Jump to content

Lubuszanin

Klubowicz
 • Content Count

  97
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Lubuszanin

 1. Dzięki wielkie.
 2. A moge zastosować Herbtana?
 3. Dzięki. Myślałem o Microbe Lift Herbtana. A ostatnio podnosiłem parametry troche, no3, kh i ph. I może trochę za gwałtownie poszło chociaż starałem się żeby nie.
 4. Reszta jest ok.
 5. Po płetwach tak nie widać, ale chowa się w skałach.
 6. Witam, zauważyłem dzisiaj na mojej fridmani białą narośl, co to może być i jak się tego pozbyć? Czy to może być oodinoza?
 7. Tylko to mi do głowy przychodzi, silikon akwarystyczny i wio, tylko musiał bym tło zniszczyć.
 8. Rurki to ja mam tylko problem mocowania baniaka, bo musi być wyżej. Jak go powiesze na szybie to wyloty są za dużo pod wodą i z dolewki nici.
 9. Witam. Mam nie co spory problem. Zakupiłem 2l dolewke grawitacyjną z Aqua Trend i okazało się że za głęboko wchodzi do wody, a wody nie mam nalanej po brzegi tylko na wysokość wylotu z Tidala. Muszę ją zamontować wyżej a nie mam na to patentu. Może ktoś ma jakiś pomysł, będę wdzięczny.
 10. Lubuszanin

  Salarias fasciatus

  Dzięki, bo to trochę dziwne dla mnie
 11. Lubuszanin

  Salarias fasciatus

  Może odgrzebię temat. Kupiliśmy z kolegą salariasa. Wpuściliśmy je w czwartek w południe do swoich zbiorników a dzisiaj rano patrzę mój jest martwy i po 3 godz kolega zadzwonił że jego też. Dziwny zbieg okoliczności ale co mogło być nie tak?
 12. Lubuszanin

  Blastomusa

  Dzięki. To jeszcze piła potrzebna
 13. Lubuszanin

  Blastomusa

  Mam pytanko. Jak ja mogę go podzielić żeby mu nie zrobić krzywdy?
 14. Odgrzebię temat. Mam tidala 55 i skimmer nie robi swojej roboty, koleżanka ma tidala110 i to samo a na dodatek jest głośny. Mam filtr na tylnej ścianie i w samym narożniku.
 15. Nie, nie pali i jakieś 7cm nad szkłem
 16. Witam. Prosił bym o opinie bo już zgłupiałem czytając informacje. Akwarium 60x30x40h. Skapneła mi lampa t5 4x24 ATI w kobinacji 2xblueplus, 1x actinic, 1x coral plus, i odnosze wrażenie że światła za dużo jest. W akwarium przeważnie lps. Czy moge wyjąć 1 lub 2 świetlówki a jeśli tak to ile i które?
 17. Jak dam amino to codziennie potem tak średnio 2-3 dni i na początku jest spory.
 18. Raz w tygodniu po kropelce.
 19. Tak amino i jod. Dozowałem co 2 dzień ale od jakiegoś czasu raz w tygodniu bo myślałem że to od tego. Parametry nie są złe. Ca i Mg ciut za duże i no3 obecnie 2 a było 0. Zasolenie 1,024.
 20. Ja zrobiłem 2 razy zakupy w e-rybce i o 2 razy za dużo. Pierwszy raz latem i drugi raz jesienią. Wszystko powiększyło grono aniołków. Zaznaczę że w tym samym czasie życie kupiłem gdzie indziej i żyje do dzisiaj.
 21. Chciałem tylko sprawdzić jak mocno zbiera syf i jakoś została ale pewnie wyleci bo za dużo gratów.
 22. Nie mieściłem się już w 45l więc postanowiłem przejść na ciut większe. Czy był sens.....póki co dla mnie tak. Zrezygnowałem z piasku, filtracja Tidal55, skimer Eheim. Lampa t5 4x24 ATI. Póki co zmagam sìę z zerowym azotem więc leje nitrateplus z colombo, ale mimo to na wzrost korali nie narzekam. Irytuje mnie tylko pył na szybach który musze co 2 dzień czyścić, dlatego włożyłem pata z watą. Póki co wygląda to tak..
 23. Szczerze mówiąc nie mam już pomysłów skąd to się bierze.
 24. Też dawałem amino co 2 dzień i teraz daje raz na tydz i nadal pył jest. Nawet włożyłem pata z watą i wata co 3 dni do wywalenia.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.