Jump to content

Sqr3byk

Klubowicz
 • Content Count

  54
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Myślenice

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Oczywiście wiozłem 10 min do domu, w worku jeden mały koral, co miałoby tak zanieczyścić wodę?
 2. Jakby ktoś się martwił swoimi parametrami, to jest wynik wody z głównego zbiornika w jednym ze sklepów akwarysrycznych Jakby ktoś się martwił swoimi parametrami, to jest wynik wody z głównego zbiornika w jednym ze sklepów akwarysrycznych
 3. Nie gonie cyferek, chcialbym poprawuc warunki koralom, bo o ile miekasy rosna jak szalone to lpsy ładnie się pompuja, ale o wzroscie to raczej mowy nie ma. Do tego już że trzy caulastrea fluo mi padło. Stopniowo traciły tkankę aż znikały całkiem . Mocno dmucham, ale jest spora wirówkę w baniaku, ale zauważyłem że sporo syfu siedzi w zwirku. W trakcie czyszczenia szyb, jak porusza podłoże to mnustwo drobinek wzbija się w wodę. Może jedna babka to za mało?
 4. Już prawie dwa miesiące walki z no3, do sampa wleciało dodatkowe 7 litrów siporaxu, teraz łącznie jest 9L siporaxu i 1 kg kulek od Maxpecta. Przez ten czas mocno zwiększylem dawkowanie bakterii, słabe prawie pół litra special blend oraz kilka ampułek biosphera, czy jakoś tak. Co dziennie 2 ml vodki. Wynik po 2ch miesiącach??? No3 -25 Po4 0.25 Co to tak opornie idzie;/ ?? Nie przekarmiam rybek, idzie 1/3 kostki dziennie , czasem zastępuje suchą karmą, ale też dosłownie szczypta .
 5. Ten ultra reef overflow będzie miał śmieszny przepływ, nie wspominając już o tym jak łatwo może dojść do zatkanie takiego odpływu. Ja bym nie zaryzykował.
 6. super te fungie, przymierzam sie od pewnego czasu do zakupu. zwłąszcza kolor pomarańczowy, któego brakuje mi w baniaku robi świetną robotę. Beti mówisz, że koral nie wymagający?
 7. Bardzo ładny baniak, widać ułożenie skały również zmienione?
 8. Na caulastrea też trzeba uważać, u mnie jak zglodnieje potrafi w nocy wypuścić polipy na 15cm, umieściłem za nią, zgodnie z kierunkiem prądu wody euphylie, która niestety została totalnie sparzona. Zachowałem sporą odległość, ale nie sądziłem że tak daleko mkoze sięgnąć.
 9. Dzięki za relacje, przyjrze się bliżej tej pompie
 10. Znakomity przykld na to, że niewielkie akwarium może też robić piorunujące wrażenie. Bardzo ładne
 11. Żaden piach nie jest idealny jeśli mogę coś doradzić, zastanów się nad podłożem aragonitowym. Ten piasek jest bardzo drobny, bardzo utrudnia ustawienia cyrkulacji, lata po całym baniaku, nawet przy czyszczeniu szyb, wzbija się w toń, już nie mówię jak babka zacznie świrować. Ja wytrzymałem z piaskiem jakieś 3 miesiące.
 12. Widać że wszystko przemyślane, taka obsada mi się właśnie podoba, nie nadźgane jakich capnelli na pół baniaka. Będę w swoim akwa całował w podobny efekt.
 13. Prawie bliźniacza konfiguracja z moją podłoże super, zmieniłem z piasku na żwirek aragonitowy i jestem mega zadowolony. Dorzuć sobie jakąś babkę. Ten Rhodactis porośnie Ci bardzo szybko cały kawałek skały, chyba że chcesz taki trawnik sobie zrobić.
 14. Jeżeli jest to pęcherzyk powietrza zatopiony w szkle, czy niewyczówalny z jednej i z drugiej strony, to nie masz się o co bać. Pozostaje tylko kwestia estetyki. Pracownik erybki musiał tego nie zauważyć, bo taka skalza reklamowana do producenta szkła jest bez problemu uznawana. W szybach zespolonych używanych do produkcji okien nie takie rzeczy się reklamuje. Natomiast jeżeli przyjżysz się z bliska i stwierdzisz, że nie jest to idealnie okrągły pęcherz, a wyrwa w szkle o nieregularnych krawędziach, taka jak na szybie samochodowej od kamienia to niestety jest bardzo duże ryzyko.
 15. Mój też wygląda podobnie, osiedlił się w tyle za skałą, wieje na niego falownik prawie bezpośrednio i nie ma zamiaru zmienić miejsca. Nawet nie mam za bardzo jak go podkarmić.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.