Skocz do zawartości

Panki

Klubowicz
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Informacje o profilu

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Skąd:
    Wrocław
  1. Panki

    Nowy zbiornik 220l

    Dzieki, tak tez zrobie, wieksza pompa zmiesci mi sie w komorze sumpa, wiec powinno byc ok.
  2. ja bym rozważył jeszcze zamiane ceramiki na siporax/matrixa, masz pewność że Ci nic nie oddadza do wody, a do tego powierzchnia filtracyjna bedzie znacznie wieksza.
  3. Panki

    Newa kostka 50l

    Ok, musisz to zrobić orientacyjnie. Detrytus nie może zostawać na skałach, ale nie możesz też mieć burzy piaskowej. Tafla wody też nie może stać w miejscu. Jak ustawisz tak, zeby te warunki były spełnione, będzie ok.
  4. Dokładnie, jak kolega wyżej napisał, nie kupuj gotowych zestawów, bo połowe z tych rzeczy wyrzucisz/wymienisz. Zbiornik full opti w okolicach 50-70 litrów kosztuje niewiele (większe zaczynają się już drożej, bo trzeba dać grubsze szyby co za tym idzie więcej materiału). Do tego wydajna kaskada, cyrkulator chińczyk i światło koniecznie DIY (Wychodzi znacznie taniej i świeci znacznie lepiej). Pamiętaj, ze musisz tez kupić jakąś grzałkę i tutaj lepiej nie oszczędzać tylko kupić coś dobrego np. Eheim Jager. Zagotować/przychlodzic zbiornik sobie łatwo, o ile miekasy są tolerancyjne co do zmian temperatury, o tyle nawet mało wymagające LPSy już nie.
  5. Panki

    Newa kostka 50l

    Mam podobną kostkę i ten sam cyrkulator + kaskada FZN-3. Na początku jak korali było niewiele, nawet dawało to radę, ale teraz kiedy skała porosła Briareum + sarco urósł do ogromnych rozmiarów, to zaczęło się robić ciężko. Co do kaskady, dlaczego chcesz ją wyłączać na noc ? Jeżeli przez hałas to jak dla mnie to lepiej zainwestować 100zł, choćby w Aquaelowskiego FZNa, niż rezygnować z filtracji na noc. U mnie jest mega cicho, bardziej słychać cyrkulator niż kaskade
  6. Panki

    Nowy zbiornik 220l

    Tak, wiem, pytanie czy taka pompa wystarczy na 300 litrów wody brutto w obiegu ? Super myśl, dzięki za rade Myślałem, ze na świetle uda mi się trochę przyoszczędzić, ale wygląda na to ze trzeba będzie zainwestować więcej
  7. Witam na forum, jako ze jest to mój pierwszy post chciałbym napisać słowem wstępu, że nazywam się Piotr i zajmuje się akwarystyka od kilku dobrych lat, mam w domu około 8 zbiorników słodkowodnych głównie krewetkariów. Rok temu wystartowałem swoja pierwsza 50l kostkę morska z miękasami, nemo i dwoma krewetkami (debelius + czyszcząca). Postaram się na dniach opisać zbiornik na forum. Do tej pory jedynie czytałem aktywnie forum, jednak ostatnio postanowiłem nieco powiększyć zbiornik morski (kiedyś w końcu się to stać musi ). Jako, ze taki zbiornik to dla mnie coś nowego, chciałbym poprosić was o weryfikacje czy taki baniaczek ma w ogolę sens. Moje planowane akwarium miałoby mieć rozmiar 80x55x50(dl X szerokosc X wys). komin wklejany z dwoma rurami (spad + rewizja) pod spodem sump około 100 litrow (80x40x30). W sumpie trzy przegrody(pierwsza z odpieniaczem) druga największa z siporaxem(3-4litry) a nad nim refugium, trzecia z pompa. Co do konkretnego sprzętu planuje: Odpieniacz: Bubble Magus C-3.5 Grzalka: Eheim Jagger 200w Pompa obiegowa: Aqua Nova N-RMC 3000/ Jebao DC 3000 Cyrkulacja jeszcze nie zdefiniowana pewnie ze dwie pompki po 3000l/h albo trzy po 2000l/h Oświetlenie DIY na power ledach 105W(35 x 3W ) Sam zbiornik będzie na skale syntetycznej aqua foresta, mam ją w swojej kostce i naprawdę sobie chwale. Co do obsady to będą tam głównie spsy i lpsy. Niestety z tymi pierwszymi nie mam w ogóle doświadczenia, a zważając na to, ze są one dość wymagające będę wprowadzał je stopniowo i powoli. Do tego ekipa czyszcząca w postaci paru krewetek, paru drobnych krabów no i oczywiście to co przejdzie z mojego starego zbiornika czyli masa wężowideł i wieloszczetów. Nie chce przeciążać systemu ze względu na to, ze stawiam go na słabym odpieniaczu, a korale będą wrażliwe dlatego wpuszczę tam max 6-8 małych rybek. Teraz pytania: Czy myślicie ze refugium + zaproponowany odpieniacz uciągną taki zbiornik utrzymując nutrienty i po4 na bardzo niskich poziomach? Czy powinienem dać tez DSB pod refugium skoro mam miejsce w sumpie (niestety za 2-3 lata będę sie prawdopodobnie przeprowadzał z tym akwarium, a DSB i przeprowadzka to nienajlepsze połączenie) ? Jaki rozkład ledow proponujecie optymalnie dla spsow i lpsow? Planowalem 50% royal blue, 20% actinic, 25% 10-12k i 5% red i uv. Czy 105W power ledow wystarczy na 220 litrow wody brutto? Wszystkie komentarze mile widziane. Z góry dziękuję za waszą pomoc !
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.