Jump to content

Blowy

Klubowicz
 • Content Count

  32
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Konstantynów Łódzki
 • Akwarium
  120x55x53 - 350L

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Blowy

  Jaki odpieniacz?

  Nyos Quantum 160 - praktycznie nie słyszalny, pieni aż miło, odkręcany kubek, do tego ekonomiczna pompa EHEIM, same plusy.
 2. Używam od roku z Aqua Trendu Levelatumatic V3, tam chyba nie ma co się popsuć.
 3. Blowy

  MAXSPECT JUMP

  Rownież testuje od kilku dni Jumpa, wcześniej miałem Jebao ktore miało już takie falowania mocy, że w końcu przyszedł czas na zmiene. Mam wrażenie, że Jebao zawyża wartości przepływu, Jump chodzi o jakieś 30-40% wydajniej, musiałem bardziej otworzyć zawor na spływie.
 4. To fakt, nic nie pylą. Od dwóch tygodni zasypane 250ml na 450 litrów w obiegu, na razie brak efektów ale czekam cierpliwe dalej.
 5. Witam, jak w tytule, czy ktoś używał paletek Tropic Marin NP Bacto Pellets i może napisać swoją opinie na ich temat?
 6. Blowy

  Ati Essentials Pro

  Przy mojej małej konsumpcji wychodziło by 10mil dziennie nierozcieńczonego, rozbijam na 6 dawek więc podawałbym 1,6 ml. W kalkulatorze jest pokazane jak rozcieńczać przy małej konsumpcji więc tak zrobiłem. Zestaw 2x2000ml wystarczy mi na 200 dni
 7. Blowy

  Ati Essentials Pro

  Zbiornik młody, ma pół roku, start na suchej skale. Od początku jadę na soli Red Sea Niebieskiej i od 3 miesięcy ATI PRO. Zbiornik nie widział innych dodatków prócz kropelek jodu. Może co dla niektórych wychodzi drogo ale zbiornik jest bez obsługowy, raz na dwa tygodnie robię test KH aby podbić ATI ze względu na zwiększanie się masy koralowej. Na tą chwilę podaję bardzo mało, 25ml każdego płynu dziennie już rozcieńczonego w proporcji 1/2,5 z RO według kalkulatora ATI.
 8. Blowy

  Ati Essentials Pro

  Po trzech miesiącach stosowania ATI Pro zrobiłem ICP z których wyszło, że wszystkie pierwiastki w normie oprócz delikatnie obniżonego jodu. Więc w moim przypadku ATI Pro plus jod w kropelkach załatwia sprawę całe suplementacji. Podmieniam wodę dla zasady co dwa tygodnie w ilości 7-10%
 9. Blowy

  Caulastrea Fluo

  Zrobię zdjęcie jak będę w domu i wrzucę.
 10. Blowy

  Caulastrea Fluo

  Udało się chyba go odratować, problemem był brak jodu. Dosłownie po kilku dniach dodawania jodu koral zaczął się pompować, teraz odbudowuje tkankę.
 11. Ok, jaka gramature waty polecacie cietej z metra?
 12. Witam, w swoim dojrzewającym zbiorniku ( 9-ty tydzień )stosuję watę aby wspomóc filtrację, płuczę ją dokładnie co dwa dni ( jest cała brązowa ) Spotkałem się z opiniami, że podczas dojrzewania stosowanie waty nie jest wskazane ze względu na zbyt duże gromadzenie się bakterii i zarodników glonowych. Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Parametry w normie, oprócz podwyższonego no3 ( 25ppm ) i zerowego Po4.
 13. Blowy

  Caulastrea Fluo

  Dzięki, koral oczyszczony, będę obserwował.
 14. Blowy

  Caulastrea Fluo

  Wychodzi na to, że miała ale dużo mniej. Zdjęcie z pierwszego dnia w zbiorniku u mnie.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.