Jump to content

savvka

Klubowicz
 • Content count

  50
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Skąd:
  Lublin

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. savvka

  Żywa artemia- Lublin

  Jeśli chodzi o tego chorego, to zwracałam uwagę sprzedawcy, ciągle pytalam, bo faktycznie odchody nie były takie jak u drugiego. Wiecznie ciągnęły się za nim jakieś nitki. Kupiłam z hodowli oczywiście nie w Lublinie, bo takiej chyba nie ma, ale z polecanej wszedzie na forach i grupie. Pan oczywiście podpowiadał co robić i sam mówił, że faktycznie ryba zrobiła się ospala. Zwierzaki oczywiście loteria, ale jak się dba, to zawsze jest nadzieja do końca, że uda się to ocalić. Nie mam zbyt dużego doświadczenia z rybami, bo wcześniejszego blazenka oddałam na miejscu i poszedl w dobre rece. Chciałam, aby plywala parka, więc uznałam za lepszy pomysł kupienie z hodowli A nie z importu. Dziękuję serdecznie. Mam nadzieję, że tym razem trafię szczęśliwie
 2. savvka

  Żywa artemia- Lublin

  Dziękuję za zainteresowanie. Tak, dostałam informację z jednego sklepu aby nie dzwonić, bo jedna pani wytłumaczyła mi właśnie, że nigdzie nie znajdę wczesniej jak w piątek. Wyhodowalam młodego solowca, jeden blazenek zajada się do tej pory jak szalony, niestety drugi nie dał rady. Nawet nie chciał nic próbować A jak spróbował, to wypluwal. Od początku bardzo mało jadl. Najprawdopodobniej w transporcie nabawił się jakiegoś otarcia na górze, ale później wszystko zniknęło. Niestety zrobiłam wszystko, co mogłam A to I tak było za mało. Drugi do tej pory bardzo ładnie pływa, wszystko je...
 3. savvka

  Żywa artemia- Lublin

  Za mało jeszcze wiem karmienie drożdżami ryby?
 4. savvka

  Żywa artemia- Lublin

  U mnie również wykluta . Ale jest bardzo drobna. Zdrowy szaleje, ten słabszy coś próbuje, może się przekona. Czytałam, że wykluta artemia zawiera najwięcej wartości odżywczych w ciągu 6 h od wyklucia.
 5. savvka

  Żywa artemia- Lublin

  Jeszcze nie zaglebilam temat i, chociaz solowiec dzisiaj już się wykluwa. Jakiej wielkości musi być taki osobnik, aby można było nim.nakarmic blazenka?
 6. savvka

  Żywa artemia- Lublin

  Mogą mieć dopiero na piątek po południu, bo dopiero wtedy będzie dostawa. Ja potrzebuje jak najszybciej. Mam 2 nowe blazenki od 3 tyg. Jeden je mrożonki j płatki A drugi nie chce nic. Kupione z hodowli w Polsce. Osoba od której kupilam zasugerowała jeszcze jedynie żywy pokarm. Widzę, że łapie z robi wodnej jakieś drobiny, ale wszystko wypluwa. Jest już słaby i dosyc chudy.
 7. savvka

  Żywa artemia- Lublin

  Niestety....obdzwonilam....wszyscy mogą mieć na piątek
 8. savvka

  Żywa artemia- Lublin

  Ale ja potrzebuje na teraz dlatego szukam lokalnie i już gotowego pokarmu Dlatego szukam lokalnie. Wolalabym dzisiaj podjechać i kupić i uniknąć wysyłki
 9. savvka

  Żywa artemia- Lublin

  Czy ktoś z Was orientuje się może gdzie w Lublinie kupię żywą artemie? Ewentualnie wysyłkowo?
 10. savvka

  Zła kondycja

  Oczywiście, że się przyda :-) rowy nie mam już od 2 dni. Jeśli chodzi o skale, to faktycznie długo glonów wapiennych nie było. Ale ostatnio jest juz ich wysyp. Co prawda jeszcze drobne ale juz wszedzie. Od jakiegoś czasu pilnuje mg, ca, kh. Nie ma skoków. Mg faktycznie może warto jeszcze podnieść ale staram się nie robić tego gwałtownie. Po4 niewykrywalne na Salifercie jak na razie. No3 ok 10. Warto włożyć tutaj jakieś.media, czy dac czas na zejście no3?
 11. savvka

  Zła kondycja

  Mam taki ręczny areometr uchylny lub nazwa podobna. Na pewno działa dobrze. Robię co jakiś czas próby dodając odpowiednią ilość soli w 1 l i sprawdzam, czy dobrze pokazuje na różnych zasoleniach.
 12. savvka

  Zła kondycja

  Tak, oczywiście. Fito mam od Pana, którego chyba wszyscy znają
 13. savvka

  Zła kondycja

  Tak mam. Pustelnika, od jakiegoś czasu mitraxa i niezliczoną ilość turbo, 2 strombusy i jeszcze kilka innych
 14. savvka

  Zła kondycja

  Vsv nigdy nie stosowalam. Czy to konieczne poza laniem bakterii? Do tej pory dolewalam 5 ml specjal blend przy podmianach. Jest potrzeba częściej?
 15. savvka

  Zła kondycja

  Fzn3, w środku siporax, rovaphose. Falownik sow 4 na 2 stopniu, Skimmer powierzchniowy. Karmię raz dziennie 1/4 czasem odrobine więcej kostki mrozonki- artemia, solowiec. Trzymam ca, mg, kh na poziomach podanych w 1 poście używając preparatów af. Testy robie co 2-3 dni. Ostatnio stanęło zużycie ca i kh stoi w miejscu. Od około tyg dozuje fito po 5 ml i raz dodałam wrotke. Wczesniej podkarmialam ukwiala pokarmem dla ukwialow. Średnio raz na 2 tyg karmię lps pokarmem od af Euphylia dzisiaj w świetle ma się bardzo ładnie. Wczoraj wieczorem wyjątkowo się zamknęła. Ta po lewej ma 1 ślimaka osiadlego jedynie. Reszta to młode główki. Fakt moj telefon robi genialne zdjęcia stąd może wrazenie, że to coś innego. Jest odrobine ślimaków osiadlych w akwarium, ale nie są one plaga. Zlikwiduje je przy podmianie. Zasolenie 1025, kh stabilne. Testy robie czesto. Ostatnio fakt- nie spada
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.