Jump to content

smarek123

Klubowicz
 • Content Count

  22
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Marek
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Radzymin
 • Akwarium
  120l, 80l

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. "Mała" aktualizacja Koncepcja zbiornika z ukwiałami całkowicie się zmieniła. Wymyśliłem, że zbiornik będzie full SPS z pojedynczymi LPS'ami i grzybkami. Wszystko na ledach DIY. Jak na razie przyrosty są zauważalne z tygodnia na tydzień. Może ktoś wie dlaczego hystrix rośnie bardziej "krzaczasto" zamiast w górę ?
 2. Coś się zmieniło od ostatniego zdjęcia ?
 3. Wiem, nie mogłem go od dłoni odczepić Plan na baniak jest taki że będą same ukwiały i szorstniki albo chociaż w zdecydowanej większości.
 4. Mała aktualizacja baniaczka. Doszło parę zwierzątek. W międzyczasie powstaje druga kostka. Była jeszcze piękna duża macrodactyla ale zaczęła się rozpuszczać i musiałem się z nią porzegnać. Podejrzewam że coś ją poparzyło.
 5. Dzięki za rady! Czyli nic nie skrobać, odstawić na razie VSV, mniej karmić i czekać
 6. Na pewno było trochę cyjano, pozostałości widać na szybie. Reszta wydaje się być włosowata no i na pewno w niektórych miejscach widać dino ale w niedużych ilościach. Najbardziej straszy tylna szyba a i tak to już połowa tego co zostało. Powoli zaczynają bieleć i sporą część zjadł jeżowiec. Najchętniej zeskrobałbym to wszystko z szyby. Czytałem też artykuł Testera że do walki z glonami trzeba mieć nutrienty na zerowym poziomie. Okrzemków też trochę jest, ale we wtorek przyjdzie mi absorber na krzemiany od Sery więc to powinno rozwiązać sprawę.
 7. Szkło: 120l 60x40x50 w tym panel boczny 10cm Cyrkulacja: Jebao SOW-4 4000l/h, Tunze Turbelle Nanostream 6015 1800l/h Obieg: Tunze Comline 2000 Czy w takim razie glony mogę zdrapywać z szyby ? Trzeba je od razu odsysać ? Czytałem różne opinie na ten temat. Jak miesiąc temu brałem to akwarium od poprzedniego właściciela to na szybie był tylko ładny, czerwony nalot wapienny. Dorzuciłem piach AF, odpieniacz, drugi cyrkulator i wysyp zielonego glona i miejscami promilowe ilości dino. Domyślam się że biologia się zachwiała podczas przeprowadzki i dorzucenia piachu.
 8. W takim razie jak walczyć z zielonym glonem i co ze współczynnikiem Redfielda ?
 9. Właśnie przeczytałem już mnóstwo takich wątków. Dzięki za odpowiedź Czy sypanie większej ilości suchego pokarmu wpłynie na podbicie PO4 tak żeby VSV zaskoczyło ? Mrożonek nie płuczę od samego początku.
 10. Cześć, Mam roczne akwarium 120l, miesiąc po przeprowadzce. Trochę miękasów, kilka LPSów, 2 Amphiriony, babkę, krewetkę, kraba i jeżowca. Wszystkie parametry mam w normie poza NO3 które utrzymuje się stale na poziomie 20-25. PO4 jest 0.03. Od tygodnia mam w panelu spaghetti, purigen i od 3 dni leję 2ml AF Phos Minus. Niestety poziom NO3 bez zmian. Wiem, że taki poziom azotanów może być, ale mam trochę problem zielonymi mchowatymi glonami na szybie i skałach. Od jakiegoś czasu glon zaczyna szarzeć/bieleć. Czy coś robię źle ? Kiedy mogę spodziewać się spadku azotanów ? Odpieniacz to Miniflotor, pieni bardzo ładnie. Pompa obiegowa 2000l/h, cyrkulacja Tunze 6015 i Jebao SOW-4.
 11. Mała aktualizacja: Do panelu poleciał Seachem Purigen 100ml i muszę przyznać że nigdy nie widziałem tak krystalicznej wody w akwarium Dodatkowo glon spaghetti i algi, musiałem zrobić oświetlenie nocne refugium i porzeźbić trochę żeby światło nie przebijało się do zbiornika głównego. Dziś zrobiłem podmiankę 10% wody na soli Aqua Forest Probiotic Reef Salt. Chcę małymi krokami podbić KH. Do podmianki zapodałem Microbe-Lift Special Blend. Śmierdzi niemiłosiernie Ze zwierzaków wpadło 5 Zoanthusów, Euphyllia oraz babka kopiąca. Od razu przekopała cały piasek aż się jaśniej zrobiło w akwarium Zbiornik powoli nabiera kolorów
 12. Dzięki za odpowiedzi Po dwóch dniach stosowania Bioclean II NO3 nie spadło. Dziś zapodałem kolejną dawkę i wyciągnąłem węgiel Aquaforestu bo być może on pochłaniał specyfik.
 13. Dziękuję za odpowiedzi. W SeaFrags badali mi wodę w zeszłym tygodniu małą hanką i PO4 było na poziomie 0,06 więc myślę że jest szansa na zbicie NO3. Na razie leję Reflowers Bioclean II. Mam wrażenie że po 2 dniach już mniej się zabarwia test salifertu Jeśli nie pomoże, spróbuję z wódką
 14. A to ciekawe, bo w większości artykułów które czytałem pisali żeby właśnie ograniczyć karmienie.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.