Hanatek
Klubowicz-
Liczba zawartości
14 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Informacje o profilu
-
Imię
Mateusz
-
Płeć
Mężczyzna
-
Skąd:
Łódź
Ostatnie wizyty
Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.
-
Według mnie to są rozrobione Proszki czda [emoji28] Edit: Żeby nie pisać post, pod postem, edytuję ten. Tak, oglądałem go nawet :). Problemem była godzina. O pierwszej w nocy "musk" już nie działa jak powinien :). Dzisiaj się troszkę pobawiłem w kalkulatorze, i wcale nie jest aż tak trudny. Zrobiłem pierwsze wyliczenia, i chyba jest wszystko okej. Proszę mądrzejszych o rzucenie na to swoim okiem :). Mam jeszcze kilka pytań. Aby skompresować "Ballinga" do 3 płynów, chciałbym 85g MgCl2*6H20 dosypać do rozpuszczonych już 277,5g CaCl2. Chyba nie będzie z tym problemu? W kalkulatorze nie ma podanej ilości jaką trzeba dozować SBS. Domyślam się, że wlewam tego tyle samo, ile leje CaCl2, tak? Jak teraz będzie wyglądała sprawa ze strongami? Strong A, oraz B nie będzie się "gryzł" z Magnezem? W strongu A znajduje się stront, oraz bar. Strong B zawiera żelazo, mangan, miedź, cynk, nikiel, oraz chrom . Owych strongów chcę wlać ilości polecane przez producenta czyli: Płyn 1 (kH) 2,5ml/l (2x mniej, ponieważ wsypuję 2x mniej naHCO3) strong C Płyn 2 (Ca + Mg) 5ml/l Strong A, i B. Płyn 3 (SBS) 5ml/l Strong K
-
Kurczę, dosyć skomplikowany ten kalkulator, i chyba jeszcze w niego nie umiem . Pobawię się nim, i może uda mi się coś wymodzić. Wyliczenia są raczej poprawne. Błędem jest dodawanie Magnezu do SBS. Sugerowałem się konsumpcją Mg, stąd taka dawka trzeciego płynu.
-
Hanatek obserwuje zawartość → Gdzie zamontować maxspect gyre, Pierwszy "Balling"., Pompa dozująca DIY i oraz 5 innych
-
Witajcie. Nadszedł czas na dozowanie Ca, kH, oraz Mg do zbiorniczka. Zbiornik ma netto 350l wody. Testy: 23.06.2020 1.07.2020 Ca 430 Ca 400 Kh 7 Kh 6,2 Mg 1350 Mg 1335 Wychodzi na to, że w ciągu 8 dni spadki są następujące: Ca 30 kH 0,8 Mg 25 Czyli dziennie schodzi około: Ca 3,7 kH 0,1 Mg 3,1 Mam zakupione prochy od AFu + strongi. Według ich przepisu powinienem proszki rozrobić następująco: Roztwór 1: Roztwór 2: Roztwór 3: 1l RODI 1l RODI 1l RODI 50g Calcium 80g kH buffer 25g Reef Mineral Salt (SBS) 5ml strong A 5ml strong C 10g Magnesium 5ml strong b 5ml strong K 100ml = 17,5mg / 100l 100ml=1,6 dkH / 100l 100ml= 1,2mg (Magnezu) / 100l 100ml = 5,8mg / 350l 100ml=0,4 dkH / 350l 100ml= 0,34mg / 350l Według tego na moje akwarium (350l) powinienem codziennie podawać: Roztwór 1: 65ml Roztwór 2: 25ml Roztwór 3: 911 ml!! Problem mam z trzecim roztworem. Wlewając taką ilość trzeciego płynu, nie wleje równocześnie za dużo SBS, oraz potasu? Proszę o pomoc oraz sugestię :).
-
Kolega ma dokładnie takie samo akwarium jak ja. Ten sam wymiar, bliźniaczy sump, i sprzęt, a nawet skala ta sama (konstrukcje z seafrags) . Tak naprawdę, od niego uczyłem się wszystkiego nt. morszczyzny. Akwaria różnią się tylko oświetleniem. U mnie 6x 54 t5, a u niego 3x hydra 26. Prawda jest taka, że przyrosty ma o wiele większe niż ja, a korale mają o wiele bardziej intensywne kolory. Co do dodatkowych belek OR3, uważam je za opcję, do dokupienia w późniejszym czasie. Chce przejść na Ledy, ponieważ męczy mnie już wymiana świetlówek co 6 miesięcy.
-
Dziękuję za odpowiedź. Czyli 2:0 hydra:orphek.
-
Witam. Przymierzam się do zmiany oświetlenia w swoim zbiorniku. Akwarium 125x55x50h, w obsadzie głównie LPS, i kilka prostych SPS. Zastanawiam się nad dwoma rozwiązaniami : 3x hydra 32 + 2 belki OR2 120 Blue Plus 1x orphek atlantik v4 gen2 + 2 belki OR2 120 Blue Plus . Hydry widziałem na żywo jak świeca, i podobało mi się to co widziałem. Następnym plusem, jest to, że hydry rozmieszcze nad całym lustrem wody, i doświetlą mi każdy zakamarek zbiornika. Orphek... Nigdy na żywo nie widziałem, natomiast firma ma świetnie opinie na wszystkich forach. Obawiam się, czy jedna taka lampa, z dwiema belkami podoła w moim zbiorniku. Producent informuje, że lampa jest przeznaczona do zbiornika 120x80cm, z doświadczenia wiem, że jak lampa jest do max. 120cm to idealnie pasuje na 100cm. Ceny zestawów jakie wymieniłem, są praktycznie identyczne. Proszę o poradę, co i dla czego według Was będzie lepszym wyborem.
-
Cześć Przeczytałem oba Twoje tematy dotyczące budowy tej lampy. Odwaliłeś kawał solidnej roboty! Z niecierpliowscią czekam na finisz całego projektu. Mogę zapytać jak wysterowałeś wentylator na mniejsze obroty? W oprogramowaniu aqmy nie widzę takiej opcji. Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
-
Dzięki za odpowiedź. U mnie by to było podpięte pod pompę obiegową, z ostatniej komory w sumpie. W wspomnianym kubelku nie planuje wkładać żadnej gąbki ani waty. W takim przypadku też trzeba do często czyścić?
-
Witajcie. Chciałbym dołożyć co nieco siporaxu, ora, kulek maxspecta do swojej filtracji. W sumpie już miejsca brak, więc musiałbym dołożyć media reactor. Cenowo one nie wypadają najlepiej, i wpadł mi do głowy pomysł z prefiltrem. W komórce zalega mi kilka prefiltrów hw603a. Nie mają one pompki, jest to tylko "wiadro" z wlotem wody na dole, i wyjściem na górze. Zasada działania (chyba) taka sama jak ww. media reactor. Czy ktoś z Was stosuje takie rozwiązanie u siebie? Jak to się sprawuje? A może macie jakieś przeciwwskazania?
-
Fitoplankton a rozkwit życia
Hanatek odpowiedział lukasz.s4 → na temat → Rośliny morskie - glony, makroglony
@Tester Dziękuję za odpowiedź. Zakładając, że zlewam tylko 50%, to tygodniowa produkcja wynosiła by ok 12l. Na to fito jest 3 odbiorców, którzy dorzucają się na pokrycie kosztów produkcji. Więc dla nas taka ilość jest w sam raz. Może i masz rację, że podawanie co2 jest przerostem formy nad treścią. Widziałem wpis który mówił, że może być lepiej, a sprzęt leży nieużywany w komórce. Stwierdziłem, że czemu nie spróbować? I chyba tak zrobię. Dla testów w butelce 2l, i do środka włożę dyfuzor ze spieku ceramicznego. Jak się uda, to fajnie, a jak nie, to też fajnie Nadal jednak nie wiem, czym mieszać to fito w większym zbiorniku. Boję się, że wirnik może zniszczyć fito. -
Fitoplankton a rozkwit życia
Hanatek odpowiedział lukasz.s4 → na temat → Rośliny morskie - glony, makroglony
Witam :). Przebrnąłem przez cały temat, i udało mi się pomyślnie wystartować ze swoją hodowlą fito. Wiele kwestii zostało tutaj poruszonych i wyjaśnionych. Przewinął się tutaj wpis, że warto dozować CO2 do swojej hodowli, aby była jeszcze bardziej wydajna. Mam ze swojego starego akwarium holenderskiego dostępny kompletny zestaw do co2. W jaki sposób go dozować? Ze zwykłej rurki tak jak powietrze? Co2 w ten sposób się nie rozpuści w wodzie, a wszelkie kostki lipowe, czy kamienie są miejscem rozwoju bakterii. Następne pytanie mam takie, w jaki sposób mieszać fito w większym zbiorniku? Docelowo chcę je hodować w kostce 30x30x30cm. Wydaje mi się, że zwykły napowietrzacz tego nie ogarnie. Może jakiś mały filterek typu Aquael Pat mini? -
Hej :). Zastanawiam się nad kupnem dokładnie tej samej lampy, lecz do zdecydowanie mniejszego akwarium. Chciałem zapytać, czy jesteś zadowolony z pracy lampy? Warta jest swoich pieniędzy?