom fosforanów. Od stycznia mam wsadzony phosguard. Wg testów saliferta PO4 widać ślad niebieski jak użyję polowe badanej wody. Znaczyło by to ze poziom PO4 jest niski. NO3 mam 2.5 również wg saliferta. Z obserwacji zbiornika znacząco spadło pokrywanie się zielonym osadem szyb. Cyjano jednak nie odpuszcza. W kaskadzie mam również purigen i saszetkę chemipure nano, ceramika, matrix. Suplementuje wg zaleceń bakterie microbe lift special blend, Korallen-Zucht - Cyano Clean + A Balance. Dodaje też kropelkę aquaforest Iodum Korale wszystkie wyglądają dobrze, sps rosną w oczach. Problem jest z euphylliami, te wyglądają słabo Karmie 1/3 kostki mrożonej. Prefiltry i żywica w osmozie wymienione zbiornik 30 litrów Proszę o pomoc.
 15. Wczoraj wieczorem ją zakładałem. Nie miałem cierpliwości do rozgryzienia jak wyjąć samą pompę... Po pracy wracam do walki Dla potomnych. Z czasem się wyciszyła. Dlatego stopery do uszu i cierpliwie czekać.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.